• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
То, аз така и мислех да го правя. Само, че чях да го засадя на 20см от мрежата. Добре че каза, сега вече ще е плътно до нея. Проблемът обаче е, че тя е непосредствено до тротоара, който не е много широк, и ако реша да засаждам пираканта, предполагам, че случайни минувачи могат да се наранят.

Имаш ли представа дали има вечно зелен лигуструм, понеже четох, че имало.
keymaker - специалист
Почти всички са вечнозелени, ама не и на нашата географска ширина. Ако през зимата температурите не падат под минус 5-8 градуса ще опадат малко листенца. Иначе може да ползваш туя"фастигиата" расте най бързо от всички други, с около 40 см. на година. С подрязване се сгъстява прилично и като врастне с мрежата без проблеми ще е стабилна на 2м. височина. Не забравяй поливането и торенето .
nautilus33 - майстор
Благодаря. Значи лингуструма отпада. Сега ще го мъдря дали да е туя или пираканта. ОСвен да взема и да прехвърля оградната мрежа от бътрешната страна на коловете. Така ще имам около 15см отстояние от тротоара и мога да пусна плета малко повече от външната страна на мрежата.

ПП Туята значително по-рядък(не толкова гъст) виж плет ли образува от лингуструма?
yavor_dz - специалист
Помисли за чашкодрян. Вечнозелен и непретенциозен. При добри условия ще расте бързо. Аз преди месец засадих резници да видя дали ще се хванат.
Последна промяна от yavor_dz на чет авг 10, 2017 5:08 am, променено общо 1 път.
nautilus33 - майстор
100% вечно зелен ли е, понеже зимата температурите стигат до -25? И как вирее на полусянка(ако имаш наблюдения)? Като го гледам на снимки в нета, ми се струва, че ще образува гъст плет.
plamen6703 - майстор
За балкана съм си купил едни растения "Джел", но точното име в момента не се сещам... много държат на студ и растат и на сянка...
yavor_dz - специалист
В Бургас е вечнозелен. Тази зима температурите паднаха до -17. Пред доста блокове го има на полусянка - расте, но по-бавно естествено.
nautilus33 - майстор
Благодаря. Това, което виждам на снимките в нета ми хвана окото. Имаш ли снимки от пред блока, да го видя какво представлява, защото понякога снимките в нета лъжат.
Пламен, това растение джел го намерих като самодивски чемшир, но нещо не ми хареса като визия, а и някакси не ми се вижда да образува гъст плет, знам ли, може и аз да греша.
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Пламен, това растение джел го намерих като самодивски чемшир, но нещо не ми хареса като визия, а и някакси не ми се вижда да образува гъст плет, знам ли, може и аз да греша.
За жив плет не става, Ilex aquifolium под това име съм го купувал. Засадил съм го заради ниските температури в балкана, много държи на студ :)
yavor_dz - специалист
Това е пред блока - абсолютно неподдържан, но с минимални грижи може да стане перфектен жив плет.
Прикачен файл:
oie_1311348Q9Ycf347.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Въпрос за лигуструм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: