Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Става :yawinkle: :yawinkle:
andy_forresite - майстор
Дали ще е полезно и възможно да се добавят две "екстри" към контролера:
1. Да се зададе t°C на водата, при която горелката да запалва за предотвратяване на замръзване, например 6°С на водата в котела. Като достигне настроената температура за пускане на помпата, да се загаси. Никой не иска да види на дисплея надпис FROST :) Е, ако не са сипани пелети в бункера ...
2. На 168 часа без да е имало горене, както е през пролетта и лятото, контролерът да пуска помпата за 60 sec. Това против блокиране на помпата. Съответно в прикачени устройства ако има отметната и помпа БГВ, да се включи и тя.
Kondor1 - специалист
За тия екстри ще има да чакаш от умрял писмо. Натурела имат да изчистват по-основни проблеми и изглежда нямат такива намерения, ти искаш екзотични екстри. Каквото има - толкоз.
andy_forresite написа:
Дали ще е полезно и възможно да се добавят две "екстри" към контролера:
1. Да се зададе t°C на водата, при която горелката да запалва за предотвратяване на замръзване, например 6°С на водата в котела. Като достигне настроената температура за пускане на помпата, да се загаси. Никой не иска да види на дисплея надпис FROST :) Е, ако не са сипани пелети в бункера ...
2. На 168 часа без да е имало горене, както е през пролетта и лятото, контролерът да пуска помпата за 60 sec. Това против блокиране на помпата. Съответно в прикачени устройства ако има отметната и помпа БГВ, да се включи и тя.
Естесвено, че е възможно и полезно, но колко потребители ще ползват екстрите, за да е оправдана инвестицията. Ако не живея там, значи няма нужда от пелетарник, който да зазимявам. Или пък системата ще е достатъчно малка, за да я напълня с пропиленгликол.
Втората екстра е малко по значима и лесно може да се добави собственоръчно.
Всъщност, не зная дали не е заложена в контролера на горелката ми, но за две години нищо не ми е блокирало. Може да има значение и помпите които се ползват.
Сега препрочитам ПДФ-то за контролера на оторлителния кръг и виждам, че има екстра да включва помпата под определена температура, но не е Натурела.
andy_forresite - майстор
Започвам да се ориентирам. Значи Натурела са направили много добро управление за Rb-тата, има съществени недостатъци, но никой няма да си мръдне пръста да усъвършенства, защото може да няма кой да купува ... Ми добре :)

Трифонов, помпата ти още не е влязла в години и затова не задържа. Старата ми грундфос имаше винт с голяма метална глава, под който се вижда оста, а на алфа 2 не знам начин за побутване на оста при блокиране. Може да се избегне - в режима за тестване на захранването към отделните изводи, би могло да се пусне ток на циркулационната помпа. Има и други начини, но въпросът е някой да се сети да я развърти. Аз се сещам кога да си светна фаровете при здрачаване и кога ми трябват чистачки, ама някои коли си ги включват сами.
gnt69 - майстор
andy_forresite написа:
Започвам да се ориентирам. Значи Натурела са направили много добро управление за Rb-тата, има съществени недостатъци, но никой няма да си мръдне пръста да усъвършенства, защото може да няма кой да купува ... Ми добре :)

Трифонов, помпата ти още не е влязла в години и затова не задържа. Старата ми грундфос имаше винт с голяма метална глава, под който се вижда оста, а на алфа 2 не знам начин за побутване на оста при блокиране. Може да се избегне - в режима за тестване на захранването към отделните изводи, би могло да се пусне ток на циркулационната помпа. Има и други начини, но въпросът е някой да се сети да я развърти. Аз се сещам кога да си светна фаровете при здрачаване и кога ми трябват чистачки, ама някои коли си ги включват сами.
Аз миналата седмица припалих, намалих температурите за превъртане на помпите и така ги развъртях. Хем тествах ЮПС а как пали и така може и на ръка в тестов режим да ги пробваш. Иначе съм я изключил от тока да не я тресне някоя гръмотевица. При продължително изключване губи часовника, ама го сверяваме и газ. :partyman:
andy_forresite написа:
...................... циркулационната помпа. Има и други начини, но въпросът е някой да се сети да я развърти. Аз се сещам кога да си светна фаровете при здрачаване и кога ми трябват чистачки, ама някои коли си ги включват сами.
Който има пари за умни коли, не му пука за мойта помпа, а си плаща на параджия или инженер, дето да нагоди квото е нужно, за да чу е готяно.
Тука сме душевно богати и високо интелигентни и си правим нещата сами щото недостигат ни пари.
Кой колкото и каквото може.
Наздраве, Анди!
borkata99 - специалист
Кой каза На здраве ? !!! Изображение

Трябва да се показва, не само да се приказва.............. :wink:
И по темата, за да няма бой -
gnt69 написа:
припалих, намалих температурите за превъртане на помпите и така ги развъртях.
аз само намалих температурата и помпата си тръгна сама, нищо не съм изключвал, UPS-а си е включен и си свети в зеленко, октомври ще му подменя батерийките, а тези ще му ги добавя като втори комплект.
Иначе пелетките много ходят на гаража............... :lol: Изображение
filmatoplo - майстор
.И моите са Трон .дано разхода да е същия с тях ,по човал на ден . :-D наздраве.

Прикачен файл

2012_08_17-1.JPG
borkata99 - специалист
Ухааааааааа - светло !, супер и на място !!! :) Жив и здрав + кеф.
А за разхода..............знаеш колко е относителен.
И по чувал на ден средно.........пак много относително, че дори и идеално, ама надали :lol:
Миналата зима 3 т. ТРОН не ми стигнаха и донаждах с Schweighofer-a от предишната зима останали /сега заредих 4 т./, но пък съм доволен от горене, от пепел................биват.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: