• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 19
Всички въпроси за вилата.
kborisov - специалист
Въпроси за канала:
От тоалетната следва 6 метра много стръмен наклон и влиза в ямата. Тръбата е 110.
През тръбата няма да тече друго, само изхода на тоалетната чиния. Ще се използва събота и неделя само.
- Трябва ли да предвидя тръба за отдушник горе до тоалетната?
- Ако "да" - колко да е дебела тръбата на отдушника? 5 см стига ли?
- Ако "да" - на отдушника клапа явно трябва - каква?
- Ако не сложа отдушник, какво се очаква да стане?
kborisov - специалист
Нещо съм взел да усложнявам нещата. Намерих следното при руснаците: (свободен превод)
"При сграда с ниска етажност (сграда до 2 етажа) монтаж на канализационни системи без използването на вентилация се счита за приемлив"
Обяснението: "В типична селска къща максимален еднократен състав се формира от тоалетна и баня (моят случай). 1 тоалетна чиния не може да произведе толкова, че да запълни цялото сечение и да предизвика вакуум при 110 мм тръба"
шоп - майстор
При мен са три бани и тоалетни, вентилация няма-проблеми също. Само на шахтата имам вентилация.
kborisov - специалист
Използвам варо-циментов разтвор на теразид. Ако се забърка според указанията на торбата става като боза - водата му идва много.
В жегата стяга бързо. Мокря тухлите - направо се чува как поемат вода и кривини има, не са твърде правилни.
Явно трябв да пусна стабилни мастари по ъглите, иначе ще ги разкривя догоре
Прикачен файл:
zid2.jpg
kborisov - специалист
Кабела, който захранва бунгалото, ще остане между двете стени (тухла и дърво).
Някой ден ще преместя електромера, но засега е така.
Мисля да обвия кабела с разцепена PE-тръба за водопровод. Добре ли е?
borkata99 - специалист
kborisov написа:
Въпроси за канала:
Аз ползвам 2 бани и тоалетни на 2 отделни шахти.
Всичко е много относително и затова ти препоръчвам в банята да имаш някаква възможност за проветрение /прозорче, отдушник с вентилатор....../.
При мене има отдушници на двете шахти, като съм ги дигнал с по една тръба ф150 над нивото на розетката на канала в баните.
"Пчеличка" не съм викал вече 19 г. /но пак казвам зависи си от много фактори/ в баните и в вилата не се усеща никаква миризма на канал/шахта.
През 1-2 години пускам в шахтите през тоалетните чинии по една http://ecomaxbio.com/products.php?list=540&dir=&subdir=
За кабела си има гофри, но и тръбата става + един съвет - снимай всичко - ЕЛ, ВИК, всичко което се вгражда - ако решиш след време да сменяш или добавяш или една видия да завиеш........... :? :lol:
Успех !
kborisov - специалист
Намерих метална "гофра". Хубавото и е, че може да се развие. Монтирах я без да спирам тока.
Прикачен файл:
Spiral.jpg
Spiral.jpg (68.62 KиБ) Видяна 3838 пъти
Прецаках се с тия тънки тухли. Тухла 12 см, колона 20 см, и то стана един кофраж ...
Прикачен файл:
Kofrazh2.jpg
шоп - майстор
kborisov написа:

Прецаках се с тия тънки тухли. Тухла 12 см, колона 20 см, и то стана един кофраж ...
Мдааа, типичен пример за икономия :x

За мен има само един размер колона и той е 25х ... см. Досега не съм срещал обект или собственик доволен от "икономията" зидария: колона с размер 12 см.

Размера на тухла четворка е 25х25х12 см

Интересно ме е, как достигнахте до размер на колоната 20 см?!?!
kborisov - специалист
шоп написа:
... Интересно ме е, как достигнахте до размер на колоната 20 см?!?!
Първо прочетох малко теория (без да се вдълбочавам, нямам толкова време).
После реших, че 12 см колона е смешно, гледах тавана и реших че 20 см е достатъчно здраво. :)
Не е въпрос на пари. Всяка песъчинка за бетона се носи наръка и ми е важно да са по тънки.
Първоначалната идея беше без колони, възможно най-лесно за изпълнение. С тия тухли се зида лесно, но не могат да носят нищо.
Нямам опит, нямаше как да знам колко са трошливи, въпреки че производителя си го е написал. Затова и сложих пояс след 4-тия ред.
Отгоре ще има плоча 10-12 см. и нищо друго. Трябва да може да се ходи отгоре. Ако не е плоча ще е гредоред, засега е плоча :)
шоп - майстор
колона с размер 12х30 или 12х40 може да носи тонове във вертикал. Кофража можеше да бъде много лесен-само от дъски и шпилки, но както и да е.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 19

Тема "Пристройка (Барбекю с пещ и баня)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: