• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Bobi Arnaudov - специалист
zz_stefanov написа:
Bobi Arnaudov написа:
....... Сега по темата дефектно токовата защита наистина сравнява напреженията на фаза и нула дали са равни и по заземителният проводник ако протече ток, то значи че напрежението между фаза и нула не са равни /в трансформаторчето се връзват така, че да са срещуположни и да не се индуктира ток/, обаче ако се индуктира ток по голям от 25-30 мА мисля че беше, тогава сработва и дефакто изключва напрежението. Аз по принцип съм корабен електромеханик и на кораба мегертестерите /така сме приели да наричаме на кораба стационарните тестери за състояние на изолацията на мрежите за 380 и 220 волта заради първоизточника Megger/ работят на същия принцип, но са със скала колко МОма е изолацията на фаза към корпус спрямо тока на утечка. Дано сте ме разбрали какво искам да кажа, че понякога трудно изразявам това което ми е в главата писменно, а и устно. Поздрави
Вярно, че напрежението и тока са вързани с великия закон на Ом (мир на праха му и да му е свято името) :) , но ДТЗ не сравнява напреженията на фазата и нулата, а следи за равенството на токовете по тях. Ако токовете не са равни, се счита че има утечка и изключва веригата.
Твоя кораб има ли фаза и нула (по скоро нула)? - само от любопитство :)
От бързина съм написал напрежение вместо ток. И не, на кораба няма нула и на двата проводника има фаза, а т.нар. заземителен проводник е свързан директно с корпуса на кораба :mrgreen:
muhala - майстор
ValBo написа:
Още веднъж, много Ви благодаря за съветите.
Някои от тях бяха много ценни и навременни.
Например, за не се бях задълбочил, че има проблеми с импулсните захранвания на компютрите.
А те в момента са 6 с тенденция за увеличаване, като са разпределени по всички стаи. Както и 3 климатика.....
Мога да ти препоръчам да видиш в Комет Електроникс какви ДТЗ от клас А предлагат. На Хюндай са. Аз си взех такава за кухнята, където има вързана пералня и хладилник с инверторни мотори. За сега няма сработвания.
muhala - майстор
valentino76bs написа:
nikolov333 написа:
..Значи продължаваш да твърдиш, че ДТЗ без свързан консуматор не би трябвало да изключи, ако обединиш нулата и защитния, след нея. Така ли?
А твоето мнение какво е?
Това е коментирано вече. Даже го доказах! Не ми се търси. Много ясно, че вся някой друг консуматор в къщата ще затвори веригата от нулата към земята през ДЗТ-то и то ще изключи. Баси тук все едно сме 6 клас в час по физика.
mironcho - специалист
Мухала,
какво си доказал, става въпрос за изправна инсталация и липса на товар след ДТЗ!
Бъди така добър и ни покажи доказателството.
valentino76bs - майстор
muhala написа:
valentino76bs написа:
nikolov333 написа:
..Значи продължаваш да твърдиш, че ДТЗ без свързан консуматор не би трябвало да изключи, ако обединиш нулата и защитния, след нея. Така ли?
А твоето мнение какво е?
Това е коментирано вече. Даже го доказах! Не ми се търси. Много ясно, че вся някой друг консуматор в къщата ще затвори веригата от нулата към земята през ДЗТ-то и то ще изключи. Баси тук все едно сме 6 клас в час по физика.
Пиян ли си?
muhala - майстор
valentino76bs написа:
muhala написа:
valentino76bs написа:
А твоето мнение какво е?
Това е коментирано вече. Даже го доказах! Не ми се търси. Много ясно, че вся някой друг консуматор в къщата ще затвори веригата от нулата към земята през ДЗТ-то и то ще изключи. Баси тук все едно сме 6 клас в час по физика.
Пиян ли си?
Я кажи през ДТЗ-то ще мине ли ток ?
Изображение
valentino76bs - майстор
Човек ти прочете ли темата?
muhala - майстор
mironcho написа:
Мухала,
какво си доказал, става въпрос за изправна инсталация и липса на товар след ДТЗ!
Бъди така добър и ни покажи доказателството.
Ето ти една изправна инсталация. Лампата е част от кръг за осветление без ДТЗ. Както виждаш ДТЗ-то няма товар след него.
Сега ми кажи ти, дали ще тече ток през нулевата намотка на токовото трафче в защитата, моля.
Изображение
valentino76bs - майстор
Човек не ми ги чертай тези безполезни схеми няма ток и дтз няма да падне , толкоз!Ай лягам ,че бях нощна :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Проект на електрическо табло." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: