• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всички въпроси за вилата.
dragonn2 - специалист
Благодаря! Мисля че остатъците от кората са премахнати, но ще ги прегледам пак за всеки случай.
Ще ги мажа с импрегнатор за дърво на Бохемит. Вече го пробвах на талпите, които захванах за стената на къщата и изглежда добре. Надявам се да свърши работа.
шоп - майстор
dragonn2 написа:
Благодаря! Мисля че остатъците от кората са премахнати, но ще ги прегледам пак за всеки случай.
Ще ги мажа с импрегнатор за дърво на Бохемит. Вече го пробвах на талпите, които захванах за стената на къщата и изглежда добре. Надявам се да свърши работа.

Супер, за мен импрегнатора на Бохемит е номер 1

Огледайте хубаво дали няма и най-малкият остатък от кора. В нея виреят дървоядите и от кората тръгват всички проблеми.
Поздрави!
dragonn2 - специалист
Започнахме да слагаме гредите, но времето ни попречи малко...
Прикачен файл:
20170812_192334_HDR.jpg
Прикачен файл:
20170812_192022_HDR.jpg
Прикачен файл:
20170812_191953_HDR.jpg
toshetozaz - специалист
Колега,какво те накара да избереш захващане с ъглови планки?
dragonn2 - специалист
Ами нищо конкретно, просто така ми се видя най-пригледно. Но не са само планките - всички греди са хванати с по един пирон 16см в краищата. Планките са за устойчивост, да не мърдат странично.

И да попитам:
Искам да сложа улук. Дължината ще бъде 8 метра. Какъв бихте ми препоръчали и за какво да внимавам при монтажа?
шоп - майстор
Аз бих монтирал цял 8 метров изтеглен на място олук.....

монтажа....елементарен, спазвай наклона
Руди - майстор
Хубаво си укрепил детайлите, браво!
В първия си пост бях ти нарисувал детайл на връзката
при стената - там има едни ъглови планки, хващат реброто към талпата.
Хубаво е и тях да сложиш, с винтове. Не забравяй и подкосите (паянтите).
dragonn2 - специалист
Да, Руди, не съм забравил :) Точно така ще направя. Имаше малка засечка с намирането на тези планки, но вече ги имам и следващата събота ще ги монтирам. За момента ребрата са хванати с по един пирон 16см в талпата.
dragonn2 - специалист
Така, ето малък ъпдейт, вече почти на финала:
Поставих планките на ребрата:
Прикачен файл:
20170819_200356_HDR.jpg
Покрих с дъските, но за съжаление трябваше да ги наставям на средата че всичките са с различна ширина и щеше да отиде много време за да ги наредя и с различни дължини за да избегна наставката на средата:
Прикачен файл:
20170822_182945_HDR.jpg
Това е положението в момента:
Прикачен файл:
20170822_182958_HDR.jpg
Прикачен файл:
20170822_182913_HDR.jpg
Сега следващата дилема:
Купих воалит 2мм, битумен грунд, битумните керемиди (тип пчелна пита) и улуците. Може ли да кажете как се поставят? От магазина ме посъветваха да намажа с грунда, като изсъхне с горелка да залепя воалита и после само да накова керемидите. Добре, но дъските са мазани с импрегнант на маслена основа и не знам дали грунда ще хване за тях, а да не говориме че има шанс да се запалят при нагряването. Отделно между някои от дъските се образуваха фуги по 5-10мм и ако този грунд протече ще е грозна гледка. Моля за съвет как да процедирам [-o<
VLADO66 - майстор
Давай без грунд.Грееш и слагаш воалита.После като ковеш керемидите и да не се е хванало на места, ще се хване.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Съвет за малка площадка и дървен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: