Всички имаме коли, нали ?
Gnus - специалист
Несравними са двете. Едното е за гъзария, другото е да ти служи. Имам няколко колеги с БМВ-та 46-ци и не могат да смогнат да ги оправят. Всеки месец с минимум 500 лв са в сервиза.
А колегата, дето говори глупости за френските коли, не го слушай. Това идва от неграмотните гаражни майсторчЕта, дето си мислят че без четене си знаят всичко и правят "чудеса" по колите.
При пежото по-добър вариант е по-големият дизел, защото 1.6 е с променлива геометрия на турбото и по-често се сервизира.
stoianov_n - специалист
SEV написа:
stoianov_n написа:
Ти пък, да търсиш икономия точно от тва пежо.
Хубави са, само след фейслифта и само отвън. :wink:
Ще пиша повече, ама да се изредят другите философи и тогава.... :-D
Грозни са,неикономични,абе френска работа.Едното е 407 SW 2.0 HDI -2009 другото 508 SW Hibrid 2017
Погледни дърта кола почти два тона какъв разход дава.Колата я имам от нова и борда е равен на реалния разход.


П.П Не съм фанатизиран на темата французи,имам и съм имал и други марки автомобили.Обаче не мога да приема,че не са хубави от някой който,чул или му казал на вуйчо му на стринката не знам кой си.Колко пежа си имал,какви други коли си имал,че си толкова категоричен с мнението си.
Въпросът ти към мен ли е?Къде съм писал, че са грозни коли? :?
Ако питаш мен, ще ти кажа, имал съм много коли, ама много, даже в момента има едно 307 дизел в семейството.Стринка нямам, пък вуйчо ми няма кола. :-D
Обаче, правиш ли разлика в това че твоите коли са купувани нови, а тука става въпрос за кола ВТОРА УПОТРЕБА, купена от автокъща?А като писах, за неикономична, въобще нямам предвид разхода на гориво. :wink:
ben84 - специалист
Аз па като си харесах кола и всички майсторчета ми казваха:
"Тия са най-скапаните, много се трошат, скъпи са им частите. Ти че видиш!!!"
Е видех...
За 20 000км с кола 1999-та - само обслужване, изгорел габарит и къса светлина.
Просто извадих късмет.
Тъй че, вземай каквото ти е на сърце и се кръсти, да го е карла некоя баба непушач :)
plamen6703 - майстор
Напълно съгласен с горното :) Жена и кола са на късмет, мъж и куче както ги научиш :-D
lyubohar - майстор
Имам Пежо 307 SW.Бензин 1.6.
Купена нова 2004.
Навъртяни 100000км.
Досега-никакви проблеми,освен масла,гуми,крушки.Сменени ремъци,предни дискове и накладки-абе консумативи.
Вози много добре.Най-важното-междуосието е 270см.-никакво опиране на колена на седящите отзад.
По този показател изпреварва почти всички коли в горния клас.
Качвал съм се на BMV-та петици.Ами отзад не можеш да влезеш.
stoianov_n - специалист
Ние имаме Пежо 307 2.0 HDI 90 к.с в семейството.
Купено някоя си употреба преди година и половина от частно лице.Не съм бил там при покупката.
Досега много проблеми.
Сменяне на съединител.
Сменяне на клапани за високо и ниско налягане на горивото, датчици на рейката и други такива...все скъпи работи.

Та не разбрах, сега тия пежа, убави ли са или не? :?
И до кога ще сравнявате коли купени нови и карани само от вас и такива десета употреба на незнайно колко хиляди км.?
lyubohar - майстор
Ами колега,като сте купили някоя си употреба кола,без да сте присъствал...
Остава да кажете,че идва от Италия,където имат навика да карат без обслужване.
Та какво очаквате от такава кола?Да върви като нова?
И защо да не сравняваме нови коли?
stoianov_n - специалист
Ами защото целта на темата е точно за кола втора употреба, много често с неясни километри и поддръжка и много често от Италия. :-D
А колкото до вашата кола, ами тя за българския стандарт е още чисто нова. :-D
За 13 години само 100000 км.Това е нищо.Някои хора ги правят за 2 години. До останалите 11 знаете ли какво става с тая кола.:wink:

Пък аз съм виждал коли нов внос от Италия, на над 300 000 км. със заводски консумативи....ама немски..... :-D
ESPACE - майстор
Как разбра че консумативите са на 300000км и са заводски и немски?
Chefo77 - майстор
lyubohar написа:
Остава да кажете,че идва от Италия,където имат навика да карат без обслужване.
Бля бля бля ...
Поредната доза елементарни заучени приказки, без никаква представа от това какво се говори - важното е какво говорят другите.
Подозирам, че нямаш никаква представа от пазара на автомобили и това което идва отвън, затова си толкова категоричен :wink:
Стоянов, и ти бре, Бруте ...

Тема "Сравнение и избор на кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: