• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
muhala - майстор
Здравейте,

Топлофикация пак ще прави ремонт и в началото на август няма да има вода. Вече го ядох ведъж и се къпахме с канчето. Бойлер не искам да купувам, ното да монтирам.
Искам да си стопля 10-20 литра вода и да я изпомпя към душ слушалка. За това ми трябва помпа на 12 V.

А дали има начин да използвам напора на водопровода ? :|
plamen6703 - майстор
Въпроса е дали ще имаш възможност да подсигуриш топла вода за душа да се окъпеш по такъв начин :-D
Mc Queen - специалист
То вода може да се подсигури.
Ще се нагоди казана за компоти и в него с бързовара ще стопли вода за къпане.
Та, по темата:
Колега , за да не стане реклама, в Гоглето търси: къмпинг душ 12V
Обаче дано цената не те откаже.
Поздрави:
Mc Queen
lov - майстор
Първия линк който ми попадна на подобен който на скоро пускаха и в Лидъла и май беше доста по евтин.
http://bulextreme.com/bg/dushove-i-chan ... h-20l.html
Таман ще си спестиш и от бързовара. :lol:
А и помпи адаптори на 12 волта все разправия.
preslav - майстор
Едно време имаше тенекиени чешми за двора, не знам защо им викаха мийки. По същата логика си направи кука на тавана и си закачай кофата над главата. Ако имаш място можеш и на временна стойка да качиш на високо бидон с канелка, а при повече мерак можеш да грееш водата директно в бидона, а на канелката да си вържеш слушалка. Като се замисля стойката можеш да направиш като сгъваемите стълби с площадка, след приключване на ремонта сгъваш стойката, прибираш такъмите в мазето и си свиркаш до следващия ремонт.
Junak - майстор
На времето на къмпинг се къпехме с туби. В капачката на тубата две дупки. Маркуча за душа до долу, а помпата за дюшека само малко. Проблема с уплътняването го има, но аз го бях направил с тръбички и щуцери. Заставаш под душа и си помпиш с крак - голям кеф :)
През деня водата в тубата толкова се нагряваше, че се налагаше разреждане. Може да помислиш за компресор за гуми. То тогава такива нямаше :-D
muhala - майстор
Mc Queen написа:
То вода може да се подсигури.
Ще се нагоди казана за компоти и в него с бързовара ще стопли вода за къпане.
Та, по темата:
Колега , за да не стане реклама, в Гоглето търси: къмпинг душ 12V
Обаче дано цената не те откаже.
Поздрави:
Mc Queen
Идеаааааааално. :drinkers: :drinkers: :rolleyes: :-D :supz: Поръчах си това:
Изображение
muhala - майстор
Вчера дойде душа. Доста добре излглежда. Псунах го на един 12V акумулатор 7Ah. Дърпа малко над 2А.
Веднага налях в една кофа топла вода и се изкъпах. Идеално е :) Мерси за идеята.
preslav - майстор
muhala написа:
Вчера дойде душа. Доста добре излглежда. Псунах го на един 12V акумулатор 7Ah. Дърпа малко над 2А.
Веднага налях в една кофа топла вода и се изкъпах. Идеално е :) Мерси за идеята.
Ако консумацията е около 2А спокойно можеш да ползваш и зарядно за акумулатори, не вярвам да няма ток и вода едновременно. Да не говорим, че има импулсни захранвания на 12V с ток 2 и повече ампера.
Mc Queen - специалист
Честито !
Дълго и безпроблемно ползване. (и не само в къщи)
:partyman:
Поздрави:
Mc Queen
  • 1
  • 2

Тема "Помпа 12V с дебит като за душ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: