Вашето лично помещение
  kebibg
Здравейте,
Аз съм нов в този форум но въпреки това поизчетох доста теми които ме интересуват.
Отварям тази тема главно за съвет от хора които са патили от недоглеждане и такива които имат опит и биха го споделили.
В прикачения файл съм си конструирал един гардероб с надстройка.На пръв поглед за професионалистите вероятно е
нищо особено но у мен се пораждат куп въпроси.
За да не останете с впечатление че за първи път се хващам с това бих споделил че вече имам зад гърба си една спалня с повдигащ се механизъм на матрака и гардероб но с плъзгащи врати.С гардероба разбрах по трудния начин че не е уместно да е висок 255 см при 260см таван :lol: едвам го сглобихме а целия беше на винтова сглобка.

Моите въпроси по този конкретно са:
1.Колко е красиво да са луфтовете между вратите (аз съм ги сложил 3мм.).Ясно е че може да са колкото искам до размера на материала но все пак е добре да се вместя в някакви норми.Пантите ще са Hettich например.
2.Не съм ли прекалил със Минификс сглобките? (това оскъпява разпробиването но пък ще е много по здрав този гардероб)
3. Ако има някакъв друг съвет съм готов да го чуя.

Прикаченият файл е изчертан в Autodesk Inventor 2017 но е запазен като DWG за да може да се отваря с Autocad.

Тъй като съм сигурен че поне един педант мебелист ще отвори проекта искам да поясня, че елементите на които има гръб и нямат отстъп от 3мм. ще бъдат фрезовани с оберфреза за да може гърба да легне наравно с края на плоскостта.Това не съм разчертал защото
ще го правя аз и фирмата за разкрой не я интересува.

Предварително благодаря

Прикачен файл

Garderob_Nadstrojka_final_ACAD_2007.zip
Формат DWG Autocad 2007
(995.5 KиБ) Свален 140 пъти

Прикачен файл

Garderob_Nadstrojka_final.zip
Формат DWG за Inventor или Autocad
(1002.55 KиБ) Свален 120 пъти
Последна промяна от kebibg на пон апр 17, 2017 8:21 am, променено общо 1 път.
Гост - специалист
Прикачен файл:
printscreen_acad.png
printscreen_acad.png (64.95 KиБ) Видяна 2577 пъти
Тоя инвентор не може ли да сейвва в по- стари версии на аутокад?
Гост написа:
Тоя инвентор не може ли да сейвва в по- стари версии на аутокад?
Здравейте,
Добавих и файл запаметен като DWG в Autocad 2007.
Гост - специалист
Попрекалил си с минификсовете наистина. Няма проблем половината ит тези междинни рафтове да стъпват на рафтоносачи.Последно при разкрой в една фирма ми взимаха по 1 лв на отвор за сглобка "минификс" и по 50 ст за отвор а панта.
3 мм за фуга м/у вратичките е добре.
Притеснява ме пода на гардероба- няма да издържи тежестта на две деца, играещи на криеница, да не говорим за евентуален любовник на жната ;-)
Сложи под вертикалните страници, които стъпват върху него , както и в средата подпорки. Може даже и по дължина, да не са напречни...
Крайните вратички с широчина 390 мм (респ.-отделения 365 мм) ми изглеждат тесни. Помисли вместо четирикрилен- да префасонираш гардероба в трикрилен.
На първо четене- това от мен. Нека се изкажат и педантите- мебелисти ;-)
Гост написа:
Попрекалил си с минификсовете наистина. Няма проблем половината ит тези междинни рафтове да стъпват на рафтоносачи.Последно при разкрой в една фирма ми взимаха по 1 лв на отвор за сглобка "минификс" и по 50 ст за отвор а панта.
3 мм за фуга м/у вратичките е добре.
Притеснява ме пода на гардероба- няма да издържи тежестта на две деца, играещи на криеница, да не говорим за евентуален любовник на жната ;-)
Сложи под вертикалните страници, които стъпват върху него , както и в средата подпорки. Може даже и по дължина, да не са напречни...
Крайните вратички с широчина 390 мм (респ.-отделения 365 мм) ми изглеждат тесни. Помисли вместо четирикрилен- да префасонираш гардероба в трикрилен.
На първо четене- това от мен. Нека се изкажат и педантите- мебелисти ;-)
Здравей,
Смятах да сложа мебелни крачета под междинните вертикални прегради но мога да сложа и 2 напечни парчета като прединя цокъл.
Там където ще разкроявам и дупча отвори цената за CNC-то е на час -96лв с ддс. един детайл около 2 мин. пратих запитване с детайла ми с най много отвори.При CNC-то само задаваш координати на отворите и поставяш плоскостта (вярно спрямо заданието и канта), няма смяна на свредла и тем подобни.
По въпроса за отделенията, наистина изглеждат тесни но ни е необходим по голям лост. Една моя тениска или пуловер( а аз все пак съм големичък XXL) сгънати са около 300 -320мм. Ако разширя двете странични отделения то трябва да е двойно за да се оползотвори цялото място на лавицата.Така както е проектирано има много малко място което ще е празно, защото ако остава 20 см. празно наистина не виждам какво може да се сложи там.

Тема "Гардероб с надстройка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: