Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Zafirovp - напреднал
Здравейте,

миналата есен направихме ограда от ИТОНГ измазана с Аквамат. Проблемът е, че между керамидите (бетонни, декоративни) има фуги 2-3 мм понеже формата на всяка е различна. Явно калъпа е бил дефектен.

Въпросът ми е с какво мога да запълня фугите между керамидите, за да не влиза вода и да може да се боядиса след това с червена силиконова боя? Най обикновен флекс теракол си мислех да ползвам, но ме е страх да не се напука зимата.
Прикачен файл:
Screen Shot 2017-05-28 at 10.34.26 PM.png
Screen Shot 2017-05-28 at 10.34.26 PM.png (173.91 KиБ) Видяна 2867 пъти
gnt69 - майстор
Може да оцветиш теракола с оксидна боя, те с такава са оцветени капаците.
chapara - майстор
Керемидите се застъпват, туй не ми мяза на неремиди :?
Zafirovp - напреднал
Не знам защо му викам керамиди, по скоро бетонни декоративни елементи оцветени в керамидено червено. :)

Вече съм купил боя - силиконова червена. Единствено ме притеснява теракола дали няма да пропуска вода или да се напука.
chapara - майстор
Като цяло слабо решение за завършек :?
Zafirovp - напреднал
Ок, но за съжаление е факт. Някакви съвети с какво да запълня фугите?
VLADO66 - майстор
С полиуретанов уплътнител.Той може да се боядисва
lov - майстор
viewtopic.php?f=21&t=47197&hilit=
Ей тука питах и показвах какво се получи в крайна сметка със същите шапки. При мен явно калъпите са били прави и добри но още като ги купувах ми казаха да ги редя с фуга и после да я фугирам като си забъркам оксидна боя с цимент и много ситен добре пресят. Фугите се налива за да се запълнят плътно. Прави се гугирането на няколко пъти. На тази дължина имах само две дефектно направени фуги и се видяха едва тази пролет, че е влизало вода и леда зимата я е изхвърлил. И макар тази технология да ми беше препоръчана уж от специалистите сега ако го правя това бих ползвал полиуретанов уплътнител да запълня до колкото се може в дълбочина и ако не мога да намеря в същия цвят някакъв цветен силикон да ползвам пак така забъркан фугин. Причината е че дължината е голяма. При мен е 22 метра дължина и линейните разширения не са малки и по добре там да има еластична връзка. И имам съмнения че може да не е само от лошо запълнена фуга.
п.п. Оцветителя /оксидната боя/ си го взех от производителя.

Тема "Вода разрушава оградата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: