• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Lisko - майстор
Така е Тинки, няма пълно щастие. Който иска да му е бързо или си плаща повече или си носи риска.
То и кола се кара с по-голям кеф без колан, и каяк се кара по-приятно без спасителна риза,
апа като катериш скала защо да ти се пречка горна осигуровка из ръцете?
infomar
За Пандата съм чувал хубави думи, но когато няма интернет наистина си без нея. Приятел на времето я ползваше и беше отишъл на някакво място да прехвърли от външен диск информация. Беше се напълнил с разни вирусчета и "китчета", та после сканираше всичките си дискове. Това е все едно цялата ти информация да е на някакъв "облак" или как сега го наричат и при теб да е само една ОС без HD за данни.
Няма идеална антивирусна и трябва да се направи разумен компромис.
nikolovvd - майстор
За сега ESET Endpoint ми се вижда най-добра, но трябва да си я купи човек.
В началото на годината гледах някаква промоция 3+3 за 120 лв. - 3 мобилни и 3 стационарни устройства с един лиценз. Месля че 20 лв. за година не са много. Като пъхнеш флашка или диск в компа, не ги отваря докато не ги сканира за вируси. От друга страна има механизми, които следят активността в компютъра и го пазят от евентуална зараза с криптовируки, но 100% защита няма как да има пред неизвестното.
Няма никакво забавяне при зареждане на ОС.
Chefo77 - майстор
Я вкарай пълна 32 гигабайтова флашка, пък да видим колко ще ти хареса това задължително сканиране от-до :) :)
nikolovvd - майстор
Е то не може оная работа до края и душата в Рая! Или си с девствен пояс, или със свалени гащи.
При ESET може да се забрани въобще четенето от флашки и дискове с изключение на някои, чийто серийни номера са зададени в политика на ESET, но това е съвсем друга вселена, изискваща ESET Server и говорим за корпоративно ниво.
infomar
nikolovvd написа:
За сега ESET Endpoint ми се вижда най-добра, но трябва да си я купи човек.
В началото на годината гледах някаква промоция 3+3 за 120 лв. - 3 мобилни и 3 стационарни устройства с един лиценз. Месля че 20 лв. за година не са много. Като пъхнеш флашка или диск в компа, не ги отваря докато не ги сканира за вируси. От друга страна има механизми, които следят активността в компютъра и го пазят от евентуална зараза с криптовируки, но 100% защита няма как да има пред неизвестното.
Няма никакво забавяне при зареждане на ОС.

Най ми е хубаво когато купувам нещо което е без гаранция. Какъвто и вирус да лепна (стига да не е сифилис) все аз ще обирам пешкиря.


Като казвам гаранция, това се отнася за всички платени програми.
Какво правим, ако имам закупена програма, дал съм си чинно парите и в един прекрасен момент на компа ми попадне вирус и ми го прецака. Фирмата която продава този продукт носи ли за това отговорност, или казва - "духай го". Тогава за какво да я купувам! Същото ще имам и с безплатните програми. И те не носят отговорност, но и не искат заплащане.
Когато предлагащата фирма напише, че гарантира безопасност на продукта си и при евентуален пропуск възстановяване на щетите, тогава бих закупил.
MamaMy - майстор
Когато купуваш една програма, ти плащаш правото за ползване. С една дума я взимаш под наем. Ако я купуваш реално трябва да ти дадат и кода че да можеш да си ръчкаш из нея и да я променяш. :-D . Същата гаранция като при техниката дават всички автори на програми, но има една точка в условията, че ако ръчка някой не оторизиран, гаранция нанайси. Същото като при телевизора. Само дето ръчкача не си ти, но никой не те брои за жив. Като се ослушаш и всичките ти доводи за безплатните програми отпаднали. Иначе да. Сладко е да ползваш чужд труд безплатно. И на циганетата им се услаждат твоите домати и краставици :? . Интелектуалния труд също е труд. Нищо, че няма маане с кирката и лопатата. Просто грешно са ни учили на времето. За съжаление всичко си замина. Дори и за музиката е така. Сега всеки изпълнител си заплаща за да си запише песен. Не му я записва държавата. От тук и каквото продаде, това ще руча. Ако е записал боклук, сух лебец. Ако е хит, кебапче. Поне така би трябвало да бъде, ама ... :lol:
infomar
MamaMy написа:
Когато купуваш една програма, ти плащаш правото за ползване. С една дума я взимаш под наем. Ако я купуваш реално трябва да ти дадат и кода че да можеш да си ръчкаш из нея и да я променяш. :-D . Същата гаранция като при техниката дават всички автори на програми, но има една точка в условията, че ако ръчка някой не оторизиран, гаранция нанайси. Същото като при телевизора. Само дето ръчкача не си ти, но никой не те брои за жив. Като се ослушаш и всичките ти доводи за безплатните програми отпаднали. Иначе да. Сладко е да ползваш чужд труд безплатно. И на циганетата им се услаждат твоите домати и краставици :? . Интелектуалния труд също е труд. Нищо, че няма маане с кирката и лопатата. Просто грешно са ни учили на времето. За съжаление всичко си замина. Дори и за музиката е така. Сега всеки изпълнител си заплаща за да си запише песен. Не му я записва държавата. От тук и каквото продаде, това ще руча. Ако е записал боклук, сух лебец. Ако е хит, кебапче. Поне така би трябвало да бъде, ама ... :lol:

Прав си, но в конкретният случай аз ще закупя програма която ще спира вирусите да не влизат на моят компютър - и за това си плащам. Ако вирусите влязат, значи договорът от страна на фирмата не е изпълнен и трябва да си носи последствията и съответно компенсацията. Ако не носят никаква отговорност, то за какво си плащам :? и с нея и без нея еднакво.... :?
Не съм чул някоя подобна фирма да дава обезщетения за атака от вирус и нанесени вреди, дори ако прилежно съм я закупил с всичките и лицензии...
MamaMy - майстор
На теб ти трябва застраховател да ти бере страха, а не софтуер. Антивирусните не са "порти" да спират вируса. Приеми ги за доктори които лекуват влязла зараза. Колкото истински лекар носи отговорност и може да ти даде гаранция 100%, толкова и антивирусна програма.
Относно влизането на вируса най-добрата защита е малко като тази на Васил Найденов срещу спина. Само където се обезсмисля ползването на компютър тогава.
Иначе е невъзможно вирус да влезе сам. В 100% от случаите пациента сам си го е изтеглил и дори инсталирал :lol: . Дали под формата на фалшива антивирусна програма, дали наплашен от някой банер, че са му открили 35 вируса и трябва да разреши да му ги изчистят. В някои случаи, пациента от мързел или незнание се навива "Да му сканират системата и да му инсталират най-подходящите драйвери" :-D . До тук са все дебилни причините и все от неграмотни ползватели. В останалите 99% от случаите които развалят иначе стройната статистика, пациента е кликнал на оная гола или разсъблечена мацка дето само да види какво има там :wink:
Значи пак секса е виновен. Е да, ама нали за секс се плаща. Някой плащат доста редовно. Сигурно са много потентни(тъпи)? :проба:

ПП Тинки пак е прав. Може да се живее и работи и без антивирусна. Ако спазваш някои "хигиенни" правила, дори и при наличие на вируси, ти си имунизиран. Тогава разбираш истинската скорост на интернета и компютъра спира да забива докато се ъпдейтва антивирусната по 5 пъти на ден. Все пак симптомите на повечето вируси са по-безобидни. Отделно, като ползваш компа само за четене в нета и нямаш банкиране, запомнени пароли и лични данни, нямаш много нужда от лекари. За да не стане като вица с болния от грип който чел противопоказанията на опаковка лекарства: "Разстройство или диария, повишена температура, отпадналост и виене на свят, зачервени очи и т.н. - Че то по-добре май да си кашлям!"
miroki - майстор
Разликата е в услугата, която се предлага. Плаща се за повече екстри. Защити. А безплатните, са безплатни само за лично ползване, но у нас никой не следи това за сега.
Това е, като да си купиш ограда и да искаш гаранция, че никой няма да я прескочи.
Едната е 1 метър висока, другата 2. И двете се прескачат, но по-различно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Препоръчайте сносна безплатна антивирусна програма за WIN7." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: