• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
plamen6703 - майстор
Зимата го оставям на около 50 см. височина, през сезона се налага да го "подстригвам", че не искам да става по-висок от метър и половина.
nautilus33 - майстор
Но горе-долу колко расте за една година? 20см или зависи по колко пъти го кастриш? Защото на мен евентуално ще ми трябва височина от 2м, и се чудя за колко време ще я достигна, ако засадя растения с височина 20-30см.
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Но горе-долу колко расте за една година? 20см или зависи по колко пъти го кастриш? Защото на мен евентуално ще ми трябва височина от 2м, и се чудя за колко време ще я достигна, ако засадя растения с височина 20-30см.
На втората година си готов, колкото по-често го "подстригваш" расте повече и става по-гъст.
nautilus33 - майстор
Сигурен ли си? Понеже някъде бях чел, или ми бяха казали, че повече от 40-50см на година няма как. И това било максимума.
plamen6703 - майстор
Сигурен съм че при мен от около 50 см. за сезона се налага да я "подстригвам" да не минава около метър и половина... не съм сигурен за две години колко ще порасне... мисля, че ще е около желания от теб размер...
nautilus33 - майстор
Благодаря. Сега отново съм пред дилема :)
plamen6703 - майстор
Каквото и да избереш все ще е добре, важно е да ти радва окото :) От айдуци Бог да те пази :partyman:
keymaker - специалист
Най здравия и непреодолим жив плет става върху оградна мрежа, сади се плътно до мрежата и се оформя така, че мрежата да остане в него.
sstefanov - майстор
Кое се сади до мрежата? Лигуструма ли?
keymaker - специалист
Каквото пожелаете. Скоро оформях един плет от диви джанки в полу-планински район 2.10 висок щом е устоял на язовци и манговци, е и каракачанката има малък принос от клетката значи става.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Въпрос за лигуструм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: