• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте ,
Пише Ви, горд собственик на сглобяема къща с метална конструкция .
Нито за миг не съжалявам за избора си . Къщата ми е 320 кв . и без довършителните работи ми излезе точно 172800 лв + 12 000 лв бетонен фундамент . Казано по цена на кв.м. излиза 540 лв / кв.м. без фундамента.
Най-високата сметка в зимният период за ток ми е 250 лв за цялата къща .
Къщата е уютна , топла , удобна, евтина . Нямам забележки .
Притежавам същата от 5 години . До този момент , нямам една забележка .
Правих сериозни проучвания докато намеря подходящият строител за мен .
Правих снимки през целият етап на строителството , който беше 2 месеца и половина без довършителните работи .
Прикачвам ги . Имам още много , при интерес , мога да изпратя !
Фирмата строител е " Бонис Комерс " - изключителни хора , перфектна работа !

Успех ! :yawinkle: :yawinkle:

Прикачен файл

F15.jpg

Прикачен файл

F6 - Copy.jpg

Прикачен файл

F3.jpg

Прикачен файл

F2.jpg

Прикачен файл

F1.jpg
stivemaster - майстор
Сложи малко повече снимки и ако може по детайлни , тоест от близък план на детайли.Иначе за мен ,който знае какво иска ,знае и как да го получи.Ти явно си положил усилия да се информираш , информирания човек има възможност за избор и явно си избрал както добра система за строителство,така и добър изпълнител.Резултата привидно е много добър , детайлите си ги знаеш сам и надявам се не е реклама на фирмата строител.
kolcho - специалист
Sirius9 написа:
Здравейте,

До сега сме разгледали къщите на Еврохаус.
Ще се радвам с препоръки и предложения, както и мнения за избор на строител.

https://www.youtube.com/watch?v=WF_lbo8bZSs
:prayer: :supz: :partyman:
Гост - специалист
Има и други едни също толкова популярни сглобяеми къщи:
https://www.youtube.com/watch?v=MXgoAQ6uOEs
preslav - майстор
Гост написа:
Има и други едни също толкова популярни сглобяеми къщи:
https://www.youtube.com/watch?v=MXgoAQ6uOEs
И е така, и не е така - вярно е, че договорите трябва да се спазват, но е вярно и това, че всеки се мисли за по-голям Гявол от Гявола.
Не съм специалист, а и не искам да ставам такъв, но при условие, че прост, двускатен покрив с площта на обещаната къща струва 10000 лева, не виждам как с 26000 И 600 ще се построи цяла къща.
Бай Ганьовщината прозира и от двете страни, единият е поел ангажимент, който е видимо неизпълним, другият се е писал на хитрец и си мисли, че с "господари на ефира" маймуни ще лови.
Хитрецът е дал няколко хияди, но в Евро за парцела и е решил да избива от строеж, Ганьо е надушил хитреца и му го е сложил, като гледам, на два ката - че тя само дограмата и покривът са повече от натъртените 26и600 лева.
Помиярска работа!
Гост - специалист
preslav написа:
Не съм специалист....
Не знам в коя област си специалист, но почти всяка е свързана с изготвяне на оферта и сключване на договор, изгоден за двете страни съгласно тази оферта. Като правиш оферта- тъниш, за да не отиде клиента при конкуренцията. Ако чак толкова си глупав, че да предлагаш оферта с никаква печалба или даже под себестойност ( присъствал съм на такива сделки уж с цел зарибяване на клиент с дългосрочни цели...)- никой не ти е виновен.
Човека има договор в ръцете, клаузите от който не са изпълнени от другата страна- какво има да говорим повече по въпроса?
Grezinski - специалист
Здравейте!

Отдавна не съм писал, но лека полека действаме.
Изникна един въпрос, който имам идеи как да реша, но си помислих, че може би, някой ще предложи нещо по-добро.
Вече монтирах половината фасада, но се чудя как да оформя външните ъгли и фугите между отделните дъски.
Обръщането около прозорците ще го направя с гладка ламарина. На вертикалните фуги мисля да пусна дъска, която да ги крие.
Външните ъгли обаче, не ми се иска да са с ламарина.
Мислех за две дъски, застъпани на ъгъл, но ми се струва, че рано или по-рано ще отворят.
Малките готови ъгли, които продават ми малеят на високата фасада и "едрата шарка" на ламперията.
Някакви идеи!?

Изображение

schuldiner, ламперията я хванах както ти ме посъветва, с дълги видии за картон, и съм много доволен. Минаваме ги с тампон и се губят, а става мн здраво.

Изображение

Приемам идеи и как да я мина с 3-та ръка, но вече монтирана, верикална. Пробвах с четката, но става много бавно защото маслото на бохемита се стича. Малко по малко прави капка там където вече съм минал и си мисля, че вс е наред.
radius - майстор
Щом е масло, не може ли просто да го обършеш?
Ако ползваш "системата" Естетик на Бохемит, дай отзиви, поне първоначални.
djendov - специалист
Zozina5602 написа:
З
Честито. Аз също се надявам да не е реклама.
Когато решавах каква да е конструкцията, стигнах до следните изводи:
1/При всички варианти трябва да попаднеш на добри строители.
2/ качествената сглобяема къща излиза колкото качествената монолитна.(не коментирам 50кв къщенца)
3/ сглобяемите къщи стават за месеци и не е ясен живота им. 50г 70г...никой не знае.
4/ монолитните се строят доста по-дълго но са се доказали през вековете.

Относно т.2 ,ако на моята къща и сложа скатен покрив и усвоя подпокривното, ще излезе същата квадратура като твоята, а със 20см топлоизолация без довършителните работи, може би ще е към 30 хил.лв по-евтина. Само че аз строя 2 години, а не 2 месеца. И двата варианта си имат своите сериозни предимства, но ако някой си мисли, че за 25 хил лева ще си построи 120квадрата къща и ще му останат и за банкета, то го чакат големи главоболия.

И договорите в България не значат много. Някой бригадир решава да си направи фирма. 5 години работи съвестно. На 6-тата поради някаква причина осира точно твоята къща. Почваш да го съдиш. Познай дали ще изплати 100000лв обезщетение, или просто ще фалира фирмата и ще открие друга. Без да съм сигурен в думите си, май отговорноста е ограничена до капитала на компанията, а в повечето случеи е нищожен. Големите фирми, строящи хотели с история от 15 години, не се захващат с нашите хралупи от 200квадрата.

Ако наистина поста не е реклама, то според мен само доказва, че сметките са еднакви, топлоизолацията е еднаква, разликите се крият на други места.
Със здраве да си отгледате наследниците в прекрасната къща. На мен ми хареса и ще се радвам на още снимки. Щом сте снимали всичко, качвайте, много ще е полезно.
Grezinski - специалист
radius написа:
Щом е масло, не може ли просто да го обършеш?
Ако ползваш "системата" Естетик на Бохемит, дай отзиви, поне първоначални.
Естетик е, да.
може да се бърше, но се стича продължително. Минавам го, продължавам напред и като се върна след 30 мин. е натрупало капка по долния ръб на дъската. Особено сега, когато вече има нанесени 2 ръце. Първата попива бързо и го няма този проблем.
Мисля да го оставя така и другото лято да го мина пак с 3-тата. Ако има нещо да се отваря и намества.
Впечатленията са ми добри, но имай предвид че са на лаик. Аз друго не съм ползвал.
Спрях се на него, защото ламперията е импрегнирана във вана с продукт на бохемит а е важно да са съвместими. Също така, цената е средна, което ми допада. Купих го на 108 лв. бака 10 литра.
Мога да кажа, че на две ръце, разходната норма на чам, фасониран е по-нисък от даденото на опаковката.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: