От мобилни телефони до цифрови камери
forski - специалист
Здравейте колеги, търси се подарък за жена ми, и избора е сведен м/у тези две устройства :)

http://tablet.bg/tablets-samsung-Galaxy ... 320NZWABGL 599лв.

http://tablet.bg/tablets-lenovo-Yoga_Ta ... 8-59427166 589лв.

Леновото ме привлече с разчупения си дизайн и прожектора който може да експонира до 50 инча екран, тук обаче остава въпроса с какво качество на картината, и дали този проектор/прожектор не е по-скоро рекламен трик от колкото някакво мултимедийно чудо :roll:
Машинката има също така много хитра стойка която се движи на 4-ри степени, добър екран, интел процесор, стерео JBL, силна батерия, андроид Kit-Kat, цената е атрактивна, разполага и с 3G, 16GB памет с възможност до 64GB, 8 инча дисплей на цена 589лв. до тук на книга всичко изглежда перфектно!
Цената на устройството без 3G е 509лв. като тук все още не съм сигурен дали това 3G ми е толкова нужно или мога да го прежаля за сметка на по-ниската цена.
Сега...тук започва чуденката, първо защото говорим за Леново и второ, защото таблета не чете файлове от микро сд с разширение exfat и NTFS. Демек дори да го набича с карта до 64GB тя е неизползваема за файлове по-големи от 4GB. За какво по-дяволите са го натикали този проектор там след като не може да се гледат филми през него с високо качество и големина на файловете 10 и повече GB?

Самсуга е ясен, набичето устройство с много суперлативи по-ревютата из нета по-добро от IPAD-a на Apple и на по-добра цена. Друг е въпроса че ако избера Самсунга той така или инъче няма проектори и прожектори из него така че този проблем с файловата система отпада.
Та колеги на някой попадал ли му е таблета на Леново да сподели мнение за него, около Самсунга мисля че нещата са ясни и устройството е добро и си заслужава.

п.п. Ако все пак избера Леновото, с коя програма файловете по-големи от 4GB могат да се разделят на по-малки такива?
abracadabraabrac - специалист
Samsung Tab Pro SM T320 - по-як процесор!Иначе са с близки характеристики. Но Самсунга е с пословично добри и контрастни цветове. Добър тач дисплей. И, не на последно място до скоро Samsung ги правеха в Корея(а сега дори и във виетнам да ги правят то ОТК-то си им работи..). Докато Леново колкото и да се напъват, са си 100% китайки.... Знаеш...
tanq222 - специалист
Здравейте! Търся таблет за сина ми. Все още не съм се ориентирала към конкретна марка, ще се радвам да ми помогнете. Търся таблет до 300 лева.
plamen6703 - майстор
tanq222 написа:
Здравейте! Търся таблет за сина ми. Все още не съм се ориентирала към конкретна марка, ще се радвам да ми помогнете. Търся таблет до 300 лева.
Ориентирана ли сте за какво ще се ползва таблета, колко инча, някакви изисквания за "екстри" ... вижте това като предложение Lenovo Tab 2 A10-30 https://www.youtube.com/watch?v=HYtAzza-duE има го на пазара и е в този ценови диапазон... тук малко ще е над 300 лв., но също е добър вариант Samsung Tablet SM-T580 Galaxy Tab A.
ivailokrustev - специалист
За дъщеря ми взех Acer Aspire SW5-111-19UA от https://ardes.bg/tableti/tableti . Спряхме се на него първо, защото беше на промоция и второ, защото е перфектен заместител на лаптоп. Много е доволна от него. Използва го да гледа клипчета, да чете книги и да играе игри.
BlackBox - специалист
Само избягвайте измислени марки като Prestigio, Privileg, Extremer...
profesionalist_wood - майстор
tanq222 написа:
Здравейте! Търся таблет за сина ми. Все още не съм се ориентирала към конкретна марка, ще се радвам да ми помогнете. Търся таблет до 300 лева.
Таня,моя съвет е да взимате от марки които ще могат да се ремонтират после в сервизите в БГ защото на повечето дори частите не са налични при тях. Моя таблет е HTC и съм доволен,дори предишния ми телефон на марката по нисък клас изкара много време със счупен екран докато не го потроших в земята след разговор по телефона :-D
Ще се съглася на Xiaomi,Lenovo,Samsumg...
Не поръчвайте от Алиекспреса от търговци без рейтинг и звезди защото после ако се развали,ще трябва пак да им го пращате и ще ви дерат,па може и да не ви го върнат.

А и мнението на BlackBox не важи защото е трол и е виждал само на снимка таблети. Опасността да ви подведе е голяма
plamen6703 - майстор
На таблет от 300 лв. като си изкара търговската гаранция от две години дори да се повреди, след това няма смисъл да се дават пари за ремонт. С тази динамика на IT технологиите след две години такъв таблет дори здрав няма да отговаря на потребностите на собственика!
BlackBox - специалист
profesionalist_wood написа:
А и мнението на BlackBox не важи защото е трол и е виждал само на снимка таблети. Опасността да ви подведе е голяма
Дърварят има опасност да Ви подведе, защото всъщност той е трола.
Xiaomi е марка без особена поддръжка в България. Samsung са малко скъпи. Lenovo като че ли е добър компромис...
За разлика от дърваря, който е прост потребител(лузер), аз ги ремонтирам и знам какво представляват. :)
plamen6703 написа:
С тази динамика на IT технологиите след две години такъв таблет дори здрав няма да отговаря на потребностите на собственика!
И това не е вярно. Зависи от спецификациите.
Примерно Samsung Galaxy S2 Plus пуска почти всичко, което и в момента телефон от среден клас до 300-400лв може да пусне.
profesionalist_wood - майстор
BlackBox написа:
profesionalist_wood написа:
А и мнението на BlackBox не важи защото е трол и е виждал само на снимка таблети. Опасността да ви подведе е голяма
Дърварят има опасност да Ви подведе, защото всъщност той е трола.
Xiaomi е марка без особена поддръжка в България. Samsung са малко скъпи. Lenovo като че ли е добър компромис...
За разлика от дърваря, който е прост потребител(лузер), аз ги ремонтирам и знам какво представляват. :)
Брей та ти си бил голям вундеркинд бе Скоти,че и таблети поправял... :lol: Ти нищо не поправяш,ти си жиголо на руски бизнес дами. А и си длъжен да се извиниш на Хидразин че го нарече келнер в гей бар. Той има по-голям капацитет в сравнение с теб.
Хората със дълбоки джобове имат възможността да си вземат например екзотични марки като Vertu или BlackDiamond.Ей например допреди няколко години рускините по нашето черноморие ходеха с 2-3 телефона в който единия беше Верту...и не обръщаха внимание на такива лузъри като теб които оскотяват в Каблешково. Нищо лично но фактите са такива.

Аз имам цял сак с телефони,всичките са минали през мен още от първите когато излязоха на пазара в началото на 90-те години. Ако ти е толкова на зор ще ти подаря някой телефон.

Тия дни ще изляза из околностите на Ница да свърша някои неща и да оправя договорите със германците и после обратно в Париж. Е,кво да ти кажа,съдбата ми е отредила да живея добре. Ти какво можеш да работиш в Каблешково? Освен техничар по интернета, да връзва жиците по бетонните стълбове и да жули парцуцата

Тема "Избор на таблет - Lenovo Yoga 2, Samsung Tab Pro SM T320" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: