Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте ! Малко съм скаран с ремонтите , но се уча каквото мога да си го оправям самичък.Искам да попитам на мивката в банята някъде под нея тече вода.Не съм проследил още дали е от сифона или от някъде другаде.Въпроса ми е мога ли с някакъв силикон или нещо подобно ако намеря теча да го запуша? :-D :-D
zdravcho - специалист
Принципно, ама само принципно може. На практика намери източника на теча и тогава ще го умуваме.
zz_stefanov - майстор
Кога тече, винаги или само когато се пусне водата, каква ти е батерията - стояща или стенна. Каква вода тече чиста или мръсна, щото може и да тече мръсна идваща от другаде понеже каналът е запушен. ..... Ако има ботуш отдолу свали го за да се прегледа.
Без да се огледа всичко няма да получиш читав отговор. Последното нещо което бих хванал е силикона за да си реша проблема с ВиК :)
Ами тръбата ми е затворена отдолу.Тече само когато пусна водата и тече чиста вода.Подлизва от едно място не много видях го къде е
zz_stefanov - майстор
Ми покажи къде е, иначе не става. Дай снимка, не бъди скръндза :)
kozl - майстор
Ако си намислил да силиконираш
Изображение
конзолата под мивката, теча нямя дя спреш. Ще го преместиш другаде.
Последна промяна от kozl на пон авг 07, 2017 8:05 pm, променено общо 1 път.
http://www.img-share.eu/f/images/404/IM ... sredna.jpg

Линк към снимката,благодаря на всички за отделеното ми внимание
iliya_i - майстор
Това, дето си снимал се нарича полуконзола. Тя се сваля. На снимката не се вижда как, понеже си снимал само долния край. Знам за 2 варианта - единия на винтове с дюбели, втория на едни пружини горе странично в задния край. Като се свали под нея трябва да има сифон, който отвежда водата към канала в стената. В сифона трябва да се търси и отстрани теча.
zz_stefanov - майстор
Още ли не си го оправил.
Струва ми се че тая конзола е на пружини. Това го откачам и закачам опипом, но тежи и ти препоръчвам да си намериш помощник, за да го придържа докато го откачаш. На пружините има едни цилиндри които като се въртят се освобождава дължина на пружината и дава възможност да се откачат куките.
След това ще го бистрим вътре :)
iliya_i - майстор
Ако е на пружини:
Изображение
Тази пластмаса се върти за да охлабя. После куките - долу ляво на снимката се вадят от отворите. Виж на тази инструкция последната снимка на стр. 2 http://www.fayans.bg/indexdetails_file_ ... lem_id=284

Ако е на дюбели с винтове - ще ги видиш - горе към стената:
Изображение
Последна промяна от iliya_i на пон авг 07, 2017 8:25 pm, променено общо 2 пъти.

Тема "Мивка в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: