• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 104
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
FM STEREO - специалист
Валери Божинов е спрял нарочно парното в София..
Да трепeeерят :-D :-D
wankata7108 - специалист
Определено отоплението на слънчогледови пелети за сега е най изгодно супоставимо като калоричност и цена.Няма смисъл от чипс защото е на цената на тези пелети и е по обемен не си струва гимнастиката.слънчогледови се намират от 150 до 230 лв за тон което е супер цена .
olelemaiko - специалист
olelemaiko написа:
Говори се за замърсяване на въздуха , от изгарянето на твърди горива. Говореше се за забраната на използване на такива горива. При изгаряне на пелети , пак се отделят много фини прахови частици. Не могат да наложат на всеки ползвател , еко такса. Но на производителите , могат да наложат такъв данък . Производителите плащат ли някаква еко такса , за самото им производство.

Истината е , че в момента , цената на пелетите не е реална. Няма значение какви са.
Това води до заблуда , че този вид отопление , в определени случаи е по рентабилно от друг вид отопление. За практичност , от гледна точка на автоматизацията спор няма.

Ама ако се урегулира пазара.И пазарната конюнктура и конкуренция , опре на реалните цени , на база тяхната себестойност , какво правим.
olelemaiko - специалист
olelemaiko написа:
Вичи написа:
Нищо не разбрах. Ако утре си забравил какво си имал предвид и си прочетеш поста и ти няма да разбереш.
Този размисъл не е за тази тема , за което се извинявам , но идеята ми беше да попитам дали когато се калкулира цената на пелетите от производителите , се добавя и еко такса(дали има такава?) , за самото производство.
И за да държат такива нереално ниски цени , не е ли за сметка на качеството и обявените произведени количества. Един вид крият налози - данъци.
Вичи - специалист
Цената е съвсем реална, защото е пазарна. Доказателство е факта, че на един и същ производител, лято - зима, варира с 30 - 40%, в зависимост от търсенето. Явно си имаш своя причина да желаеш пелетите да са по-скъпи и се надяваш на допълнителни такси, ниско качество и криене на данъци. Няма защо да се слага еко такса.
nikito_sv - специалист
Уважаеми колеги...искам някой да ми каже дали е нормално покрай камината на пелети постоянно да има фин прах.като сажди.преди време ми беше искочил кюнец и беше мазало в къщи но всичко почистихме.та се чудя дали е възможно да има в нея прах и да се разнася когато работи.днес ще я чистя с прахосмукачката основно и се надявам да не се вдига прах отново.споделете мнения ако обичате....благодаря
burner - специалист
Колега, ако си с кюнци, а не 80 ММ неръждаеми тръби имащи силиконови уплътнители, задължително всяка снадка трябва да се залепи с термоустойчиво алуминиево тиксо. Има и с кафяв цвят. Иначе в стаята става ужас. Това не ми го казаха при монтажа на камината. При почистване на кюнците разлепваш, където е необходимо и после пак лепиш. Лепи се и там, където кюнците влизат в комина. След като камината при самопочистване и работа издухва с вентилатора под налягане пепел през кюнците и комина, естествено че прах ще преминава през всяка неплътност. И понеже сега прочетох в другата тема, че прах все ще си излиза - ами не, при мен след облепването и една прашинка няма. Нито около камината, нито върху мебелите. А там си личи, ако има, повярвай ми.
koveslav - майстор
burner написа:
Колега, ако си с кюнци, а не 80 ММ неръждаеми тръби имащи силиконови уплътнители, задължително всяка снадка трябва да се залепи с термоустойчиво алуминиево тиксо. Има и с кафяв цвят. Иначе в стаята става ужас. Това не ми го казаха при монтажа на камината. При почистване на кюнците разлепваш, където е необходимо и после пак лепиш. Лепи се и там, където кюнците влизат в комина. След като камината при самопочистване и работа издухва с вентилатора под налягане пепел през кюнците и комина, естествено че прах ще преминава през всяка неплътност. И понеже сега прочетох в другата тема, че прах все ще си излиза - ами не, при мен след облепването и една прашинка няма. Нито около камината, нито върху мебелите. А там си личи, ако има, повярвай ми.
Възможно ли е прах да излиза,а газовете не?!.......Това звучи малко опасно....
Със сигурност е имало и от двете, но в един момент тежките прахови прашинки падат, а изгорелите топли газове като леки се стремят да излязат през комина. Първото се вижда, а второто се подушва.
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 104

Тема "С какво се отоплявате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: