• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Кики - специалист
Моля за съвет при избор на плочки за баня! по-точно размера им. Харесах си едни турски плочки но размера им е 60x30, по съвети от комшии разбирачи такъв голям размер нямало да са добри за моята малка бяна (а тя наистина не е голяма 190X130 но с чупки). Та питането ми към майсторите е трябва ли в известна степен да съобразявам размера на плочките с чупките в банята (щранг за тръбите в единия ьгьл и куфар за отдушник в насрещния) и двата с размери с размери 50x25? Отделно си мисля че голямата плочка дава по-голяма фира и това налага купуване на по-голямо количество а тези които съм избрал не са от най-евтините. Същите ми терзания са за пода, при голяма плочка лесно ли се докарва наклона към сифона? ще се лепи в/у мозайка.
С две думи към какъв размер на плочката да се ориентирам или няма значение?
jekasus - майстор
Кики написа:
и двата с размери с размери 50x25?
Идеални са за размерите на плочките.
Комшиите да го духат, големите плочки визуално увеличават банята.
А и нареждането може да се распредели така, че да няма много отпадък.
Кики написа:
Същите ми терзания са за пода, при голяма плочка лесно ли се докарва наклона към сифона? ще се лепи в/у мозайка.
като се пооправят наклоните на пода - няма никакъв проблем.
Кики - специалист
Благодаря за съветите!
ivailokrustev - специалист
Стопли се времето и пак започвам с ремонтите. Първото нещо, което трябва да направя, е да си избера плочки за банята. Един приятел ми препоръча http://baniamechta.com и реших да разгледам в този сайт. Видях, че има плочки на доста производители. Някой би ли могъл да ми препоръча производители, които са известни да пазара с качествените си продукти, защото така ще ми е много по-лесно да си избера плочки? Има твърде много модели и ми е доста трудничко, а за мен качеството е водещ фактор.
dido uzunov - специалист
Скоро лепих теракот турско производство. Гърбовете им са на шестоъгълници като пчелна пита, добре изглеждат, прави са, без дефекти по ръбовете, но са уникален боклук от към здравина. Все едно са грънци. Един колега също се оплака от подобни. Купувани са от Пра...кер. В къщи доста от плочките ми са турски, но нямат нищо общо с тези.
iliya_i - майстор
ivailokrustev написа:
Стопли се времето и пак започвам с ремонтите. Първото нещо, което трябва да направя, е да си избера плочки за банята. Един приятел ми препоръча http://baniamechta.com и реших да разгледам в този сайт. Видях, че има плочки на доста производители. Някой би ли могъл да ми препоръча производители, които са известни да пазара с качествените си продукти, защото така ще ми е много по-лесно да си избера плочки? Има твърде много модели и ми е доста трудничко, а за мен качеството е водещ фактор.
Не си избирай плочки за баня от снимки в сайт. Трябва да се видят на живо. Преди 2 години като си превих банята, гледах доста сайтове, но като отидеш в магазина нещата изглеждат коренно различно. Тези дето си набелязах от сайта, не ми харесаха въобще, нно купих едни, дето в сайта изобщо не им обърнах внимание.
chapara - майстор
dido uzunov написа:
Скоро лепих теракот турско производство. Гърбовете им са на шестоъгълници като пчелна пита, добре изглеждат, прави са, без дефекти по ръбовете, но са уникален боклук от към здравина. Все едно са грънци. Един колега също се оплака от подобни. Купувани са от Пра...кер. В къщи доста от плочките ми са турски, но нямат нищо общо с тези.
Цената, цената :wink: и магазина :idea:
jekasus - майстор
Аз пък мразя испански плочки :-D
Евтини, скъпи, суперскъпи - пак ги мразя :-D
tanq222 - специалист
iliya_i написа:
ivailokrustev написа:
Стопли се времето и пак започвам с ремонтите. Първото нещо, което трябва да направя, е да си избера плочки за банята. Един приятел ми препоръча http://baniamechta.com и реших да разгледам в този сайт. Видях, че има плочки на доста производители. Някой би ли могъл да ми препоръча производители, които са известни да пазара с качествените си продукти, защото така ще ми е много по-лесно да си избера плочки? Има твърде много модели и ми е доста трудничко, а за мен качеството е водещ фактор.
Не си избирай плочки за баня от снимки в сайт. Трябва да се видят на живо. Преди 2 години като си превих банята, гледах доста сайтове, но като отидеш в магазина нещата изглеждат коренно различно. Тези дето си набелязах от сайта, не ми харесаха въобще, нно купих едни, дето в сайта изобщо не им обърнах внимание.
До някъде сте прав, но който няма време да ходи по магазините да гледа, единствен вариант остава сайта. Ние си поръчахме от тук http://www.gaudi-ds.com/plochki-za-banya, испанско производство 25х40 . Обадихме се, дадохме размерите на банята и какво искаме и хората ни дадоха предложения веднага. Без да ходим, да се занимаваме, доставиха ги до вкъщи и всичко беше точно.
jekasus - майстор
Всъщност, най-добре да се направи дизайн проект, че поне да си представиш визуално банята си.
Но си е хубаво да видиш реално плочките, а не само по интернета...
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за избор на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: