• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Аз. Отзиви още няма. Така и не го сложих това сушаво лято.
:partyman:
stani64 - напреднал
Точно този модел не, но ползвам друг, още преди две години съм го сложил. Върши добра работа, особено при по-проливни дъждове, в зависимост от настройката и на мястото на, което е поставен стои като верен страж.
kr1100 - майстор
hidrazin написа:
Аз. Отзиви още няма. Така и не го сложих това сушаво лято.
:partyman:
Ами слагай и пробвай - сега е подходящо времето / :-D с валежи//Майтапя се .
Че да знам как се държи - като поръчам в края на март да дойде за началото на лятото :?
alesyz - напреднал
Здравейте. Искам да попитам, някой слагал ли е/ползвал програматор на Gardena с бидон от 1 тон? Гледам, че пишат работно налягане 0.5-12 бара, май не е за тази цел, а за чешмата.
hidrazin - майстор
Няма проблем. Вдигаш бидона на 7-8-10 метра и ще работи стабилно и без да изпуска.
:partyman:
alesyz - напреднал
Значи не става. Няма как да вдигна бидона на такава височина. Така си и мислех, но реших да питам все пак. Благодаря.
yavor_dz - специалист
Здравейте, ще правя капково напояване. Изчетох почти всичко във форума, но все пак ще се радвам на мнения дали правилно ли съм се ориентирал.
С вода от кладенец ще се пълни кубиков бидон и след това гравитачно. Ще се полива 50 кв. домати, краставици, малини, лук, чесън и пипер. Ако ме хване музата възможно е сея и картофи, боб. Почти всеки ден ще съм там и засега не смятам да има програматор. Ще има 10 лентови маркуча по 8 метра. Мисля да го направя на две разклонения – едно за растения, които ще се поливат ежедневно и едно за по-рядко поливане.
И възникват следните въпроси:
1. Кубиковия бидон достатъчен ли е за 50 кв?
2. Колко време ще отнема едно поливка?
3. Кое да се полива всеки ден и кое 2-3 седмично? За доматите и краставиците ми е ясно, за другите не съм сигурен.
miroki - майстор
Ако е през 10 см. капка са 800 л. час. Под налягане. При теб вероятно 80 л час.
Юли и август, всичко се полива заедно. Отначало пипера и чушките по-рядко.
yavor_dz - специалист
Колеги, как да свържа бидон 1000 към тръба за капково? Четох за някакви редуциращи муфи, кранове и др., но не ми стана много ясно. От 50 мм на бидона към 16 мм на тръбата за капковото.
Прикачен файл:
Капково.jpg
alesyz - напреднал
Най-лесно, пробиваш капачката на бидона и там й завиваш каквото искаш като цолаж. Задължително филтър след бидона.
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: