• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
dragozow - майстор
Именно, повечето уреди искат дебит, а не налягане. Повече от 8 бара не са определящи.
mitko64 - майстор
magnate написа:
Нищо не мога да кажа, освен че ще пробвам.
На книга излиза, че съм на границата.
Model: MP-500
Description:
Technology: L.V.L.P
Optimal working pressure(bar/psi): 1.5/22
Air consumption: 4.5-6.0cfm = приравнено 127-170л/мин - предполагам, че това зависи от дюзата ...

* налягане 1.5 бара предполагам ще имам към 130 л/мин
- преди 15 години, боядисаха на баща калника на ладата с въздух от една ИФА .. не знам тя какви параметри има. Но стана добре. - много ми е интересно ако някой знае какви са параметрите на компресора и бутилката :) все съм се чудил.
Aко въпросът ти е за ифовия компесор на табелата му дават входен дебит 8 кубика на час, при 2000 оборота. Което ще рече към 133литра в минута. Обаче при по ниски обороти(1400), засечка до 5 атм., среден изходен дебит даде към 60-70 литра в минута. Впрегнал съм го съшия заедно с един двуцилиндров от ЮМЗ и двата до 8 атм. пълнят средно към 250 литра в минута.
preslav - майстор
Свиркай си, ще ти върши работа компресорчето, но не забравяй, че трябва да почива (изстива) - човек се увлича, да свърши започнатото, да изразходва боята, да го начука на ... (това за друга тема). Баровете и големината на бутилката няма да ти помогнат ако не си даваш почивки.
Благодаря за съвета. Разбира се че ще правя почивки.
Аз се грижа добре за инструментите и техниката си.
За съжаление са изчерпани пистолетите, който си харесах, но до няколко седмици ще има зареждане.
Записах се на опашката ;)
preslav написа:
Свиркай си, ще ти върши работа компресорчето, но не забравяй, че трябва да почива (изстива) - човек се увлича, да свърши започнатото, да изразходва боята, да го начука на ... (това за друга тема). Баровете и големината на бутилката няма да ти помогнат ако не си даваш почивки.
Последна промяна от magnate на вт май 23, 2017 10:35 pm, променено общо 1 път.
Благодаря за справката. Значи дебита е почти колкото моето компресорче, а аз ще използвам по- съвременен пистолет за боядисване.
Макар, че този който използваха на времето беше от Нефтохим за около 1000$ :)
mitko64 написа:
magnate написа:
Нищо не мога да кажа, освен че ще пробвам.
На книга излиза, че съм на границата.
Model: MP-500
Description:
Technology: L.V.L.P
Optimal working pressure(bar/psi): 1.5/22
Air consumption: 4.5-6.0cfm = приравнено 127-170л/мин - предполагам, че това зависи от дюзата ...

* налягане 1.5 бара предполагам ще имам към 130 л/мин
- преди 15 години, боядисаха на баща калника на ладата с въздух от една ИФА .. не знам тя какви параметри има. Но стана добре. - много ми е интересно ако някой знае какви са параметрите на компресора и бутилката :) все съм се чудил.
Aко въпросът ти е за ифовия компесор на табелата му дават входен дебит 8 кубика на час, при 2000 оборота. Което ще рече към 133литра в минута. Обаче при по ниски обороти(1400), засечка до 5 атм., среден изходен дебит даде към 60-70 литра в минута. Впрегнал съм го съшия заедно с един двуцилиндров от ЮМЗ и двата до 8 атм. пълнят средно към 250 литра в минута.
iva6ki написа:
themask написа:
iva6ki написа:
Аз мога да споделя лични наблюдения когато е на топло (темп. над 10 градуса) не източвам въздуха, ако ми е в гаража и няма да го ползвам деня повече задължително си го източвам, изхождам от презумцията че на ниска температура маслото е втърдило и да му е лесно да включи. За конденза когато се сетя профилактично отвивам пробката (винаги има-колко зависи къде и колко съм го ползвал) :wink:
Това ми е другата чуденка. Имам една стаичка в гаража, в която в момента е 10 градуса (може да падне до 8 ). Мислех да сложа там компресора и да пусна тръби насам-натам из гаража. Въпросът е дали е удачно на такава температура да го държа.
Зависи колко време искаш да го имаш ( в книжката на моя пише да не се използва при темп. под 5 градуса). По малките бензиностанции компресори бол малки на снега и леда и си работят ама не изкарват дълго. Идеята на източването е първото включване при студено масло и околна температура да му е възможно най лесно, натам нема спирачки ;). За конденза в бутилката нема спасение (капки да са ама има колкото и малко). Въпроса е за какво го ползваш и с какви инструменти от там и до колко трябва да се намали влагата към уредите. За домашни цели и ползване има кондензоуловител за 9лв или Пневмоподготвяща група за пневматична система RAIDER RD-AF02 40-50лв и си решаваш проблема, за професионално нещата са доста по сложни.

Момчета и аз като нов в тази сфера последно какви са ви наблюденията и на 2те страни? - тези коит оса последвали препоръчаното и тези които са наляли каквото са имали под ръка. Иначе питам с какв оконкретн ода напълня Айнхел тц-ац 190/24/8 пише че е препоръчително да е SAE 5W/40 или равностоен заместител, а на самия компресор пише лонг лайф мотор ойл ? Благодаря предварително,и се извинявам ако въпроса е невеж, просто така и не става ясно ,за наблюденията на 2те страни :)
acronym - помощник
Харесах си този компресор:
https://www.aerotec.info/index.php/comp ... liner-5-go

Ще се радвам на някакви мнения относно модела и марката.

Харесва ми понеже е доста компактен, а в същото време има бутилка за въздуха. Нямам място, затова търся малък. Основно ще се ползва за издухване и почистване на техника от прах.

Цената ме устройва, лошото е че марката не се предлага у нас и трябва да поръчвам от чужбина.
Chefo77 - майстор
https://www.eurotools.bg/kompresor-stan ... -aksesoari

Виж и това - без бутилка е. Щом е само за обдухване, мисля, че е по-добрия избор. А и има сервиз тук.
Ако държиш на бутилка - имат и такъв вариант, на 260 пари. Не зная на колко си гледал Аеротека, но надали ще да е бил под 200 лева без доставката.
acronym - помощник
До колкото разбрах от тази тема, тези без бутилка са много шумни, иначе първоначално на такъв тип се бях спрял.
Аеротек-а в amazon.de е на 112€ без доставката.
STANLEY също ги гледах по чуждите сайтове, не знаех че се предлагат тук. Макар че ми се вижда малко по-обемист, ще го обмисля като вариант.

Брей имат същия като Аеротек
https://www.eurotools.bg/kompresor-stanley-8215250-5-l
:-D
Chefo77 - майстор
И двата варианта са безмаслени, предполагам еднакво шумни - около 97 децибела.
С оглед на това за какво ти трябват, мисля, че много бързо ще изпразваш бутилката. Това са мои разсъждения де :)
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: