Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
cat - специалист
Понеже имам fs 55 та да ви кажа тоя плоския нож не че не върши работа ама от години ползвам такъв нож и съм много по доволен не се товари машината а тия малките не са като храстореза нямат вътък но пък са лекички .

Изображение
veneta_123 - напреднал
cat написа:
Понеже имам fs 55 та да ви кажа тоя плоския нож не че не върши работа ама от години ползвам такъв нож и съм много по доволен не се товари машината а тия малките не са като храстореза нямат вътък но пък са лекички .

Изображение
cat написа:
Понеже имам fs 55 та да ви кажа тоя плоския нож не че не върши работа ама от години ползвам такъв нож и съм много по доволен не се товари машината а тия малките не са като храстореза нямат вътък но пък са лекички .

Изображение
А наистина ли е толкова опасен? И аз като госпожата, написала поста, мисля да си купя същия тример, но от прочетеното тук се поизплаших, че ще се осакатя.

Иначе да кажа, че с ел. косачка на четири колелца е трудно да се коси неравен терен. Миналата година някакви подземни животинки /къртици или нещо друго/. бяха осеяли целия двор и косачката забиваше. Забива и на най-леката неравност, а когато е неравно управлението на две колела /нали двете са повдигнати/. Вдигната на две колела се управлява по-трудно и отнема време. Едни общински служители като ме видяха да се мъча - влязоха и за 5 мин. с тримери изкосиха място, което аз с косачка на 4-ри колела изкосявах за час. важно е, че косачките на 4 колела трудно косят влажна трева. А ако пропуснеш седмица или се падне дъждовен майска седмица-две - тревата става до кръста. Такава ситуация имах миналата година. Наложи се по класическия вариант - с ръчна коса.
cat - специалист
Ами опасни са ако косиш замърсен терен , за мен най опасното е стъклена бутилка или буркан . За над 10 години косене имам няколко по сериозни инцидента и само веднъж ми вадиха стъкла от краката , шлема е задължителен атрибут хубави кожени обувки и някакъв гащеризон най добре дънков , лично аз кося с кори . Косил и по джапанки и къси панталони но задължително с шлем катокато това си го позволявам единствено на вилата понеж кося редовно там и съм почистил .
iivanov - майстор
Косене по джапанки - това е неразумно . Ползвам кубинки , а крачолите на гащеризона натикани в тях . При работа с нож ползвам и защитни кори за работа с храсторез . На тези , малките бръмчилки , ползването на нож е спомагателно и лично аз не го препоръчвам , защото при удари на неизследван терен жилото и водещата втулка си заминават . Най-гадния удар е в полузаровена мрежа - обратният удар е стахотен . А бутилките ги чупя и с кордата . :-D
palefaced - специалист
Здравейте, изчетох няколко теми за моторните коси... но не мога да взема решение какво да купя. Искам нещо качествено и същевременно не ми се дават 1000 лв. Двора ми е нещо от порядъка на 0.5 дка като ще се коси 2-3 пъти в годината. Леко наклонен терен, като не позволявам да стане повече от 30-40 см тревата. Евентуално би се разрастнал до 2дка за вбъдеще, като това е максимума. Нз дали бих косил на някой съсед двора но и техните са толкова големи. Т.е трябва ми нещо не толкова мощно, но и все пак нещо на което да мога да разчитам ако се наложи натоварване. Мисля че максимума които бих могъл да отделя е 700 лв. Ако все пак има някой модел който струва 700 + но е мн по качествен ще съм благодарен да го споделите, а ако е по евтин и много добър, още повече. Като последно искам да кажа че не робувам на марки, за мен е важно качеството.
imegogo - специалист
като мощност ако трябва да избирам в този бюджет http://www.oleomac.bg/product.php?ProductID=24
iivanov - майстор
Имам по-голямото братче на това олео - 440 . Различават се само по двигателя . Кораво шаси . С по-голяма мощност и за по-малко пари е маккълъч б 40 елит .
palefaced - специалист
А малкия вариянт - http://www.oleomac.bg/product.php?ProductID=23, за непрофесионална употреба, дали е ок. Имам предвид до 2 дка двор на къщата в която живея и после пак така след като тревата порастне отното. Няма в никакъв слъчай да се ползва за профи употреба. Идеята е че искам не да мина евтино, а да взема нещо съобразено с целите. Работата ми е свързана с др дейсност и няма да кося огромни площи. Все пак обаче искам да взема нещо читавко и да няма след време... "трябваше да взема по пощната".
imegogo - специалист
може да погледнеш и тази http://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE% ... FS-55.aspx според мен те ще ти вършат работа
Здравейте , имам въпрос относно тример , модел stihl fs38 , ползвам го от 6 години на село , имам двор който е 2 декара , до скоро работеше добре но забелязвам че сега като поработи малко време и двигателя почва да вибрира и да се присилват оборотите и да загрява :) , ако може да ми кажете кое точно ще е проблема ще сам благодарен . иначе за тия години сам сменил 2 глави , карбуратор , болт на двигателя и ммм маи това е само , ходих до оторизиран магазин и за този според мен проблем , майстора ми каза че всичко е добре , ама нешто не ми вдъхва доверие машинката . мерси предварително :sad:

Тема "моторна коса SHTIL FS38 или SHTIL FS55" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: