Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
preslav - майстор
Не знам за какъв як майстор става дума, определено не съм такъв, но се родих откакто открих пяната, 2/3 от къщата направих с мацане на гребен, плескане, превъртане и страх кога и кое ще ми падне на главата (говоря за лепило на циментова основа) - с пяната нещата станаха за миг, 20 квадрата с рязане, скосяване (заради покрива), пасване и подпичкване, всичко това на височина 3-4 м. - половин ден.
miroki - майстор
Говоря за безшевната изолация от предния ти пост.
http://polyurethane.bg/bg/2010-07-06-17-10-40
radius - майстор
На тоя сайт сложили едни спорни графики и още по-спорни и неаргументирани твърдения. Напр. че ЕПС-а е с по-лоша ламбда от ватата.
preslav - майстор
miroki написа:
Говоря за безшевната изолация от предния ти пост.
http://polyurethane.bg/bg/2010-07-06-17-10-40
Повече от ясно е, че такова нещо не можеш да си направиш сам, но питането беше за дълговечност, в която аз нямам причина да се съмнявам - ако можех да си го позволя щях да си направя безшевна изолация, като не мога си лепя сам паната с пяна, ама в този живот май приключих с лепенето - споделям за да не се мъчат други, а на който му попила мукавата добре.
marinn3011 - напреднал
не ми е равна стената тук таме трябва пълнежи да правя... май пяната ще оставя или ще взема един флакон и по малко да слагам тук там.....
Иначе много мнения всичко различно направо ме объркахте :o :o :o
preslav - майстор
marinn3011 написа:
не ми е равна стената тук таме трябва пълнежи да правя... май пяната ще оставя или ще взема един флакон и по малко да слагам тук там.....
Иначе много мнения всичко различно направо ме объркахте :o :o :o
Няма нищо объркващо - раздрънкахме се и за други технологии, които не са за твоя случай. Аз понеже съм пишман майстор окантвам плочата с пяна, по средата слагам едно W, пльоскам на стената и веднага слагам един дюбел в средата, ама не го забивам до край защото пяната има все пак малко раздуване. По този начин нареждам около 10 квадрата т.е. докато изразходвам един флакон пяна (петнадесет минути), дюбелирам окончателно, като с дюбелите прибирам стърчащите панели (пяната все още е мека и поддава). Ако някъде си забелязал големи вдлъбнатини в стената, бележиш, след дюбелирането правиш дупка и духаш пяна зад паното. Ако си по-сръчен за един ден твоите квадрати ще си ги шпакловал на една ръка с мрежа. Ако не си кестисал на следващия ден шпакловаш втора ръка и приключваш с гимнастиките. Ако искаш по-добър краен резултат минаваш с трупче и шкурка, после чакаш грамотата.
marinn3011 - напреднал
то хубаво, ама с мойте тухли ако сложа дюбел може и да се счупи тухлата....
шоп - майстор
marinn3011 написа:
то хубаво, ама с мойте тухли ако сложа дюбел може и да се счупи тухлата....
Не само твоята къща е зидана с четворки :)
preslav - майстор
Нищо няма да се счупи, само си вземи дюбел пирони и в никакъв случай на ВИДИРА. Окончателното набиване на дюбелите и пироните прави 2 часа след монтажа, че да не ти потъне някоя плоскост.
andy_forresite - майстор
Колко секунди се изчаква преди плочата ЕПС да се положи върху стената? Казвали са ми че има вероятност ако се сложи и притисне веднага след намазването пяната да се сплеска и да отиде на халос. На кое да се обърне внимание накратко?
Иначе аз съм ползвал точно видира дюбели, но постройката ми е от плътни тухли и става много добре.

Тема "Въпрос за изолация ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: