• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
1115 - специалист
Кося тревата на един имот - около 2 декара.
Летем, когато пристигнем, достига 1...2 метра трева, магарешки бодили, коприви и какво ли не. Използвам моторна коса Райдер за да ги окося, къде с ножа, къде с корда 3мм. После до есента минавам някой части с електрическа косачка Гардения 32Е.
Така вече 4г. Имам чувството, че скоро Райдера ще ме предаде (загрява му съединителя повече от друг път). Гарденията пък е много слаба и изпусна ли тревата, или мокра ли е ми се плаче. Време е май да си обновя парка.
Харесъл съм си Щил FS240. Това чудо става ли ? С вал или с жило е?
За замяна на Гарденията пък си търся Хонда самоходна и то втора ръка. Удачно ли е ?
Ще ми се ножа да е 53см и корпуса алуминиев или да не се вталявам чак толкова?
Предложете други удачни варианти моля.
iivanov - майстор
Ако имаш мотофреза със скорости (трябва ти бавна) помисли за прикачна косачка . Иначе за моторна коса горещо ти препоръчвам олео мак спарта 440 т . Въпреки че не е профи , аз я ползвам горе-долу така . Не знам колко пъти вече си е избила парите , след основен ремонт е (износени от работа бутало , сегменти и семеринги) и кучето продължава да върти квадратна тройка .
Последна промяна от iivanov на нед апр 16, 2017 7:36 pm, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
Помисли как да не си занемаряваш двора в това положение всяка година... иначе правилно си се ориентирал, че Райдер е таш@к работа като машинарии и правилно си се насочил към "Щил"... Хускварна също е добър вариант.
Не купувай втора ръка такива инструменти за да си спестиш излишни нерви и пари за ремонти.
iivanov - майстор
Ъъъ , хуск разбива редуктори , а на щил компенсатора на карба дава фира . Лекува се с нов , а частите и при двете марки са стой , та гледай . :-D
bulhomes2 - майстор
Ти от райдър на щил и то 240... голям скок. От жигула на мерцедес. Един доста активен съфорумец си купува с мен точно 240 преди 3 години нова с мен. И на следващата година се оказа, че няма да я ползва, та предполагам още му стои почти нова. Ако те интересува - пиши ми на лични да ти кажа кой е и да ти дам телефона му. Но може и да я е продал де...

За самоходните втора ръка. Преди години ми донадиха към едно АТВ и една такава - МТД с двигател Бригс и не беше от малките. 53 или 56 см беше ширината на ножа. Наскоро смятах - над 400 лв съм дал за чаркове (колянов вал, бутало, сегменти, чаркове по карбуратора, ножа, кърпеж на ламарините и т.н.) и пак бащата зор я палеше. Писна ми да ми мрънка и взех тая - https://www.maltehagro.bg/%D0%BE%D0%BD% ... %BA%D0%B0/ и вече втора година гък не е казвал за проблеми. Дори и с миналогодишния бензин (щото не вярвам да го подмени)... Недостатъка и е, че самохода е само на едното колело, но ако сега ми предложат да мина през ремонтите на бригса (за 0 лв) и новата - със сигурност бих избрал новата. Та ако искаш минавай по моя път да се увериш, че втората употреба е по-скъпа!
1115 - специалист
Да, това за втората употреба е ясно и е в краен случай. И то само за самоходната косачка.
За моторната коса съм се спрял на :
Щил FS 240 - около 1000лв.
Олео Мак Sparta 440 T - около 800лв.
Кажете за добра Хускварна?

Райдера изкара 4г. идеята е тези от 1000лв дано да изкарат поне 10г.
crez - майстор
Не се мъчи,а и не мъчи машините за толкова много работа. Вземай моторна самоходна с 40-50см.нож,ще се родиш.
iivanov - майстор
Всъщност , щом си склонен да дадеш тези пари за щил , бих ти препоръчал олео мак вс 430 tl. Мощноста е по-голяма , а и вече е в класа на храсторезите - пълна антивибрационна система , по-голям ресурс и т. н . Колкото до хуск , в този мощностен диапазон , бих ти препоръчал ... Маккълъч б 40 елит - пълен аналог на хуск 543 . Различават се само по цвят . :-D И пак предупреждавам - хуск "хвърлят" редукторни глави .
big_dragon - специалист
iivanov написа:
Всъщност , щом си склонен да дадеш тези пари за щил , бих ти препоръчал олео мак вс 430 tl. Мощноста е по-голяма , а и вече е в класа на храсторезите - пълна антивибрационна система , по-голям ресурс и т. н .... .
Това за ресурса спрямо Щил как го установи, или така ти се иска?
iivanov - майстор
Говоря за различни класове машини , Драго . И аз ползвам щил , но не съм предубеден . [-X
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: