• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
toolegittoquit - майстор
stoianov_n написа:
Точно моята е вадена с мноогоо повече усилия от твоята.
Именно! Ако мога нищо да не правя, че и пари да ми дават, защо да блъскам с чука?! :cool:
stoianov_n - специалист
toolegittoquit написа:
Именно! Ако мога нищо да не правя, че и пари да ми дават, защо да блъскам с чука?! :cool:
Щото можеш да имаш по добър живот затова, най-малкото по хубава кола. :cool:
nikolovvd - майстор
Недей, че и тебе ще те обявят за изедник, империалист, стиснат чорбаджия и прочие тинкивизми!
toolegittoquit - майстор
stoianov_n написа:
Щото можеш да имаш по добър живот затова, най-малкото по хубава кола. :cool:
И ако мога да имам по-добър живот с по-малко усилия, защо да блъскам с чука? :?
Блъскай ти. Аз кола на тенекеджия не карам. Чук имам и у нас! :-D :partyman:
nikolov333 - майстор
Според мен е най-добре е да ти работи "главата"..чук и тесла имам, но ги ползвам за хоби занимания по двора и на язовира по навеса.. :-D
infomar
AVAST.. който ползвам изненадващо за мен се осъвремени за още една година, така, че оставам в същото положение до тогава, пък после ще му мисля. Явно номера не става при повече дни до изтичане на срока.
Благодаря на всички за помощта!! :partyman:

И както казах.... платена антивирусна, когато започнат да дават гаранция, че не пропускат вируси.
redbox - специалист
Панда е добра, но при възможност в ESET NOD32 е истината
Lisko - майстор
toolegittoquit написа:
Какво пречи да включиш неизвестна флашка, на която вирус се е качил и е подменил Autorun и да се изпълни тоя вирус през ауторън на всеки компютър, на който е поставена? ...Принципно...
Аз ще ти кажа какво пречи. Пречи ако си чел и разбрал как се конфигурира Autoplay.
Но щом не си - ето тука:
https://msdn.microsoft.com/en-us/librar ... s.85).aspx
... и си конфигурирал нещата така че при включване на флашка или друго външно устройство, да не се случва НИЩО ("Take no action" в менютата на английски).
Ма така яко пречи, че ако ще да ти бъка флашката от вируси, те си стоят на нея докато сам не решиш да ги поемеш.

Извинявам се на redbox и останалите фенове на определени антивирусни продукти, но вие (а също и аз) хал хабер си нямаме коя е добра, коя е по-добра. Хабер може да има само човек който редовно се занимава с тестове и сравнения и който има малко по-дълбоко разбиране коя какви хватки ползва, какво следи, какво и кога проверява и т.н. Дълбоко се съмнявам че в тоя форум има дори един такъв човек. А ако има - той ще ме разбере защо се съмнявам. Хвалби от сорта - една година съм с нея и съм много доволен - нищо не означават. Или "струва ми се че еди коя си антивирусна е по-добра". На какво основание? На интуицията на лаик? Ако нищо не разбираш от коли и някой пита - препоръчайте ми кола, казваш ли - мисля че пежото е доста добро. :lol:
Дори да разглобяваш и сглобяваш Thinkpad за норматив с вързани очи, дори да си царя на всякакви уиндоус проблеми, да си царя на всякакви мрежови проблеми, на всякакви сървъри, да си гениално програмис'че - пак от никъде не следва че имаш реална представа коя антивирусна как се отличава от останалите по начина си на работа.

Съответно и хора задаващи въпроса към лаици не осъзнават колко абсолютно безмислено е да се пита това. Имам предвид, лаици в тази област. Те пак може да са си виртуозите, малка част от които изредих по-горе, но файда няма.

Никога не казвам коя е добра или коя ми се струва добра, щото това би било абсолютно неподплатена с реални факти изцепка. Най-доброто което мога да направя е да препоръчам на питащия да прочете малко статистики, като например:
https://www.opswat.com/resources/report ... nuary-2015
да види кой колко продажби има, коя фирма колко служители има. Правенето на такъв продукт в обстановка на непрестанно пускане на нови вируси и откриване на нови експлойти, не става с двама-трима. Не е като правенето на цигулка дето може да си един майстор ама да си по-добър от заводи с хиляди работници. Тъкмо обратното - който има по-мощен ресурс, той може да следи по-адекватно ситуацията и да реагира по-бързо и качествено с постоянно подобряване на продукта.
И разбира се с едно наум - колко независим е източника на статията. Като правило заглавия "10-те най-добри антивирусни" съветвам да се избягват.
nikolovvd - майстор
Lisko написа:
... и си конфигурирал нещата така че при включване на флашка или друго външно устройство, да не се случва НИЩО ("Take no action" в менютата на английски).
Ма така яко пречи, че ако ще да ти бъка флашката от вируси, те си стоят на нея докато сам не решиш да ги поемеш.
Аз затова препоръчах една определена програма по-горе в темата.
При нея задължително се тества всеки един външен носител преди да се "освободи" за употреба, но и след това програмата го следи из късо за активност.
С политики може да се регулират действията при поставяне на външен носител на компютъра, а ако работата изисква ползване на флашка, то се разрешава само определена флашка с точно определен сериен номер на точно определен компютър.
Организацията не е много сложна и се прилага на корпоративно ниво, но пък антивирусните софтуери на корпоративно ниво са доста по-надеждни по понятни причини.
darken_nz - специалист
Тази тема е... една от болните. По нея винаги ще има спорове.
Аз препоръчвам Аваст. Безплатна версия имат от години. Не е те побърква с реклами.

Аз лично препоръчвам следното
1. Не разчиташ само на Антивирусната - слагаш АД Блокър. Те също са много важни.
2.Винаги е хубаво да разполагаш с по някой скенер (който не се стартира със системата - само да чистиш)
3.Редовен Бекъп на ценните данни
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Препоръчайте сносна безплатна антивирусна програма за WIN7." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: