• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
infomar
В момента съм с Avast Free Anti-Virus, но едногодишният срок изтича до седмица. Нямал съм кардинални проблеми, по-точно не съм усетил вирус да ме е налазил, но дали не е излязло нещо по-добро (без Avira и AVG - от тях не съм доволен).
Не е за комерсиално приложение за Home comp.
Ако оставя тази която имам, трябва ли да я де-инсталирам и тогава да зареда на ново същата безплатна? Сега опитах без премахване и не се удължи срока. :?

Коя от тези е по-добра?

Ad-Aware Free Antivirus+

Bitdefender Antivirus Free Edition

360 Total Security 2016

Panda 2016 Free Antivirus

Преди година ползвах програми с разни пачове, но вече трудно се намират кракове за тях и се отказах.
Gnus - специалист
Добри думи съм чувал за дефолтната майкрософтска - Security Essentials.
infomar
Gnus написа:
Добри думи съм чувал за дефолтната майкрософтска - Security Essentials.
Имам я включена като допълнителна, заедно с ANTI-RAMSONWARE.
До сега не ми е засякла нищо от година време.
Не знам дали е достатъчна :?
hidrazin - майстор
И какво толкова те притеснява?
Ми вземи сложи 4-5 антивирусни.
Така ако 1-2-3 случайно ти пропуснат Интернет-а, то останалите ще ти го спрат... :-D
:partyman:
Antonii - майстор
От личен опит знам, че свестна безплатан антивирусна няма.
Евентуално Касперски, но само до 30тина дена.
А като се има впредвид, че един лиценз е около 30лв годишно незнам дали си струва риска с безплатна такава.
infomar
hidrazin написа:
И какво толкова те притеснява?
Ми вземи сложи 4-5 антивирусни.
Така ако 1-2-3 случайно ти пропуснат Интернет-а, то останалите ще ти го спрат... :-D
:partyman:
Казваш ли, че Security Essentials е достатъчна и не е необходимо нищо друго :?
ivanovbg - майстор
Откакто е излязла съм само с нея на ХП, 7 и сега на 10. Единствения вирус който ме е полазвал съм самия аз. Напълно достатъчна си е. На ХП то още си ми бачка и се ъпдейтва.

:partyman:
gogyto - специалист
Аз съм с 360 Total Security, и съм доволен сравнително лека е и не тормози компота... :rock:
toolegittoquit - майстор
Аз нямам антивирусна и нямам вируси. Като ти изтича срока на аваста, обнови го и ще го имаш безплатен за още 1 година. Просто е.
ivanovbg написа:
Откакто е излязла съм само с нея на ХП, 7 и сега на 10. Единствения вирус който ме е полазвал съм самия аз. Напълно достатъчна си е. На ХП то още си ми бачка и се ъпдейтва.:
Която антивирусна отново тормози компютъра. Знам как зарежда програми и зарежда операционна система компютър с антивирусна и без такава.
Antonii написа:
От личен опит знам, че свестна безплатан антивирусна няма.
Евентуално Касперски, но само до 30тина дена.
А като се има впредвид, че един лиценз е около 30лв годишно незнам дали си струва риска с безплатна такава.
И като имаш антивирусна какво? Само ти тормози компютъра! В практиката съм си виждал вируси, които пред очите ти изтриват антивирусната програма или я блокират тотално. А има руткити, които така се крият, че антивирусната програма не ги засича. Едно интелигентно използване на компютъра без теглене на произволни файлове, цъкане където ти падне и мушкане на всякакви неизвестни флашки ти гарантира компютър чист от вируси.
Ако не - има Линукс.
infomar
toolegittoquit написа:
Аз нямам антивирусна и нямам вируси. Като ти изтича срока на аваста, обнови го и ще го имаш безплатен за още 1 година. Просто е.
ivanovbg написа:
Откакто е излязла съм само с нея на ХП, 7 и сега на 10. Единствения вирус който ме е полазвал съм самия аз. Напълно достатъчна си е. На ХП то още си ми бачка и се ъпдейтва.:
Която антивирусна отново тормози компютъра. Знам как зарежда програми и зарежда операционна система компютър с антивирусна и без такава.
Antonii написа:
От личен опит знам, че свестна безплатан антивирусна няма.
Евентуално Касперски, но само до 30тина дена.
А като се има впредвид, че един лиценз е около 30лв годишно незнам дали си струва риска с безплатна такава.
И като имаш антивирусна какво? Само ти тормози компютъра! В практиката съм си виждал вируси, които пред очите ти изтриват антивирусната програма или я блокират тотално. А има руткити, които така се крият, че антивирусната програма не ги засича. Едно интелигентно използване на компютъра без теглене на произволни файлове, цъкане където ти падне и мушкане на всякакви неизвестни флашки ти гарантира компютър чист от вируси.
Ако не - има Линукс.

Трябва да изтече ли срока, за да я инсталирам на ново?
Трябва ли де-инсталация на старото копие или върху него?

360 Total Security за една година ли е?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Препоръчайте сносна безплатна антивирусна програма за WIN7." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: