• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 42
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
infomar
http://snimki.be/store/1/921487157409.jpg
Това е за 24 часа. Сега вече е нормално. И при мен много седи.... от време на време работи.
preslav - майстор
infomar написа:
http://snimki.be/store/1/921487157409.jpg
Това е за 24 часа. Сега вече е нормално. И при мен много седи.... от време на време работи.
Аз малко прескочих 24те часа, но ватметърът сега показва 4905.59 kWh - това са 8.28 kWh за денонощие или около 350 Вата на час. Сега не ми се занимава да го пресмятам в цепеници.
Междувременно излезе сметката за ток на онази къща, която описах по-горе - 267.31 лв. за периода 24.12.16 - 23.01.17 г.
Hoвoceлckи - майстор
Колко човека казваш живеят там и колко стаи се отопляват?
preslav - майстор
Hoвoceлckи написа:
Колко човека казваш живеят там и колко стаи се отопляват?
Очаквах те приятелю да се появиш - аз казвам, ама нещо ти не казваш - няма значение.
Постоянно 24/365 там живеят двама пенсионери, освен тях има още двама работещи на смени и още един-двама приходящи за по вечер-две. Нон стоп се топли стаята на пенсионерите, на единия работещ на ден-работи, два-почива стаята му не се топли докато е на работа (климатик), на другият работещ стаята се топли всеки ден за по час-два преди ставане и лягане (конвектор), кухнята се топли когато някой готви или пие ракия там (духака), банята се топли преди къпане (стенна печка с кварцови реотани), бойлерът се топли веднъж годишно (в останалото време на ряката). Стаята на пенсионерите е изяла 57.86 лева - умножаваме ги по 4 (другите стаи) и получаваме пак същото 231 лв. - другите 36 лв. къде са ги навряли не знам.
preslav - майстор
Побут, побут на темата - излезе и моята сметка за ток 201.38 лв. за периода 05.01.-03.02.17 г. Освен отоплението в тези пари е топлата вода, готварската печка, пералнята, хладилника и осветлението.
preslav написа:
Побут, побут на темата - излезе и моята сметка за ток 201.38 лв. за периода 05.01.-03.02.17 г. Освен отоплението в тези пари е топлата вода, готварската печка, пералнята, хладилника и осветлението.
Здрасти мастър,
Това много ли е или си доволен и като как би го приравнил към дървеното отопление със сичките минуси и изпитото червено вино, покрай зимните веселби?
preslav - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
preslav написа:
Побут, побут на темата - излезе и моята сметка за ток 201.38 лв. за периода 05.01.-03.02.17 г. Освен отоплението в тези пари е топлата вода, готварската печка, пералнята, хладилника и осветлението.
Здрасти мастър,
Това много ли е или си доволен и като как би го приравнил към дървеното отопление със сичките минуси и изпитото червено вино, покрай зимните веселби?
Здрасти!
Не знаех, че съм станал вече майстор, а и ти не се мяркаш по тия ширини в последно време, че да имам коректив.
Естествено, че не съм доволен, планирах едно, оказа се друго, а не харесвам когато разчетите ми се окажат грешни. Както и да е, бях приготвил едни пари, поискаха ми по-малко, сега ще се чудя къде да намествам рестото.
Навярно не ти се чете цялата тема, че много се развлачи, ама аз до сега не намерих доказателство за твърдението в заглавието. За да съм коректен ще се повторя, сравнявам една стая, която до миналата година се топлеше на дърва с отоплението на същата стая (тази зима) на климатик - аргументи в полза на дървата не видях, а когато има вино и климатик не ти трябва.
doctor Zizi - напреднал
ти от носа си по далече не виждаш- една стая и със свещ можеш да я топлиш. Обясни ми как осем стаи да им монтирам осем климатика и каква ще ми бъде сметката. Сега съм си с парно- не ме интересува дали ТЕЦА пуска или спира, още по- малко ме интересува има ли ток или няма- при мен е топло и като гледам какви цифри спрягаш за една стая на мен ми е за една къща. Разправяй ми дали ми е еФтино или скъпо- на мен ми е ТОПЛО. Със здраве и нищо лично.
preslav - майстор
doctor Zizi написа:
ти от носа си по далече не виждаш- една стая и със свещ можеш да я топлиш. Обясни ми как осем стаи да им монтирам осем климатика и каква ще ми бъде сметката. Сега съм си с парно- не ме интересува дали ТЕЦА пуска или спира, още по- малко ме интересува има ли ток или няма- при мен е топло и като гледам какви цифри спрягаш за една стая на мен ми е за една къща. Разправяй ми дали ми е еФтино или скъпо- на мен ми е ТОПЛО. Със здраве и нищо лично.
Прост въпрос - прост отговор. Щом за една стая ти е достатъчна една свещ, значи за 8 стаи - 8 свещи и си готов.
Също нищо лично, но когато спре тока и парното ти ще баялдиса щото няма да има кой да ти врътка водата из радиаторите.
Пак нищо лично, ама не четеш заглавието на темата в която се изхождаш!
На мен също ми е топло, ама може да е от критическата.
fill - специалист
Е,за мене отоплението на дърва и тази година е най евтино.Не се фукам,просто толкова си мога.Левче на ден много ли е?
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 42

Тема "Отоплението на дърва ще е най-изгодно тази зима - как ги изчислиха?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: