Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
maxx271 - специалист
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (99.86 KиБ) Видяна 1308 пъти
Прикачен файл:
1.jpg
Здравейте ,преди месец засях около 50 квадрата райграс доста добре тръгна да се сгъстява .Имаше на места където не поникна явно е от семето предполагам е старо закупено от Турция .Хубавото при него че,че не иска много вода и листата са му по едри с една дума е издръжлив .Засях местата сега забелязах ,че започне да никне .Днес като го гледах как върви ми направи впечатление на места имаше бял мъх и на същото место беше изсъхнало как да се преборя с този проблем .Четох ,че имало някакъв тор но не знам дали не е късно за него или трябва да се пръска с някакъв препарат.
keymaker - специалист
Да не са пухчета от тополите? Ако не са най вероятно е мухъл, много малко вероятно, но има възможност. Не е болка за умиране, ако не са пухчета намали поливките.
maxx271 - специалист
keymaker написа:
Да не са пухчета от тополите? Ако не са най вероятно е мухъл, много малко вероятно, но има възможност. Не е болка за умиране, ако не са пухчета намали поливките.

Не са пухчета от тополи някакъв бял мъх оплетен като паяжина и там където има съхне възможно ли е да е от валежите доста дъжд се изваля през този месец .
keymaker - специалист
Възможно е. Разтвори 1 супена лъжица син камък в 5-6 л. вода и напръскай.
maxx271 - специалист
keymaker написа:
Възможно е. Разтвори 1 супена лъжица син камък в 5-6 л. вода и напръскай.

Целия райграс или само местата където има мъх .
keymaker - специалист
Местата с мъх и малко около тях да речем 30-40 см. Преди това пробвай да спреш поливането за 2-3 дена и с гребло среши местата. Може да е мухлясала несъбрана трева.
maxx271 - специалист
keymaker написа:
Местата с мъх и малко около тях да речем 30-40 см. Преди това пробвай да спреш поливането за 2-3 дена и с гребло среши местата. Може да е мухлясала несъбрана трева.
Аз съм го косил само веднъж расте много бавно не става висок това е хубавото при него .Напръсках целия райграс възможно е да е от влагата .Може ли да го напръскам със железен сулфат има интервал на пръскане примерно сега го напръсках със син камък хубаво ли е след седмица пак да го напръскам.

Тема "Бял мъх по райграса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: