• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Всичко за дърводелството
vek - специалист
Имам 14 годишен опит с продажби в ebay и etsy, не в дърводелската част.
Но напоследък попаднах на няколко дървени изделия, които виждам, че се купуват добре и носят добра печалба.
Та затова реших да споделя наблюденията си. За мен е лесно да направя сметката за оборота и печалбата на продавача, нещо което незапознат трудно би се ориентирал.

Първата идея която искам да ви предложа е за дървени гребени.
Вижте например този : https://www.etsy.com/ca/shop/BigTWW?ref ... item-count

Ето я сметката:
Това не са измислици или прогнози . Тези цифри са реално осъществени продажби от този човек, който сам си изработва гребените.
Започнал е преди 3 години за това време е продал 960 гребена на средна цена от $25-$40, което прави $26 000 - $30 000 общо
Понеже в началото със сигурност е продавал много по-малко бройки на месец, (в първите месеци едва ли повече от 2-3/месец), то сега значи отива към 30-40 бройки на месец за около $800 - $950.
Не са огромни пари но пък и не е работа за 8 часа на ден.
Изображение
За продаване онлайн е важно стоките да са малки лесни за изпращане. Идеалният вариант за чужбина е да не е пакет, а да може да се праща в плик.
Гребени по 25-40$ са леки и плоски . Лесно могат да се пращат до САЩ и Канада (това са най-честите купувачи) в плик за писмо.

Продажбата трябва да е насочена към англоговорящи клиенти.
Последна промяна от vek на съб апр 29, 2017 10:59 pm, променено общо 1 път.
Гост - специалист
Само не мога да разбера защо ни светна на тази огромна далавера? Сега всички във форума ще се юрнат да правят дървени гребенчета, ще залеем пазара и цената от 50$ ще падне поне на 35$
И само пощите ще са на печалба...
a_stoev - майстор
И аз се чудя. Май отговора е в българската поговорка "Пари ми дай, акъл не ща"
Към vek, мерси за идеята. Жената продава в етси и аз гледам как да се присламча.
Познат ме зарибява за колелета без педали. също се харчат добре, но транспорта ще е труден.
Andri01 - майстор
Защо мислиш,че транспорта на тези колелета ще е труден? Елементарно - закарваш коЛЛото до границата/ щото в страната тъмнозелените са с предимство/ ,пишеше адреса на получателя на седалката и ...го натирваш по баира! Обаждаш се на получателя да си го посреща и готово! Айде,това беше безплатен съвет! Като продадеш първото за 35-40$ ,ще почерпиш!! :partyman:
profesionalist_wood - майстор
Гост написа:
Само не мога да разбера защо ни светна на тази огромна далавера? Сега всички във форума ще се юрнат да правят дървени гребенчета, ще залеем пазара и цената от 50$ ще падне поне на 35$
И само пощите ще са на печалба...
Предполагам че го е яд че не може да продаде нищо и се опитва да го прецака оня с гребените :-D като му подбие цените
vek - специалист
a_stoev написа:
И аз се чудя. Май отговора е в българската поговорка "Пари ми дай, акъл не ща"
Към vek, мерси за идеята. Жената продава в етси и аз гледам как да се присламча.
Познат ме зарибява за колелета без педали. също се харчат добре, но транспорта ще е труден.
Да, едва ли някой ще се захване директно да копира точно същата идея.
По-важното тук е, че идеите се раждат от идеи. Така че, напълно нормално ще е, ако някой докато чете тук, да му хрумне някоя друга идея за продажби. Успех на всички!
vek - специалист
Ето още един хитър дърводелец в etsy:
Това са дървени подложки, поставки или стойки за телефони, таблети и т.н.
Изображение
Това е магазина му:
https://www.etsy.com/ca/shop/BatelierHandicraft
На тази страница по-надолу има 467 ревюта от клиенти. Всеки показан с акаунта си.
За 4 години има 2492 осъществени продажби.
Ето тук на тази страница са продажбите му с листинг на продадения продукт:
https://www.etsy.com/shop/BatelierHandicraft/sold
Забележи това тук са само продадени вече неща, най-вече подобни поставки.
Отдолу има връзки за още 104 страници с продадени продукти, на които може да се разгледат изделията му от както е започнал да продава.
Средна цена на поставката 30$
2492 вече продадени бройки по 30$ = 74760 $ за 4 години
1557 $ на месец

Някои от поставките са малко по-обемни от гребените, но все още са удобни за изпращане като малък пакет.
За разлика от бижутата, които много българи продават в etsy, дървениите са достатъчно здрави и повреда при транспорта е почти изключена.
stridata - специалист
А може ли накой малко по подробно да сподели за работата на Etsy?
vek - специалист
Etsy e като ebay, само че само за занаячийски или художествени изделия без услуги.
За сега има много по-малко китайци отколкото в ebay.
70% от купувачите са от САЩ и Канада.
Сайта ти взима 0.20 $ на всяко нов (или повторно обявен) продукт. Листинга (страницата на продукта) стои 4 месеца. После трябва да го подновиш пак с 20 цента.
Таксата при осъществена продажба им е 3%.
Последна промяна от vek на нед апр 30, 2017 12:12 pm, променено общо 1 път.
krasimir111 - напреднал
А какви са изискванията за пратка в плик ?Какъв е лимита за грамаж, и какъв е размера на плика. Каква е приблизителната такса за такъв вид пратка до сащ или канада. Идеите не са лоши , но за хора които не са се занимавали с подобен вид търговия в подобни платформи има доста неясноти.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Идеи за продаване в etsy и ebay. На добра воля :-)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: