Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
[quote="n.ganev"]Не разбрахте ли, че всичко е строго индивидуално - тяга, вид пелети, производител на пелети, захранващо напрежение / оказва влияние на вентилатора тъй като един асинхронен ел. мотор е с квадратна характеристика /.
stelibg - специалист
Двоумях се, коя е по-правилната тема, но ето задавам въпроса си тук - все пак става въпрос за горелка Greyko RB 20

Може ли някой да качи снимка как изглеждат ПРАВИЛНО изгорели слънчогледови пелети в пепелника или горелката.
С колко единици трябва да е по-силен вентилатора, спрямо дървесните пелети. Знам, че е строго индивидуално, но е важна тенденцията.
gnt69 - майстор
stelibg написа:
Двоумях се, коя е по-правилната тема, но ето задавам въпроса си тук - все пак става въпрос за горелка Greyko RB 20

Може ли някой да качи снимка как изглеждат ПРАВИЛНО изгорели слънчогледови пелети в пепелника или горелката.
С колко единици трябва да е по-силен вентилатора, спрямо дървесните пелети. Знам, че е строго индивидуално, но е важна тенденцията.
Ето пепел.
Прикачен файл:
20161220_235519.jpg
Въздуха пробвай завиши с 2-4 вентилатора. Има значение от пелетите. Сега горя едни на година и половина и миналата година се слепваха на бучки не задръстваха ама и сега ги имабучките виждам ги в пепелника. Тия са от таз годишните нямат бучки. Както са влезли така излезли.
maistora1965 - специалист
Малее ми аз тогава какво горя тя пепелта няма нищо общо отивам да снимам
maistora1965 - специалист
Прикачен файл:
IMG_20170220_203242.jpg
IMG_20170220_203242.jpg (74.73 KиБ) Видяна 1821 пъти
maistora1965 написа:
Малее ми аз тогава какво горя тя пепелта няма нищо общо отивам да снимам
alex_serviz - специалист
На буци ми излиза само когато горивната камера е натрупала много нагар. Иначе тази година при нас слънчогледовите са отврат - само пепел. :x
grants - специалист
stelibg написа:
Не бях посещавал скоро сайта на Грейко. Имат нова визия - браво, работят. Погледнах новата версия на ръководството. Направи ми впечатление, че стойностите по подразбиране на вентилатора са различни от преди, а именно:
Р3 - 38
Р2 - 32
Р1 - 25
Или експериментално са стигнали до същитер стойности, като мен :), или вентилатора е с по-голям дебит.
Бях със заводските настройки на вентилатора.Сега ги намалих с тези новите.Интересното е че не виждам никаква разлика нито в димните газове нито във времето за вдигане на температурата.Единствено се надявам налепа от сльнчогледа да намалее.Някой ако е пробвал с по малко въздух да споделя .
emilvelkov73 - специалист
filmatoplo написа:
Днес монтирах 1 Грейко 20 на котел Солитех , котела е пълен кютюк , подобрих му показателите с ламарина отражател и шина зиг заг над нея , стана супер , показа температура на газовете 65-68 , при температура на водата 58-60 гр , няма малък кръг , но скоро ще направя -понеже е заварено положение .На дърва без ламарината -димоотвода пареше над 180-200 градуса :wink: сега външно мога да си държа ръката цял ден -усеща се като 40 гр , чаша с бензин спокойно може да седи там нищо няма да и стане .
Привет,може ли малко по подробно за разкажете за тези ламарина отражател и шина зиг заг над нея как се правят да пробвам да подобря и моя котел Солитех
filmatoplo - майстор
Тази ламарина се поставя през отвора на горната врата ,на глидерите има един ръб ,отпред се спуска и вертикална част около 15 см не помня точно .Копира плочите и турболаторите които се поставят при Виадрус .
judas - специалист
Аз пък реших да не купувам по 7-8лв чувалче пелети и от вчера си горя евтини пАлети, а горелката само включва помпата :-D !

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: