• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
andro440 - майстор
падне ли сняг ,започвам новия /стар / проект ,,всичко необходимо е налично и част от платките ,налепени ! Темата нещо е умряла гледам ,скоро ще я съживя :-D
След дългият период на замразен проект намерих време и аз да пусна моят електрожен
Направен е по схема резонансен мост.Заварява с2,5 и 3,25 но не реже ще трябва да му бутам дросела.
Проблем ми е че няма с какво да измеря тока.
Опитах да кача снимки но нещо не се получи незнам каква е причината.
andro440 - майстор
Zdrawej Колега ,по добре бутни вторичната на трафа с още няколко витки ,колко ти е напрежението на изхода ,на празен ход ?знам ,че темата отдавна е умряла ,но аз скоро ще я съживя !
mmatew написа:
След дългият период на замразен проект намерих време и аз да пусна моят електрожен
Направен е по схема резонансен мост.Заварява с2,5 и 3,25 но не реже ще трябва да му бутам дросела.
Проблем ми е че няма с какво да измеря тока.
Опитах да кача снимки но нещо не се получи незнам каква е причината.
andro440 - майстор
няма да пускам нова тема ,тази на Цветан е достатъчно добра и коментирана ,мисля си обаче да я съжива , с започнатата и частично налепена схема ,на мостов електроженоколо 180 А ,който ще има и други опции по предназначение
Прикачен файл:
IMG_20170423_223703.jpg
Прикачен файл:
IMG_20170423_223853.jpg
АБВ потребител - специалист
Здравейте!!! Може би не е тук мястото за което се извинявам, но да попитам.Според вас дали ще се получи нещо от тази схема или да не се занимавам. Благодаря.
Прикачен файл:
invertornogo-svarochnogo-apparata.jpg
invertornogo-svarochnogo-apparata.jpg (68.22 KиБ) Видяна 2150 пъти

Прикачен файл

invertornogo-svarochnogo-apparata.jpg
invertornogo-svarochnogo-apparata.jpg (68.22 KиБ) Видяна 2150 пъти
andro440 - майстор
изглежда на работеща ,но лично аз не бих си позволил да пробвам подобна играчка .
АБВ потребител написа:
Здравейте!!! Може би не е тук мястото за което се извинявам, но да попитам.Според вас дали ще се получи нещо от тази схема или да не се занимавам. Благодаря.
Прикачен файл:
invertornogo-svarochnogo-apparata.jpg
АБВ потребител - специалист
Здравей колега Андро. Гледам че си в час с електрожените вече. Браво на теб! !! Не намирам отговор на въпроса за този токов трансформатор преди първичната намотка на силовия. Регулира тока на дъгата ли, или е за друго. Ще ме светнеш ли? Благодаря! !!
cvetanmu - специалист
:)
АБВ потребител написа:
Здравейте!!! Може би не е тук мястото за което се извинявам, но да попитам.Според вас дали ще се получи нещо от тази схема или да не се занимавам. Благодаря.
Прикачен файл:
Прикаченият файл invertornogo-svarochnogo-apparata.jpg вече не е достъпен


Здравейте. Правих подобна схема и работи доста добре. Токовия трансформатор е същия като на бармалейника в началото на темата.
Това е схемата по която работих аз. Управление и дежурно захранване от бармалейската схема.

Прикачен файл

фиксат схема.jpg
фиксат схема.jpg (70.07 KиБ) Видяна 2076 пъти
АБВ потребител - специалист
Здравейте Колега. Благодаря за отговора . Може би не зададох правилно въпроса. Имах предвид напрежението което излиза от токовия т-р. Всъщност какво регулира, или стабилизира. Честотата или напрежението в първичната намотка. Демек за какво е сложен този трансформатор там. Каква роля играе напрежението което подава на контролера.
cvetanmu - специалист
Токовия трансформатор следи тока през първичната намотка на трафа и връща информация на шим регулатора - обратна връзка по ток иначе казано :) .
По спомен ( не съм се занимавал скоро с тези неща ) ,когато напрежението достигне 1v шима свива широчината на импулса и по този начин ограничава тока през първичната.
За UC3845 има доста описания в нета и е хубаво да ги прегледаш преди да започнеш да лепиш схемата.
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: