• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте. Предварително се извинявам, ако темата не е точно за този раздел, но съм нов във форума. Ако не е за тук, моля да бъде преместена.

Имам следния въпрос. Вече не съм малък, а от доста време ми се говори, че ръцете са ми завряни в .. Но това не искам да продължава така и да викам майстор за всяка дреболия вкъщи. Иска ми се да започна като хоби да се занимавам с елементарно дърводелство- я направа на шкафче, я на маса, нещо елементарно. Но както разбирате до сега никога не са ми трябвали инструменти и машини, съответно ги нямам налични, а и да ги имах, живея в апартамент и няма да пусна фрезата вътре :D Преди години се въртеше някъде реклама за едни пичове, които предлагат гаражи с инструменти под наем, мисля тогава беше за коли, но пак ще има доста от необходимите неща и работно пространство. Аз елементарните нужни машини мога и да си ги купя.

Някой може ли да ме насочи, защото доста се разрових и не мога да открия нищо.

Благодаря предварително!
shotik - майстор
Ами да беше написал от къде си и къде търсиш работилница под наем , за да може да ти се помогне.
Да, много съм отнесен.... София, Банишора.
шоп - майстор
Хм, малко скъпо хоби. За една масичка или шкаф ако плащаш 200-300 лв месечен наем...
Тогава попадах на такива работилнички тип 20лв дневен наем- само си го запазваш и отиваш примерно събота и си работиш.
Иначе да, ако беше за месечен наем си става много скъпо...
shotik - майстор
А имаш ли някакви познания по материалите, практика с машините ?
sstefanov - майстор
Замисли се, ако имаш работилница с машини за поне 2000 лв в нея (обикновено са доста повече), би ли я дал за 20 лв на някой, който не знае как да ги ползва и ще ги почупи за нула време? А даже може и да се нарани.
Аз - не.
shotik - майстор
kiriaka написа:
Не...
Добре, нямаш практика, което значи , че трябва да има човек , разбиращ от нещата и да те учи.
Това няма как да стане в работилница, в която има производство, дори и малко.
Всички машини са опасни при неспазване на работата с тях и много полезни ,когато се работи правилно.
Ако почнеш като начинаещ, едва ли ще ти дадат от първия момент работа, първо ще има запознаване с техника , с материали, ще почистваш, ще подготвяш, ще помагаш в пренасяне на материали и готови детайли, облепване на кантове, неща ,през които трябва задължително да минеш, за да може в последствие да конструираш и изработваш детайлите.
Аз така съм бил 1977 г , когато не бях работил с обикновен циркуляр, не бях лепил кантове и т.н.
Трябва ти човек, който да му е приятно да работи с теб и да те учи, ще трябва да купуваш материали и режещи инструменти, едва ли някой ще ти ги даде за упражнения.
Не искам да те отказвам , искам да знаеш какво предстои за да се научиш. Не зная дали има сега курсове по дърводелство или и други професии, потърси, може да случиш !
Благодаря! Курсове потърсих и след като не намерих достигнах до тази ми идея. Нещата които казваш ги разбирам, но просто при липса на курсове не видях друго решение. Иначе аз също се притеснявам, че след като съм толкова "неук" може да стане фал при работата с машини...
  • 1
  • 2

Тема "Работилничка под наем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: