Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
swissmad - специалист
MamaMy написа:
изобщо не си струва да се ремонтира.
Така е.
vlax - майстор
Я си купете една евтина моторна пръскачка и да се родите :-D гори една шепа бензин и ще ме споменавате с добро :partyman: .
plamen6703 - майстор
Наистина ще те споменават с добро, но само да не се подведат по съвета ти да си купят евтина моторна пръскачка, че качеството ще е като на евтините моторни резачки за дърва и тогава ще се почесваш тук-так като те споменава някой заблуден избрал евтина моторна пръскачка :lol:
Krass - майстор
30 кила с разтвора :? Мерси.
plamen6703 - майстор
Преди години като нямаше друго мъкнехме на гърба си старите бакърени пръскачки, измъквахме към 300 литра вода за декар лозе, разтваряхме син камък и вар и топяхме лакмусови лентички да видим дали ще се оцветят в малиново червено и не се оплаквахме от 30 кила с разтвора :-D а и да сме се оплаквали не е имало кой да ни помогне :)
kula65 - специалист
Здравейте,
Ще изкарам след цъфтежното пръскане с нея. Да когато я взимах нямах пари за маркова /не, че сега имам/ затова взех нещо средно. Загледах се по тези:
- http://www.koledjikov.bg/%D0%B0%D0%BA%D ... 201110.htm
тази не ми е по джоба;
- http://rezachki.com/elektricheska-prask ... lator-16m5
най-вероятно такава.
Имам за пръскане 5-6 стари дървета и още толкова реда лозе. Не е оправдано за тях моторна пръскачка, още повече на Щил, по-евтиния вариант дават до 2,5 вертикално пръскане. Ябълките ми са на тая височина, да не говорим за черешите, затова търся такава, която да покрива височина.
Поздрави и Весели празници.
vlax - майстор
plamen6703 написа:
Наистина ще те споменават с добро, но само да не се подведат по съвета ти да си купят евтина моторна пръскачка, че качеството ще е като на евтините моторни резачки за дърва и тогава ще се почесваш тук-так като те споменава някой заблуден избрал евтина моторна пръскачка :lol:
Krass написа:
30 кила с разтвора :? Мерси.

Днес трябваше да напръскам черешата с децис срещу не знам какъв хуботник и някакви други твари,която съм заварил и съм брал по една шепа череши общо на година и я режа и пръскам 4 години и тя реши да ми се отблагодари и бая плод е нахвърляла.Забърках 5 мл децис на 10 л вода.Викам си няма да мъкна моторната за едно дърво.Голяма грешка.Ръката ми се откачи от помпене ,пръснах черешата и понеже остана разтвор пръснах всички костилкови ,праскови и сливи,асмата и разтвора не свършва.Тотал повече от половин час мотаене ,а с моторната за 10 минути без да ме боли ръката.
Не искам да натрапвам мнение ,но днеска казах на комшията ,че ако ми се повреди моторната пръскачка-която е евтина китайска -веднага отивам и си купувам първата евтина моторна пръскачка отново без да се замисля да я ремонтирам.
Не знам да ли съм случил на пръскачка ,но за моя изненада откакто съм я купил пали от втори път,първия естествено да глътне малко бензин,без него не може да запали :-D .
plamen6703 написа:
Преди години като нямаше друго мъкнехме на гърба си старите бакърени пръскачки, измъквахме към 300 литра вода за декар лозе, разтваряхме син камък и вар и топяхме лакмусови лентички да видим дали ще се оцветят в малиново червено и не се оплаквахме от 30 кила с разтвора :-D а и да сме се оплаквали не е имало кой да ни помогне :)

+1 А бяхме млади....




Имам моторен трион Хускварна,голямата работа, ми един и същи бензин и масло слагам и на двете ,ми пали на 5-6 път при това и има подкачваща помпа.
Относно тежината,старите медни пръскачки не бяха леки,не чувствам никаква разлика ,единствено в това че с медната пръскачка мааш половин час,а с моторната още на 5 минута ти олеква на гърба.
Не искам да влияя на никого ,това са мои впечатления. :partyman:
plamen6703 - майстор
vlax написа:
Имам моторен трион Хускварна,голямата работа, ми един и същи бензин и масло слагам и на двете ,ми пали на 5-6 път при това и има подкачваща помпа.
Отнеси моторният трион Хускварна на ремонт в оторизиран сервиз и ще си решиш проблема с паленето и подскачащата помпа. Имам и моторни триони Хускварна и Щил и работят без проблеми, но се поддържат както трябва.

Имам моторна пръскачка "Щил" работи без забележки и тежи добре, но съм й свикнал.
Не бих препоръчал на никой да си купи евтин моторен трион и евтина моторна пръскачка, освен ако не ми е направил нещо лошо да му гледам сеира :)

Имам и електриеска резачка и акумулаторна пръскачка, електрическата резачка я ползвам винаги щом имам достъп до ток и не посягам към бензиновата. Акумулаторната пръскачка я ползвам само, ако ръся нещо в двора и като обем е малко, тогава не пипам моторната пръскачка.
vlax - майстор
plamen6703 написа:
Отнеси моторният трион Хускварна на ремонт в оторизиран сервиз и ще си решиш проблема с паленето и подскачащата помпа.
Защо да я нося в сервиз,тя така си пали от както съм я купил,тя е така откакто се е родила.
Когато я купувах от оторизиран магазин на Хускарна,броя парите и ти я дават в кашон и казват честито.Чеша се по врата и казвам няма ли да я запалите,все пак не я купувам от голяма търговска верига където не ги пробват.Закараха ме отзад магазина в сервиза и я вкараха в една кабинка с вентилация и шумоизолация и я пробваха, държа да подчертая ,че се наложи регулиране на карбуратора /на оборотите/ измерено с електронен обортомер.Това че е чисто нова и в кашон не ви гарантира че всичко е Ок.
Ще я занеса в сервиз когато сметна че акъла и възможностите ми не са достатъчни да я ремонтирам.
Имал съм до сега един проблем след 2-3 години работа с карбуратора и съм го решил на 100% и съм споделил в форума как съм го решил.

Не се заяждам,но целта на форума е взаимопомощ ,а не веднага пращане в сервиз.
Krass - майстор
А моята пръскачка е 50л. кег от бира. Помпя го с компресора на 4 бара, и обикалям двора с 35м. маркуч. Някъде из форума бях качил и снимки. Имам и 20л кег от кола за по малки пръскания. И пак с маркуча.

Тема "Лозарска пръскачка "Гардения"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: