• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
vekarata - специалист
Здравейте колеги! Преди три години,закупих автомобил Опел Зафира за руско семейство с техни средства. Колата се води на мое име и е със старозагорска регистрация понеже по лична карта все още се водя,че живея в Стара Загора. По закон руското семейство за да имат собственост автомобил,трябва да имат фирма в България. Аз живея в Слънчев бряг,а руското семейство имат собственост в Свети Влас. Миналата година руснаците направиха фирма и искат да им прехвърля колата чрез продажба. Ясно ми е,че ще минем през нотариус. Няма проблем да остане колата и със старозагорски номера. Искат аз да прехвърля колата на тяхно име,като ми издадат нотариално заверено пълномощно. Не им се занимава с нашите институции. Възможно ли е сам с пълномощно да свърша цялата работа без тяхно присъствие? Ако е възможно,какви са етапите на действия? Естествено при нотариуса ще сме заедно. Благодаря на отзовалите се за съвет!
plamen6703 - майстор
vekarata написа:
Здравейте колеги! Преди три години,закупих автомобил Опел Зафира за руско семейство с техни средства. Колата се води на мое име и е със старозагорска регистрация понеже по лична карта все още се водя,че живея в Стара Загора. По закон руското семейство за да имат собственост автомобил,трябва да имат фирма в България. Аз живея в Слънчев бряг,а руското семейство имат собственост в Свети Влас. Миналата година руснаците направиха фирма и искат да им прехвърля колата чрез продажба. Ясно ми е,че ще минем през нотариус. Няма проблем да остане колата и със старозагорски номера. Искат аз да прехвърля колата на тяхно име,като ми издадат нотариално заверено пълномощно. Не им се занимава с нашите институции. Възможно ли е сам с пълномощно да свърша цялата работа без тяхно присъствие? Ако е възможно,какви са етапите на действия? Естествено при нотариуса ще сме заедно. Благодаря на отзовалите се за съвет!
Искат или не искат да се занимават с нашите институции някой от руското семейство ще трябва да отиде при нотариус да ти изададе пълномощно.
Вместо да ходи да ти дава пълномощно, може да се явиш с него пред нотариуса и да изповядате сделка по покупко-продажба на автомобила.
vekarata - специалист
С нотариуса не е никакъв проблем. Ще бъдат с мен.Проблема ми е в кат Стара Загора.Не знам дали е възможно с пълномощно от нотариуса да сменя големия и малкия талон на тяхно име без да са със мен в Стара Загора. Това ме вълнува най много. И друго? Каква най ниска цена на автомобила която мога да заявя за продажба пред нотариуса? Зафирата е 2010г.. Тогава я взех за 15700 лв. Търсим най скромно плащане на данъци.
shotik - майстор
Вероятно ще трябва да се регистрира по местоживеене, защото колите се водят на отчет там и там се плащат данъци.
plamen6703 - майстор
plamen6703 написа:
vekarata написа:
Здравейте колеги! Преди три години,закупих автомобил Опел Зафира за руско семейство с техни средства. Колата се води на мое име и е със старозагорска регистрация понеже по лична карта все още се водя,че живея в Стара Загора. По закон руското семейство за да имат собственост автомобил,трябва да имат фирма в България. Аз живея в Слънчев бряг,а руското семейство имат собственост в Свети Влас. Миналата година руснаците направиха фирма и искат да им прехвърля колата чрез продажба. Ясно ми е,че ще минем през нотариус. Няма проблем да остане колата и със старозагорски номера. Искат аз да прехвърля колата на тяхно име,като ми издадат нотариално заверено пълномощно. Не им се занимава с нашите институции. Възможно ли е сам с пълномощно да свърша цялата работа без тяхно присъствие? Ако е възможно,какви са етапите на действия? Естествено при нотариуса ще сме заедно. Благодаря на отзовалите се за съвет!
Искат или не искат да се занимават с нашите институции някой от руското семейство ще трябва да отиде при нотариус да ти изададе пълномощно.
Вместо да ходи да ти дава пълномощно, може да се явиш с него пред нотариуса и да изповядате сделка по покупко-продажба на автомобила.
Дай да уточним още нещо, руснаците къде са регистрирани в Ст.Загора или в Св.Власт?
Ако са в Св.Власт ти нямаш никава работа в пътна полиция /КАТ/ Ст. Загора. а отивате в Бургас и регистрирате автомобила в "КАТ".
С пълномощно издадено от нотаруиса можеш да пререгистрираш МПС в КАТ без да ходи руското семейство. Автомобила ще трябва да е с теб по време на пререгистрацията в КАТ Бургас за сверка и поставяне на новите рег. табели.
Като отидете при нотариуса за прехвърляне на собствеността на автомобила, ще имаш възможност да попиташ на място за всичко, което те интересува и да ти бъдат издадени всички документи, които са нужни да представляваш руското семейство пред "КАТ".
Най-ниската цена за прехвърляне на автомобила ще ти каже нотариуса, или ще те прати при оценител да ти вземе една такса и да ти даде оценка за пред нотариуса.
vekarata - специалист
Руснаците са регистрирани в Свети Влас. Колата трябва да я отпиша от мето име в Стара Загора. И там с пълномощно да им издадат нов голям и малък талон на тяхно име. Няма нужда да сменят номерата на автомобила. Ще оскъпи допелнително. Каква най ниска цена мога да обявя пред нотариуса?
radius - майстор
:lol: Не разбираш ли, че това къде да се регистрира не го решаваш ти. Регистрира се по местоживеене на новия собственик.
Дееба и измекярите, щяло да се оскъпи - ми да, ще се оскъпи с 20 лв.
Щом са регистрирани на Св.Влас , предполагам са го закъсали много финансово и ще трябва много народ от форума да се напъне как да им спестим 50лв.
plamen6703 - майстор
vekarata написа:
Руснаците са регистрирани в Свети Влас. Колата трябва да я отпиша от мето име в Стара Загора. И там с пълномощно да им издадат нов голям и малък талон на тяхно име. Няма нужда да сменят номерата на автомобила. Ще оскъпи допелнително. Каква най ниска цена мога да обявя пред нотариуса?
Преди това ще ти трябва среща с народен представител да прояви законодателна инициатива да се промени закона в твоя полза! Чак тогава ще може да се случи това, което искаш да направиш за да ви е по-евтино. До тогава нещата се случват по реда описан по-горе.
Най-ниската цена, която може да обявиш пред нотариуса е тази, на която ти оценят автомобила от кантората на нотариуса или от оценител. По "трънският" курс най-ниската цена ще бъде около 3000 лв. дали 2500, дали 3000 това ще разбереш като я оценят... тук никой освен гадателите не може да ти каже точната цена на оценката...
vekarata - специалист
plamen6703 написа:
vekarata написа:
Руснаците са регистрирани в Свети Влас. Колата трябва да я отпиша от мето име в Стара Загора. И там с пълномощно да им издадат нов голям и малък талон на тяхно име. Няма нужда да сменят номерата на автомобила. Ще оскъпи допелнително. Каква най ниска цена мога да обявя пред нотариуса?
Преди това ще ти трябва среща с народен представител да прояви законодателна инициатива да се промени закона в твоя полза! Чак тогава ще може да се случи това, което искаш да направиш за да ви е по-евтино. До тогава нещата се случват по реда описан по-горе.
Най-ниската цена, която може да обявиш пред нотариуса е тази, на която ти оценят автомобила от кантората на нотариуса или от оценител. По "трънският" курс най-ниската цена ще бъде около 3000 лв. дали 2500, дали 3000 това ще разбереш като я оценят... тук никой освен гадателите не може да ти каже точната цена на оценката...
Благодаря! Вече ми е ясно как ще стане.
plamen6703 - майстор
vekarata написа:
plamen6703 написа:
vekarata написа:
Руснаците са регистрирани в Свети Влас. Колата трябва да я отпиша от мето име в Стара Загора. И там с пълномощно да им издадат нов голям и малък талон на тяхно име. Няма нужда да сменят номерата на автомобила. Ще оскъпи допелнително. Каква най ниска цена мога да обявя пред нотариуса?
Преди това ще ти трябва среща с народен представител да прояви законодателна инициатива да се промени закона в твоя полза! Чак тогава ще може да се случи това, което искаш да направиш за да ви е по-евтино. До тогава нещата се случват по реда описан по-горе.
Най-ниската цена, която може да обявиш пред нотариуса е тази, на която ти оценят автомобила от кантората на нотариуса или от оценител. По "трънският" курс най-ниската цена ще бъде около 3000 лв. дали 2500, дали 3000 това ще разбереш като я оценят... тук никой освен гадателите не може да ти каже точната цена на оценката...
Благодаря! Вече ми е ясно как ще стане.
За нищо, просто няма друг законов начин да разрешиш казуса си. Желая ти успех :)
  • 1
  • 2

Тема "Продажба на автомобил." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: