Всичко за дърводелството
Чираче - майстор
preslav написа:
]
Да не говорим, че сандвич-панела сам по себе си е една страхотна визия!
Като не ти харесва, не си прави покрива с такива панели. :lol: За сметка на визията няма абсолютно никакви проблеми. А за визията, може да се направи така, че отстрани да не си личи. Може да се види само отгоре с дрон. :lol: Отдолу може да се направи всякаква обшивка, включително и допълнителна термо изолация.
Virtex - майстор
Чираче написа:

Ако беше ме послушал да го направиш с метални ферми, нямаше да съществува тоя проблем във времето. Обработва се само с грунд и автоемайллак. И забравяш....
Малко страни от темата, но все пак :

повече информация по въпроса може ли ?

Например теми,дискутирани това, или 'нова' информация ? До колкото съм проучвал излиза по-скъпо да се направи с метал. Как стои въпроса с изчисленията на конструкция, тя какво представлява и други ей такива 'безобидни' въпроси :)

Питам, понеже ще ми предстои направата на нещо като навес, където минусите на метала ( конденз, 'красота' ) няма да са фактор.
pif4o - специалист
Шшшш колеги, 5 литра от тоя Бохемит са 130 лева, аи нема нужда, даваите по евтин сиромашки вариант :)
EDI - майстор
Що си давате парите за глупости.Дедите строители в гроба се обръщат. :lol: Една чиста иглолистна греда ще изкара същото време като омазаната.За лично спокойствие един какъв да е лак върши същата работа.
шоп - майстор
:) Не е евтин. В момента е на промоция 119лв за 5л концентрат. Покрива 250м2

Има концентрат и по 1л, има и готов разтвор.

Като го сметнеш на м2 не е толковая скъпо. Поне аз не съм толкова богат за да пестя от покрив, чиято себестойност е пет цифрена сума.


Импрегнирал съм и с отработено двигателно масло и с трансформаторно и с нафта и какви ли не гадости. Не бих си причинил отново тази мъка, по покрива става пързалка, като го напече слънцето смрад...

EDI, дедите ни не са ползвали чам. 100 годишни покриви на къщи и плевни има, но конструкцията е от дъб, габър, лиляк или акация.
EDI - майстор
За 100 годишните да, но иглолистни покриви от 50 - те години не са мръднали до сега, при правилно изработен и поддържан покрив.Между другото, широколистната дървесина гадовете я ядат много повече от иглолистната.
preslav - майстор
шоп написа:
:) Не е евтин. В момента е на промоция 119лв за 5л концентрат. Покрива 250м2

Има концентрат и по 1л, има и готов разтвор.

Като го сметнеш на м2 не е толковая скъпо. Поне аз не съм толкова богат за да пестя от покрив, чиято себестойност е пет цифрена сума.


Импрегнирал съм и с отработено двигателно масло и с трансформаторно и с нафта и какви ли не гадости. Не бих си причинил отново тази мъка, по покрива става пързалка, като го напече слънцето смрад...

EDI, дедите ни не са ползвали чам. 100 годишни покриви на къщи и плевни има, но конструкцията е от дъб, габър, лиляк или акация.
+1 за стойността на покрива спрямо цената на Бохемита. Миналата есеен 5 литровата разфасовка концентрат беше 75 лв. По спомени се разрежда 1/9 с вода. Обработката от двете страни на 65 квадрата покрив "глътна" 5-6 л. концентрат.
Не знам колко по-евтино би излязло да се купи от агроаптеката препарат срещу дървояди + фунгицид (има ги срещу всякакви гъби и плесени).
Само лак не е достатъчно имал съм случай дървоядът да изгризе каса на врата, която беше боядисана с автоемайл.
Вадим Владимиров - специалист
Има и други препарати за импрегниране. Вижте тукhttp://www.uvix-bg.com
mavryt4o - майстор
Virtex написа:
Чираче написа:

Ако беше ме послушал да го направиш с метални ферми, нямаше да съществува тоя проблем във времето. Обработва се само с грунд и автоемайллак. И забравяш....
Малко страни от темата, но все пак :

повече информация по въпроса може ли ?

Например теми,дискутирани това, или 'нова' информация ? До колкото съм проучвал излиза по-скъпо да се направи с метал. Как стои въпроса с изчисленията на конструкция, тя какво представлява и други ей такива 'безобидни' въпроси :)

Питам, понеже ще ми предстои направата на нещо като навес, където минусите на метала ( конденз, 'красота' ) няма да са фактор.
Ей това е работата на добрия конструктор.Да ти изчисли какви дебелини материал ти е нужен на фермите тяхната конструкция и тн.Ако не разбира презапасява с дебелина за която плащаш а няма да ти е нужна.
pif4o - специалист
шоп написа:
:) Не е евтин. В момента е на промоция 119лв за 5л концентрат. Покрива 250м2

Има концентрат и по 1л, има и готов разтвор.

Като го сметнеш на м2 не е толковая скъпо. Поне аз не съм толкова богат за да пестя от покрив, чиято себестойност е пет цифрена сума.


Импрегнирал съм и с отработено двигателно масло и с трансформаторно и с нафта и какви ли не гадости. Не бих си причинил отново тази мъка, по покрива става пързалка, като го напече слънцето смрад...

EDI, дедите ни не са ползвали чам. 100 годишни покриви на къщи и плевни има, но конструкцията е от дъб, габър, лиляк или акация.
Не разбрах че е концентрат и се разрежда толкова много, тогава и литър ще ми стигне, ама вече направих друг избор на Дуфа.

Тема "Обработка на покривни греди?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: