Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, колеги (форумни, понеже откъм майсторската част хич ме няма:) )!

Имам въпрос, свързан с монтирането на лампи и контакти в/у външна стена на къща. Казуса е следният.. основата е тухла четворка, след това има мазилка (вар) около 1-2см, отгоре изолация - 8см бял стиропор и отгоре т.нар. 'драна мазилка'. Съответно на няколко места са оставени кабели за осветление и контакти. Проблема обаче е, че сложих 1 контакт и след няколко включвания/изключвания той изпадна т.е. няма как да се задържи в стиропора. Четох за някакви химически дюбели, но понеже не съм виждал как се поставя не съм сигурен и че това е решението.
Сигурно казуса ми звучи много тъпо.. ама все пак бих бил благодарен за предложение за решение или оферта :)) Мога да кача и снимки на стената..

Поздрави!
:-D
PCL82 - майстор
Ако пък трябва да минеш с подръчни материали:

за лампите и контакти за открит монтаж зазиждаш едно бичеме/трупче в стената, така че да е на няколко милиметра под повърхността. Естествено изкопаваш леко в тухлата, за да държи или го дюбелираш за тухлата.

Ако става въпрос за конзола може да зазидаш парче дълга ПВЦ тръба, също вкопана в тухлите.

По начало щом са на външна стена следва материалите да са IP44 или повече, което обикновено значи открит монтаж. Контактите трябва да имат шалтер вътре в къщата, за да се не се дава ток на готово на взломаджии. Трябва да имат и ДТЗ.
Благодаря за отговорите! Варианта на KEZ изглежда интересен.

Ще поръчам един за проба явно :)
dando - напреднал
пет апр 07, 2017 11:03 amluccc написа:
Благодаря за отговорите! Варианта на KEZ изглежда интересен.

Ще поръчам един за проба явно :)
Привет, Колега,

Крайното решение във Вашия случай конзолата на KEZ ли беше?

Благодаря Ви предварително!
fvazharov - помощник
пет апр 07, 2017 9:49 amJacomo написа:
http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... -3111-0028

Изображение
Здравейте,

Решението е уникално измислено, но проблема при мен е че, вече топлоизолацията е положена и измазана. Не искам да нарушавам фасадата и правя кръпки. Някакво друго решение дали има? Благодаря!
eleonorvelichkov - специалист
чет ное 12, 2020 2:42 pmfvazharov написа:
пет апр 07, 2017 9:49 amJacomo написа:
http://www.cablecommerce.bg/shop/bg/pro ... -3111-0028

Изображение
Здравейте,

Решението е уникално измислено, но проблема при мен е че, вече топлоизолацията е положена и измазана. Не искам да нарушавам фасадата и правя кръпки. Някакво друго решение дали има? Благодаря!
Не може ли да изрежеш няколко трупчета и да подложиш под конзолата и да ги хванеш с дубели за тухлата и с малко гипс, а самата конзола да "заковеш" към трупчетата?
kr1100 - майстор
eleonorvelichkov ....и с малко [b написа:
гипс,[/b] а самата конзола да "заковеш" към трупчетата?

Гипс и външен монтаж - влага ...
eleonorvelichkov - специалист
чет ное 12, 2020 4:18 pmkr1100 написа:
eleonorvelichkov ....и с малко [b написа:
гипс,[/b] а самата конзола да "заковеш" към трупчетата?

Гипс и външен монтаж - влага ...
Ами под конзолатата не знам колко влага може да има, но може и някаква друга мазилка може и силикон. Просто да държи трупчетата да бъдат по стабилни може и без лепило.
nork - специалист
чет ное 12, 2020 2:42 pmfvazharov написа:

Здравейте,

Решението е уникално измислено, но проблема при мен е че, вече топлоизолацията е положена и измазана. Не искам да нарушавам фасадата и правя кръпки. Някакво друго решение дали има? Благодаря!
Голяма ли е драмата да сложиш външен контакт и лампа с дюбели за гипсокартон та ще режел изолацията да вграждаш конзола?

Тема "Монтиране на лампи и контакти в/у изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: