Мечтата на всяка домакиня
MamaMy - майстор
Една снимка, 1000 думи. В моя случай миялната е по-дълбока от шкафовете и плота и стърчи леко. Кухнята ми е Ника и дори да не е стандартна, плота е отделно и си е съвсем стандартен. Това значи, че има разминаване в нашия и в западния стандарт. :?

Прикачен файл

Изображение1320.jpg
joroantonov - специалист
Колега нещо не си направил като хората - миялна за вграждане е максимум 56 см дълбока. Зад нея не трябва да има нито контакти нито ВИК.
joroantonov - специалист
miliad написа:
Мх, мaхaне нa шкaфa, новa врaтa с рaзмер 45/77см, стрaничнa блендa 5/77 см зa дa зaтвориш дупкaтa в ъгълa която ще се получи, пaрче цокъл 53-4см зa пред съдомиялнaтa.
По размерите които е дал си почти прав - височината на вратата е 74 см и цокъла е по-висок и по-дълъг.
MamaMy - майстор
joroantonov написа:
Колега нещо не си направил като хората - миялна за вграждане е максимум 56 см дълбока. Зад нея не трябва да има нито контакти нито ВИК.
Е те тук се сбихте с проектанта на тази 60см дълбока миялна. На височина е точно. На ширина е точно. На дълбочина дори извадих единия шкаф и я монтирах легнал отдолу за да гледам. Подпира в стената отзад на почти цялата площ. Само от долу има отстъп както отпред за перваза. Там минава кабела и маркучите. Отвсякъде другаде дори паяците маневрират трудно. Но и този дерт ще се оправи. Мисля след година да махна гръбчето, че не ми харесва и да го подменя с плочки. Плочките ще отхвърлят поне 10 мм напред. Ще изкарам и другите шкафове малко напред и работата ще стане по метода на Нагоденков. :-D

ПП На вратата ще залепя само фолио, а отдолу ще си отрежа една дъска по размер за перваза и също ще я облека с фолио.
joroantonov - специалист
MamaMy написа:
joroantonov написа:
Колега нещо не си направил като хората - миялна за вграждане е максимум 56 см дълбока. Зад нея не трябва да има нито контакти нито ВИК.
Е те тук се сбихте с проектанта на тази 60см дълбока миялна. На височина е точно. На ширина е точно. На дълбочина дори извадих единия шкаф и я монтирах легнал отдолу за да гледам. Подпира в стената отзад на почти цялата площ. Само от долу има отстъп както отпред за перваза. Там минава кабела и маркучите. Отвсякъде другаде дори паяците маневрират трудно. Но и този дерт ще се оправи. Мисля след година да махна гръбчето, че не ми харесва и да го подменя с плочки. Плочките ще отхвърлят поне 10 мм напред. Ще изкарам и другите шкафове малко напред и работата ще стане по метода на Нагоденков. :-D
Подчертавам "за вграждане" свободно стоящите са по-дълбоки. В твоя случай това че има място за сменяем панел не значи че е за вграждане. https://www.google.bg/search?q=миялна+з ... wDQ#imgrc=_
MamaMy - майстор
За вграждане е. Няма и таван. Има само страници ако се падне крайна в редичката. Ето и обявата от която я купих. Няма проблеми. Мен ме устройва и така. Тя да работи безгрижно и да не я мисля. Въпроса е да помогнем на колегата при избора. Ако не е взел и има избор да знае какво да вземе.
valdim - специалист
MamaMy написа:
Една снимка, 1000 думи.
Да, със снимката ми стана всичко ясно...Благодаря ти MamaMy. Хич не искам нашата съдомиялна и кухня да стане така...
Благодаря на всички за мненията.
Сега чак разбрах, че тоя перваз отдолу под светлия отвор на шкафа, при монатажа на съдомиялна за вграждане, трябва да изчезне.
И вътрепния шкаф, под плота, и той трябва да изчезне.

Съдомиялната НЕ Е купена все още.
Ще публикувам проект, защото освен наместването на съдомиялна, ще искам реорганизация на простраството, където в момента е пералнята.
zz_stefanov - майстор
... има вероятност да трябва да изчезне и оная хоризонталната разпорка горе откъм стената. :)
miliad - майстор
joroantonov написа:
miliad написа:
Мх, мaхaне нa шкaфa, новa врaтa с рaзмер 45/77см, стрaничнa блендa 5/77 см зa дa зaтвориш дупкaтa в ъгълa която ще се получи, пaрче цокъл 53-4см зa пред съдомиялнaтa.
По размерите които е дал си почти прав - височината на вратата е 74 см и цокъла е по-висок и по-дълъг.
Ми напълно съм прав. При светла височина на шкафа 734мм +(2х18мм)= на колко е ? 770 или 740.
За цокъла височина не давам, защото нямам отправна точка.А колко по дълъг да бъде? Имаш 500мм шкаф и една бленда или страница/не е ясно от снимката/ сложена на кант между двата шкафа, значи още 18мм. Цоклите са без отстъп-вижда се.
Та колко по дълъг да е е цокъла от 520 мм?
8180 - майстор
valdim написа:
Притесняваме, че когато залепим вратичката към вратата на съдомиялната, ще липсва луфт от 3-4 мм, за да се разминат шкафната вратичка на съдомиялната (с отваряне вече по хоризонтала, а не както е сега) с вратичката на шкафа под мивката.
Понеже наскоро я играх тази, да спомена.
Ще ползвам картинката:
Прикачен файл:
Untitled-1.jpg
Ако остава това с лепенето на вратичката трябва да се изпълни неравенството в картинката за да станат нещата, с отчитане на всички бленди и пр.
При мен не стана и се наложи да се ползва специален механизъм за плъзгане на вратичката нагоре при отваряне (от Икея) - голяма играчка.

Тема "Проблем при монтаж на съдомиялна за вграждане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: