• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 24
Всичко за този вид строителство.
stivemaster - майстор
Можеше да сложиш отдолу просто един XPS с дебелината на замазката и готово.
adonchevski - специалист
Конструктора не ми го позволява това, иначе съм питал. То ако можеше XPS, защо изобщо си говорим за пенополистиролбетон, пеностъкло и т.н.
olelemaiko - специалист
adonchevski написа:
и т.н.
Слагай , и т.н. , и готово.


:popcorn:
stivemaster - майстор
Е нормално,за български конструктор.Ти ако знаеш аз с какви съм работил .Конструктор ,който на забележката че явно нещо не му разбират, след като в България няма сграда над 22 етажа (към тогавашна дата) - отговаря с култовата реплика - специфичното тегло на бетона не позволява по висока етажност !?!?!?!?!? Или пък архитект, който сам не може да сметне и 2 м2 кенеф, та на всеки въпрос свързан със сметки се обажда на конструктора.
adonchevski - специалист
В Стара Загора няма кой знае колко конструктори и архитекти. Смея да твърдя, че ползвам едни от най-добрите. Дори конструктора ми предложи другите варианти като пеностъкло, но явно не е сигурен в якостните характеристики на произведения тук XPS. Тухлите отгоре са 750 кг/м3.
stivemaster - майстор
То голямо смятане, че не е сигурен.Баси айде няма да го обиждам задочно,ще направим сметката тук веднага,щото тя е много сложна - 0.25x1x2.7=0.675m3.После 0.675л. x 750=506кг./м2.Тухлите ти всъщност,няма вариант да тежат повече от 1т/м2 ,а тук е дадена стойността на въпросния XPS и тя е над 30 пъти по голяма.
На такива като него се казват едни други работи ,ама поне му намекни да си смени работата.С такива знания спокойно може да работи и като програмист или пък сърдечен хирург.
adonchevski - специалист
Никой не говори за сметки. Говоря ти за реални характеристики на материала. Доверявам се напълно на архитекта и конструктора.

То се вижда, кои хора си смениха работата последните години... Това за програмиста и сърдечния хирург как го измисли?!

И пак да питам - защо като може с XPS в темата се обсъждат решения с пенополистиролбетон, пеностъкло или газобетон? Няма един конструктор в БГ, който да може да направи горната сметка?
stivemaster - майстор
Искаш да кажеш ,че той може да смята, но не вярва на обявените данни ли ?
Хайде безплатно да те светна ,как стоят нещата,така ще разбереш и какво исках да ти кажа със "програмиста и доктора".
В България колега, за разлика от целия бял свят, архитектите (а ти имаш предвид сигурно именно него, защото той залага материалите и той единствено "може" да си позволи да не знае физическите им характеристики) са едни пичове, които нямат идея от сметки, а оттам сещаш се от нищо ,занимават се с рисуване на неща на бюро, които от тяхната камбанария изглеждат красиво или пък според тях функционално.Съвсем не случайно, у нас няма нищо красиво, сложно технически или пък уникално.ВСИЧКИ по съществени сгради и съоръжения у нас БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЯ, са на хора завършили в Германия или Русия и специализирали после в Германия.Тъжно но истина.
Хайде сам си отговори тогава , има ли такъв който да може да направи тази сметка. Ако искаш да ти дам и други задачки, които той не може да сметне и ще "тръгне ти носи вода от търговищки извор", за да те откаже и да ти предложи нещо старо, дето го знае и баба му" искаш ли ?За по сигурно, провери поне двама, за да се натъжиш още повече !

Примери :
1.Забеляза ли да реакцията му, на думата полистиролбетон ?
2.Като казваш газобетон, полистиролбетона е и газобетон,но не споменаваш газобетона, най малко известен у нас,а именно неавтоклавния, който се прави с химически пенообразувател.Той е със затворена клетъчна структура и минимална влагоабсорбация.
3.Представяш ли си разговора, ако тръгнете да обсъждате желанието ти, да ти проектира нещо но той да ти направи такива детайли , например.
4.Ами ако искаш да ти заложи полистиролни хурди вместо кофраж за плочата ?
5.Ами ако искаш да изолираш както трябва ,тоест и фундаментите и да сложиш ICF блокчета ето така ?
6.На няколко места тук съм давал линкове, към приложения на EPS , които пък ще докарат до пълна истерия, твоя проектант.Ето пак.

Да продължавам ли ? Повярвай ми, Еклисиаст е прав и непредполагайки тези неща , сега сигурно се натъжаваш но ...
adonchevski - специалист
stivemaster написа:
Искаш да кажеш че той може да смята но не вярва на обявените данни ли ?
Да, това е проблема. И според мен не иска да е първия направил теста с моя проект.
stivemaster написа:
Хайде безплатно да те светна как стоят нещата,така ще разбереш и какво исках да ти кажа със "програмиста и доктора".
В България колега, за разлика от целия бял свят, архитектите (а ти имаш предвид сигурно именно него, защото той залага материалите и той единствено "може" да си позволи да не знае физическите им характеристики) са едни пичове които нямат идея от сметки, а оттам сещаш се от нищо ,занимават се с рисуване на неща на бюро, които от тяхната камбанария изглежда красиво или пък според тях функционално.Съвсем не случайно, у нас няма нищо красиво, сложно технически или пък уникално.ВСИЧКИ по съществени сгради и съоръжения у нас БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЯ, са на хора завършили в Германия или Русия и специализирали после в Германия.Тъжно но истина.
Хайде сам си отговори има ли такъв който да може да направи тази сметка. Ако искаш да ти дам и други задачки, които той не може да сметне и ще "тръгне ти носи вода от търговищки извор, да те откаже и да ти предложи нещо което старо дето го знае и баба му" искаш ли ?За по сигурно провери поне двама за да се натъжиш още повече !
Най-вероятно си прав! Конструтора ми е носител (заедно с архитект) и на наградата "Сграда на годината". В града всички "по-сериозни" архитекти работят с него.
stivemaster написа:
1.Забеляза ли да реакцията му на думата полистиролбетон ?
Той беше човека, който ме насочи към пеностъклото след като се видя, че полистиролбетон не може да се купи от никъде.
stivemaster написа:
2.Като казваш газобетон, полистиролбетона е и газобетон,но не споменаваш газобетона, най малко известен у нас,а именно неавтоклавния, който се прави с химически пенообразувател.Той е със затворена клетъчна структура и минимална влагоабсорбация.
Няколко пъти досега си го споменавал. Но има ли смисъл да го коментираме, след като тук не се предлага.
stivemaster написа:
3.Представяш ли си разговора, ако тръгнете да обсъждате желанието си да ти проектира нещо но той да ти направи такива детайли , например.
4.Ами ако искаш да ти заложи полистиролни хурди вместо кофраж за плочата ?
5.Ами ако искаш да изолираш както трябва ,тоест и фундаментите и да сложиш ICF блокчета ето така ?
6.На няколко места тук съм давал линкове, към приложения на EPS , които пък ще докарат до пълна истерия, твоя проектант.Ето пак.
И тези неща именно от твои постове съм му ги показвал и няма нищо против ICF. Дори ме насочи към фирма, но засега тази къща ще е стандартната керамика, както си е по проект.
stivemaster написа:
Да продължавам ли ? Повярвай ми, Еклисиаст е прав и непредполагайки тези неща сега сигурно се натъжаваш но ...
Предстоят ми още две къщи и то дори по-големи от сегашната. Сблъсках се с някои неща и тепърва ми предстоят довършителните работи. Няма нещо, което от край до край да е извършено както трябва - факт. Но това са реалностите ... Ако считаш, че като консултант може да помогнеш с нещо, то нает си :-D . Но едно е да посочваме как някъде по света го правят, съвсем друго е как бихме погли тук да го реализираме. Тук едно блокче полистиролбетон не можеш намери, а си говорим за хурди и т.н.
nikolov333 - майстор
През 2015г. усвоявахме две тераси с такива блокчета..доколкото помня ги имаше в практикер..по складовете им може и да имат някакви залежали количества, но и на теб ти трябваха усилени за първи ред, така че тези не стават.

Прикачен файл

IMG_20150821_160854.jpg
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 24

Тема "Изолация на основите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: