Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
nikolov333 - майстор
Много са тези метри и съответно мощността идва голяма. Това си е проблем понеже трябва много мощно захранване, ако ще е на един общ кръг а мощните захранвания са шумни понеже са с вентилатори. Има вариант да ги захраниш с две отделни пасивни захранвания по 150W на два кръга по 10 метра, като предвидиш захранващи кабели на всеки 5 метра т.е. в двата края и в средата на 10 метровите ленти. Можеш и да намалиш напрежението от потенциометъра на захранванията за да намалиш силата им на светене.. така и греенето ще намали а живота на диодите ще се удължи значително. Иначе лентата доста ще грее и е добре да я сложиш на алуминиева подложка, за да се охлажда по-добре.
petko93 - напреднал
Повече ми допада идеята с два отделни захранвания от по 150W.
Тези например стават ли и каква е разликата между тях?
http://www.led-bg.com/bg/product/rs-150
http://www.led-bg.com/bg/product/lrs-150
nikolov333 - майстор
LRS се казва новата серия на RS.. LRS серията са с по-компактни размери за еднаква мощност от серията RS, но и конструктивно са по-различни.. не съм сигурен коя серия е по-добре направена като схема и компоненти, но ми прави впечатление, че LRS серията са по-евтини за еднаква мощност с RS т.е.себестойноста им е по-ниска, а гаранциите им са еднакви, така че което си избереш.
rado_ev - специалист
Освен този захранващ блок ще ти трябва и контролер с дистанционното управление. До лед лентата предвиди да отиват 4 жила на кабела от контролера. Съответно да търсиш място на тавана за още една кутия. Също така ако е с инфрачервен датчик ще трябва да има пряка видимост между датчика и дистанционното. Ако ще бъде само един контролер за управление ще трябва да се съобразяваш с мощността на захранването и да докараш инсталацията до една точка за начало.
Последна промяна от rado_ev на нед фев 19, 2017 9:01 pm, променено общо 1 път.
petko93 - напреднал
Потенциометъра, какво представлява и отделно ли се купува?
В сайта има ръчен LED Димер - RGB - 1 зона - с потенциометри.
Какво е димер и задължително ли трябва да го използвам в моята ситуация ?
petko93 - напреднал
rado_ev написа:
Освен този захранващ блок ще ти трябва и контролер с дистанционното управление. До лед лентата предвиди да отиват 4 жила на кабела от контролера. Съответно да търсиш място на тавана за още една кутия. Също така ако е с инфрачервен датчик ще трябва да има пряка видимост между датчика и дистанционното. Ако ще бъде само един контролер за управление ще трябва да се съобразяваш с мощността на захранването и да докараш инсталацията до една точка за начало.
Доколкото разбирам, един контролер със съответната мощност ще бъде достатъчен... или е по-добре да сложа два контролера?
Освен това, дали мога да използвам дистанционно с RF сигнал вместо тези с IR?
Доколкото ми е известно тези с радио вълни са със по-мощен сигнал от тези с инфаред.

http://www.led-bg.com/bg/product/distan ... seriya-slc
http://www.led-bg.com/bg/product/distan ... -seriya-lc
http://www.led-bg.com/bg/product/senzor ... kontroleri

преполагам, че мога да избирам един от тези три без проблеми?
rado_ev - специалист
Захранванията които си посочил няколко линка назад са за едноцветна лента. Те намалят напрежението от 230волта на 12 волта и го изправят. Та изхода на това захранване излиза само плюс и минус. Този плюс и минус трябва да ги свържеш към РГБ контролер от където на изхода му излизат три минуса и един плюс. Съответно трите минуса са за трите цвята а плюса е общ. Този РГБ контролер се управлява с дистанционно с което сменяш цветовете. Ако остане само първото захранване РГБ лентата пак ще работи но само с този цвят който се е случил да го свържеш към плюса и минуса.
nikolov333 - майстор
При тази мощност е добре да може да се димират лентите.. Така можеш да си регулираш силата на светлината, но не знам, ако сложиш две захранвания, дали ще ти трябват два отделни Димера и два контролера, които да управляваш с общо дистанционно, защото иначе управлението на цветовете и димерите, много се усложнява..
rado_ev - специалист
Ако сложиш два модула ще работиш с две дистанционни и лентите няма да светят еднакво. Трябва да питаш тези които ти го продават дали може едно дистанционно да управлява два контролера. Може и да се настройва нещо но аз незнам как. На това с IR датчик трябва да му осигуриш пряка видимост между окото и дистанционното. За другите нямам наблюдение кави прегради може да има между тях.
nikolov333 - майстор
Не е проблем да се управляват две устройства с едно дистанционно и според мен задължително трябва да е RF, но е много вероятно да се получат различия в светлината от двата контролера и димерите. Не знам на какво се дължи, но и аз имах такъв проблем с димерите.. цък

Тема "LED лента за окачен таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: