Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,започнах ремонт на покрива, но фолиото което майсторите сложиха върху пдч плоскостите тече здраво.вече трети ден вали и от всяка фуга на пдчто тече вода.свършиха ми легендите и тавите за да събирам водата.качвах се на покрива, всичко изглежда наред, фолиото е застъпено, летвите са ковани на рамка и не разбирам от къде е проблема.още не са сложени керемиди.От къде може да е проблема според вас?
Гост - специалист
Какво точно е фолиото, което са сложили?
Onduline пише на него, представлява като прозрачен найлон ,вътре със мрежа.
EDI - майстор
Проблема явно е в полагането и донякъде дългите валежи.Фолиото е хубаво, два пъти съм го ползвал у нас.Закрепвам с такера, като върху кламерите и по шева на застъпването слагам алуминиева самозалепваща лента.Проблеми не съм имал.Надписа трябва да е отгоре.
unicata - специалист
Лаик съм в тази област, но това се води паропропускливо фолио и спира влага но ако се накисне с вода май няма да издържи, и аз съм слагал на моята къща, но на друга марка и като гледам ако го полееш ще се стече, но ако го накиснеш ще пропусне.
Мерси за отговорите, наистина се оказа, че пропуска вода, пробвах с едно парче. Явно си иска керемиди .

Тема "фолио под керемиди?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: