• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Всичко за дърводелството
vek - специалист
Всички изделия споменати тук влизат в категорията "малък пакет" или "писмо"
Например 250 г малък пакет отива до САЩ за 6-8 лв

Пощенските разходи си ги плаща купувача отделно.
Например този с поставките таксува 6 $ за пощенски разходи върху цената на изделието.
krasimir111 - напреднал
Благодаря за информацията. Разбирам , че няма как в няколко поста да се обясни всичко за търгуването в посочените два сайта . А има ли някакви сайтове в , които човек би могъл да провери какви са цените и времето за доставка от България до сащ на пратки с различни размери и кг. За изделия от дърво 250 гр доста ограничават идеите за производство. Чудя се пратка от килограм какво би излязла като цена. Предполагам , че при подобен род продажби, човек би трябвало да разбира английски език поне на начално ниво. Доста често съм се сещал за продажби в ибей , сега разбирам и за етци ,но винаги са ме спирали многото неясноти по пощенски пратки, методи на разплащане, евентуално отказани или върнати пратки и т.н.
vek - специалист
Тук : http://www.bgpost.bg/bg/calculator?type ... 0%BB%D0%B8

Можеш да си провериш цените за пратките чрез Български пощи
За 1кг до САЩ искат 16лв
за 2кг - 23 лв
Но тези продукти, за които говорим дотук, най-големите са не повече от 200-300 гр
Да, вероятно в началото има много неясноти, но всички са били така . В етси продават няколко хиляди българи. Вярно, ако не знаеш английски ще ти е по-трудно. Етси взимат 3% такса чак след като си продал нещо, така че няма и много какво да загубиш.
Получаваш парите през paypal директно от клиента, но ако нямаш paypal парите се трупат (за седмица или две, както ти посочиш ) в етси.
После етси ти ги пращат по банков път.

При върнат продукт от клиента той си плаща обратните пощенски разходи. Така че тук няма какво да губиш.
Но ако са качествени нещата, които предлагаш и добре показани с качествени снимки връщане няма да има.
a_stoev - майстор
За новаци, ако стар те покани в етси има 20 безплатни обяви.
Та нищо не струва да се пробва.
Лошото е, че парите вече са само по банкова сметка което те води при данъчните. Не знам колко са стриктни и дали наистина проверяват информацията която им снасят банките.
Гост - специалист
a_stoev написа:
За новаци, ако стар те покани в етси има 20 безплатни обяви.
Къде бил ключа за баракат :supz: а. Аз се чудех :?: :? защо vek ни открехва за далаверата с гребенчетата, пък то било зарибявка ;-)
vek - специалист
20 обяви са 6 лв ГОЛЯМА ДАЛАВЕРА! =D> =D> =D>

Досега съм изгубил поне няколко часа да пиша постове, да вадя линкове, да пускам снимки и др.
И смятам да покажа още няколко интересни продавача.
Никога няма да каня никого да прави каквото и да било.
Дори някой да поиска да бъде поканен трябва да откажа, защото това ще разкрие акаунтите ми.
Нямам интерес да ги показвам.

Защо го правя?
Преди 4-5 години един приятел остана без работа.
Понеже го познавам като доста сръчен, занимаваше се с механика, изчукваше коли и др. Показах му едни метални изделия в етси като бях сигурен, че може да ги прави дори по-добри. Направих му подробна разбивка на разходите за материали, разходите изобщо по този занаят, приходите на двама продавачи от етси, които правеха подобни неща. Печалбата беше доста над това, което той можеше да получи, ако намери работа. Въпреки това той се колеба една година. Накрая чак когато не намираше никаква друга работа се съгласи да почне. И досега храни семейството си само от този занаят.

Смятам, че българите са природно много сръчни и изобретателни. Просто не са отворени за пазара, който имат под носа си в интернет.
Това може да се промени. Маса народ може да се спаси от безработица или да намери по-изгоден и по-приятен начин да се изхранва. Как разни китайци, индийци, араби могат да продават и правят хиляди, някои стотици хиляди долари в интернет магазините ? Те изобщо не са по добри от нас. В следващия пост ще покажа един арабин направил над 100 000 $ от дървени лъжици и копанки. Да не би българи да не могат да правят дървени лъжици и копанки. Какво пречи тези 100 000 $ вместо да ходят при арабите да влязат в България?
mavryt4o - майстор
Определено е зарибявка но ръчната занаятчийска работа не може да постигне тази еднаквост и цена на фабриката която бълва хиляди .Поне аз така мисля.
Гост - специалист
vek написа:
20 обяви са 6 лв ГОЛЯМА ДАЛАВЕРА! =D> =D> =D>

Досега съм изгубил поне няколко часа да пиша постове, да вадя линкове, да пускам снимки и др.

И смятам да покажа още няколко интересни продавача.
Защо тогава ще продължиш да губиш ценно време?
Никога няма да каня никого да прави каквото и да било.
Дори някой да поиска да бъде поканен трябва да откажа, защото това ще разкрие акаунтите ми.

Нямам интерес да ги показвам.
Дали нямаш интерес? Няма продавач, който да не иска обявите му да се видят от повече хора!
Защо го правя? Вече на доста хора им стана ясно, не мислиш ли?
Смятам, че българите са природно много сръчни и изобретателни.
Вероятно смяташ,че повечето са и природно глупави?
tsenkov - специалист
Недей да извърташ. Не става дума за умни и глупави. Става въпрос за предприемчивост и смелост да я изпълниш. Признавам че има много по умни от мен , но има и по глупави. Докато не приемеш че има по-прости, но по богати от теб както и по умни но по бедни.Това е живота.
Хората не сме равни и няма да бъдем. Това си отиде със цоциализма.

Лично аз съм доста заинтересован от информацията и благодаря на vek за нея.
stridata - специалист
Гост написа:
vek написа:
20 обяви са 6 лв ГОЛЯМА ДАЛАВЕРА! =D> =D> =D>

Досега съм изгубил поне няколко часа да пиша постове, да вадя линкове, да пускам снимки и др.

И смятам да покажа още няколко интересни продавача.
Защо тогава ще продължиш да губиш ценно време?
Никога няма да каня никого да прави каквото и да било.
Дори някой да поиска да бъде поканен трябва да откажа, защото това ще разкрие акаунтите ми.

Нямам интерес да ги показвам.
Дали нямаш интерес? Няма продавач, който да не иска обявите му да се видят от повече хора!
Защо го правя? Вече на доста хора им стана ясно, не мислиш ли?
Смятам, че българите са природно много сръчни и изобретателни.
Вероятно смяташ,че повечето са и природно глупави?
Каквато и да му е целта си мисля, че това което се коментира е полезно да се знае! Ако ти лично смяташ, че някой те прави на глупак, просто спри да влизаш в тая тема! Аз научих от него, за този сайт и съм му Благодарен за това! Спрете да храните хората. В теми които не ви харесват, просто не влизайте и не коментирайте!!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Идеи за продаване в etsy и ebay. На добра воля :-)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: