Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
Аз съм много доволен от моята Гардена, но ме заболява ръката да помпя за две машини. За това търся нещо по-мързеливо. Варианта с кен от Кока Кола ме устройва напълно, като към него ще прикача пръчката със струйника от Гардената и като допълнителна възможност поставяне и накрайник/дюза от "българска" на същата пръчка.
Относно бутала - не съм правил никакви преустройства, само съм сменил гумичка/"О" ринг на моята и съм я смазал със силиконова смазка.

ИзображениеИзображение
vlax - майстор
hidrazin и infomar купети си една моторна евтина китайка и ще рахатясате.
nikel - специалист
Приключих с медните пръскачки.
Преди 4 год. си купих акумулаторна пръскачка /128 лв./ и ръхатясах.
Ката я разглобих се оказа 12в.помпичка/В алиекспрес 12 долара /и акумулатор 7амперчаса.
За всеки случай си закупих 2 бр.помпички.
п.п.
Някой правил ли е стационарна система за пръскане/за лозето ми трябва/
Късмет.
nikel - специалист
Това е пръскачката но нямам спомен от коя фирма я закупих, но я поръчах от нета

Прикачен файл

20170712_232136.jpg
infomar
Коя от двете помпи е по-подходяща за пръскачка?

Хидрофорна помпа за вода на 12 волта.
Дебит 4 литра/минута
Напрежение: 9 - 14V
Ток: 2,6 А
Налягане: 35 PSI (2,4 Bar)
Помпата изключва автоматично когато достигне налягането.
Начина на работа е - при пускане на водата (отваряне на крана помпата заработва автоматично, при спиране на водата (затваряне на крана) помпата спира автоматично.

Изображение


Или тази:
Помпата е диафрагмена, което и позволява да изтегля сама водата от съда. Може да работи и на сухо - предимство пред потопяемите помпи.
Работи с маркуч 10х12мм.
Работно напрежение: 12V
Моюност: 60W
Всмукателно налягане: 0.2Mpa
Тестово налягане: 0.8Mpa
Дебит (MAX):5L/min
Дълбочина на засмукване: 2m
Воден стълб до: 80m
Маса: около 0.6Kg
Размер: Приблизително 16.5 x 9.5 x 6cm (Д*Ш*В)

Изображение



И двете са хидрофорни, но едната спира на 2,4 Бара, а другата на 8 бара.
За пръскане по-голямо налягане от 2-3 атм. не са необходими....

Разлика в цена - 10 лв. Повече ми харесва втората, но ме безпокои голямото налягане което прави. :?
hidrazin - майстор
Аз съм си харесал подобна на втората - 6 бара, 4 литра в минута, 60 вата.
И какво те приеснват тези 6 бара (щото това китайско помпе едва ли ще направи 8 бара)?
Ти като пуснеш разтвора и налгането веднага ще падне.
А сега си представи колко ще остане от налгането на тази дето е 2,4 бара като почнеш да пръсаш...
Дано тази седмица сколасам да си я поръчам.
Разбира се не на такава изумителна цена. :-D
За толкова пари ще взема помпата и четири нови литиеви акумулатора - силови, по 2500mAh и разрден ток 20А.
:partyman:
infomar
hidrazin написа:
Аз съм си харесал подобна на втората - 6 бара, 4 литра в минута, 60 вата.
И какво те приеснват тези 6 бара (щото това китайско помпе едва ли ще направи 8 бара)?
Ти като пуснеш разтвора и налгането веднага ще падне.
А сега си представи колко ще остане от налгането на тази дето е 2,4 бара като почнеш да пръсаш...
Дано тази седмица сколасам да си я поръчам.
Разбира се не на такава изумителна цена. :-D
За толкова пари ще взема помпата и четири нови литиеви акумулатора - силови, по 2500mAh и разрден ток 20А.
:partyman:
Цената на която ги намерих е 50-60 лв. Ако поръчам от Англия ще е общо с доставката при цена 15 лири по-малко, но...
За налягането ще те послушам... сигурно си прав.
шоп - майстор
От Китай ще е 15$ но трябва да я чакаш 45 дни


имам такива диафрагмени поми и не съм доволен, бръмчат силно и почти няма дебит при високо налягане. То и с такава помпа защо ти е иноксов кен?
infomar
шоп написа:
От Китай ще е 15$ но трябва да я чакаш 45 дни


имам такива диафрагмени поми и не съм доволен, бръмчат силно и почти няма дебит при високо налягане. То и с такава помпа защо ти е иноксов кен?
Нещо не става работата с кена, уж щеше да праща.. стана седмица и нещо го увърта. За това мисля за помпичка, ама хубавите са около 150-200 лева хидрофорните. И мен ме съмняват тези китайчета, но знам ли каква да избера, че да върши работа. Чувал съм, че в машините които ги продават слагали подобни китайчета. Ще почакам още малко за кена и ще мисля, ако не мога да намеря.
nbr - специалист
шоп написа:
За мен е едно и също. Имам доста кегове от кола и фанта и всички фитинги са едни и същи. Аз ги махам и изхвърлям, защото не ми трябват, но иначе представялват къса и дълга до дъното акуминиеви развалцовани тръбички и резбови неръждаем фитинг. По спомен е 3/8 но не съм сигурен. Ако трябва ще снимам и премеря диаметъра.

П.П. има и по-евтини оферти за голям кег. На дребно аз ги взимам по 18лв. Нямам представа дали обаче работят с Еконт или търговията е само франко обекта в Сф. Телефон на лични.
Здрасти, може ли телефон за кеговете?

Тема "Някой правил ли е експеримент - пръскачка + автомобилна гума за налягане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: