• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
muhala - майстор
valentino76bs написа:
Човек не ми ги чертай тези безполезни схеми няма ток и дтз няма да падне , толкоз!Ай лягам ,че бях нощна :)
Според кой закон няма да мине ток през дзт-то ?
mironcho - специалист
Да, ще мине. Обаче ако задейства ДТЗ-то, то тази инсталация едва ли може да се нарече изправна. Доказателството оставям на тебе. :partyman:

И тая тема се отметна от въпроса, не и без мое участие.
Сори за офтопика.
valentino76bs - майстор
В крайна сметка питам колегата ако му замостя нулата ще падне ли защита ? Говорим без товар,без кабели и т.н.? Ако ми кажеш ,че ще падне ей ся отивам намирам една защита и ти правя клип?
nikolov333 - майстор
Никой не говори за замостена нула, а за ДТЗ монтирана според изискванията в работеща инсталация по системата T-NC-S без включени консуматори в токовия кръг на защитата. Клип и аз мога да ти направя, но когато ми свърши почивката.. :-D
valentino76bs - майстор
nikolov333 написа:
Никой не говори за замостена нула, а за ДТЗ монтирана според изискванията в работеща инсталация по системата T-NC-S без включени консуматори в токовия кръг на защитата. Клип и аз мога да ти направя, но когато ми свърши почивката.. :-D
Ми аз за какво говоря? Виж как е начертана схемата горе!Разкачи изхода и замости с един проводник изхода и входа на нулата ако щеш и изхода и входа на фазата се тая!
nikolov333 - майстор
В случая не става дума за замостена нула, а за докосване на защитния и нулата в контактния излаз на токов кръг защитен с ДТЗ.. В момента съм замостил с едни бири, под чадъра на плажа.. :partyman:
valentino76bs - майстор
nikolov333 написа:
В случая не става дума за замостена нула, а за докосване на защитния и нулата в контактния излаз на токов кръг защитен с ДТЗ.. В момента съм замостил с едни бири, под чадъра на плажа.. :partyman:
Чакай, чакай стига сте въртели дупетата,след нея веднага той контакта може и да ти е на 3
км разстояние ....стига баламосвайте!
valentino76bs - майстор
nikolov333 написа:
..Значи продължаваш да твърдиш, че ДТЗ без свързан консуматор не би трябвало да изключи, ако обединиш нулата и защитния, след нея. Така ли? =D>
Ако човека беше започнал да пита в по-ранен период, нямаше да има проблем с жена си заради необходимостта от допълнителни кабели и евентоално ДТЗ Si..
Пералнята или сушилнята заедно с бойлер на един кръг също не са препоръчителни.. :idea:
След нея пише не след кабела и!!! Ей!
nikolov333 - майстор
След нея..имам предвид не мост на нулата на ДТЗ, а в контактен излаз СЛЕД нея. Точно muhala имаше такъв проблем, че докато си свързва някой контактен излаз му изключва ДТЗ при допир на нула и защитен в темата за ДТЗ. Затова предложих опитна постановка с контактен излаз в по предните постове. Така, че нищо не въртим. Винаги съм коментирал само този конкретен случай и твърдя, че ДТЗ е нормално да изключи в този случай и с инсталацията няма никакъв проблем..
valentino76bs - майстор
Абе тва някакъв частен случай,много знаем за какво става въпрос при него!На мен също ми се е случвало да отрежа наведнъж жилата на нулата и земя и да падне дтз но пак казвам това е много след нея .Пробвай в твоя апартамент как е и кажи!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Проект на електрическо табло." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: