• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino_g - специалист
Здравей sts,
От Тех.параметри на обекта:Предоставена/присъединена мощност-15 кW,ниво на напрежение-0.4кV,трифазно захранване.Временното табло няма да се ползва за бъдещата къща.В обяснителната записка пише „Захранването на сградата се осъществява от ТЕПО до ТАБ-1 с кабел СВТ 5x16 мм в изкоп 0.8/0.4 м.Обекта е в селото около мен има къщи които за захранени.Договора е подписан на 06.02.2017 според него 6 месечния срок започва да тече от плащането на 696 лв.платени същия ден.
Отивам да си взема поръчаните части и да действам нататък.Кабела за времянката няма да е 5x16 меден а алуминиев, няма смисъл да зарадвам някой събирач на цветни метали:)
hidrazin - майстор
valentino_g написа:
няма смисъл да зарадвам някой събирач на цветни метали:)
Халумина също е цветен метал. Пък те първо събират и после проверяват какъв е... :-D
:partyman:
valentino_g - специалист
Това се получи.Не е професионално,но поне е правилно.Като цена -100лв.

Прикачен файл

табло временно захранване.jpg
табло временно захранване.jpg (98.34 KиБ) Видяна 1175 пъти
plamen6703 - майстор
Сигурен ли си, че е правилно :wink:
valentino_g - специалист
Аз да поне по схемата която работих.Защо ме питаш?Ако има нещо грешно кажи.
Andri01 - майстор
Що си мисля,че "ж/з" не му е мястото в 3-фазния контакт? Там трябва да е "0"-син проводник!! Нали "ж/з" са заземяване, а синия-"0" -та? :?
BlackBox - специалист
Andri01 написа:
Що си мисля,че "ж/з" не му е мястото в 3-фазния контакт? Там трябва да е "0"-син проводник!! Нали "ж/з" са заземяване, а синия-"0" -та? :?
Я гледай...какво пише на контакта! ;)
Изображение
sts - специалист
Колега на трифазния к-т изтегли син проводник (0) и премахни РЕ проводника (Ж/З).
BlackBox - специалист
sts написа:
Колега на трифазния к-т изтегли син проводник (0) и премахни РЕ проводника (Ж/З).
КОЛЕГА, вземи прочети какво пише на контакта - 3Фази+заземяване!
За 3 фазните уреди нулата не е задължителна.
По нулата тече ток, който е в следствие на дисбаланс на фазите.
Ако е балансирано натоварването, то може и без нула.
plamen6703 - майстор
valentino_g написа:
Аз да поне по схемата която работих.Защо ме питаш?Ако има нещо грешно кажи.
Забелязваш ли какво се случва след въпроса ти има ли нещо грешно и забелязваш ли колко хора се включиха със съвети свържи го тук, свържи го там :-D Прочете ли каква добра оферта ти даде колега от форума да ти свърже "джаджите" на таблото. Голяма част от даващите съвети в темите по електротехника разбират не повече от теб по електротехника, но това не им пречи да дават "съвети". На кой ще повярваш и как преценяваш дали даден съвет е правилен или грешен? Включват се черни кутии, новоселски "специалисти"... Струва ли си труда да се колебаеш за нещо, което трябва да е сигурно изградено и свързано към мрежата и да разчиташ на него... според мен не си струва, но всеки решава сам за себе си.
Успех със строежа и поне там не се доверявай на всеки, които е виждал тухли :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Енерго Про или ходене по мъките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: