• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
silent - майстор
Здравейте, имам покрив двускатен около 90кв.м (2х45кв.м) Покрит е с азбестови кермиди (плоскости) с размер 31х81см. редени със застъпване. Конструкцията на покрива е метална с напречни летви през определено разтояния на които лягат керемидите. Няма друга изолация. При силен дъжд на две места от единия скат протича. Трябва да мисля за някакъв ремонт. Видимо няма счупени плоскости. Проблемите са че за да стигна до въпросните места трябва да разкрия половината покрив. Трудно може да се ходи по покрива или поне не от тежък човек като мен. Не зная дали при този вид застъпване с този тип плоскости пак няма да тече при силен дъжд и вятър. Двоумя се кой би бил най-удачния вариант. Боядисване с течна гума. Полагане на някаква друга изолация върху керемидите. Приемам всякакви съвети.
preslav - майстор
silent написа:
Здравейте, имам покрив двускатен около 90кв.м (2х45кв.м) Покрит е с азбестови кермиди (плоскости) с размер 31х81см. редени със застъпване. Конструкцията на покрива е метална с напречни летви през определено разтояния на които лягат керемидите. Няма друга изолация. При силен дъжд на две места от единия скат протича. Трябва да мисля за някакъв ремонт. Видимо няма счупени плоскости. Проблемите са че за да стигна до въпросните места трябва да разкрия половината покрив. Трудно може да се ходи по покрива или поне не от тежък човек като мен. Не зная дали при този вид застъпване с този тип плоскости пак няма да тече при силен дъжд и вятър. Двоумя се кой би бил най-удачния вариант. Боядисване с течна гума. Полагане на някаква друга изолация върху керемидите. Приемам всякакви съвети.
Най-бързият вариант е с течните гуми, но пак си иска ходене по покрива.
panaira - специалист
Аз до колкото съм запознат, азбеста е изключително вреден и ако имаш възможност най-добре го махни изцяло. Предполагам става въпрос за плоскости като тези от снимката.

Изображение
MamaMy - майстор
Азбеста наистина е канцерогенен, но когато е под формата на прах във въздуха. Тия на снимката са типичен пример за преиграване и всяване на психоза в населението. Половината населени места все още пият вода от етернитови тръби. 90% от вилите са или изградени или покрити с такива плоскости. Бунгалата по морето също. Почти във всяка пожарна все още има азбестови одеала. Те са вредни колкото един квартал с такива покриви. Всяка акумулираща печка е изградена с такива плочи. Май няма дом без такава :lol:
briko - специалист
Тези двамата въобще не преиграват. Когато се работи с азбест, дихателната защита / правилната / и спец. работно облекло е задължително ! Прах от азбест, това е опасността, набива се в белите дробове и на 90% развиваш рак.
MamaMy - майстор
Че аз друго да съм казал? Не ми е ясно защо са им гащеризони ако си вардят белите дробове като една обикновена маска стига. Отделно, че рак са получавали тия дето са работили в мините за добив на азбест. Ние ползвателите ако сме получавали на 90% рак значи си пишеш само с мъртъвци. Дадох и пример по горе. Преиграва се Защото масово се увеличават болните от рак при масово намаляване на азбеста в употреба. Вината за бума на онкологични заболявания са Чернобилската авария, Фукошима и други знайни и незнайни аварии, но за тях гледат да не се тръби много белким хората ги забравят. Набеждават се инсектициди, антибиотици и разни други. Те също не са безвредни, но в сравнение с каквото дишаме са като розова градина. Ако питаш мен, не си сваляй противогаза въобще! Задължителен е при дадения състав на въздуха. :lol:
silent - майстор
Моите са керемиди -плоскости с размер 31х80см.--абсолютно плоски. Дядо ми навремето през далечната 1980година покрива един хамбар и ряза плоскости като на снимката с флекс и кой знае с колко прах се е надишал(тогава беше соц. имаше рак но нямаше канцерогенни материали)...пък живя до 85 и не умря от рак ..като в съчетание с последното даже и цял живот е пил вода от азбестови тръби. Вилата ми е сглобяема със сандвич панели с интернитови плоскости от двете страни на сандвич панела ..освен и нея да взема да рушна....
Споделям напълно мението на колегата ..трябва да се въртят едни пари и народа винаги да е под пара и улашен ....
kr1100 - майстор
@ silent Споко. Само , ако знаеш колко азбестови прашинки си нагълтал досега.... ЗЖивееш в град
Да ти дам ли пример : спирачните накладки/по леки автомобил,товарни..../ дискове за съединител допреди 10г си бяха с азбестови частици. ,пресовани феродови ленти по кранове и подобни и т.н.
briko - специалист
Добре де, вие си дишайте каквото и колкото искате и се гордейте с това, но не давайте грешни съвети на хората около вас!
Ако някой иска да разбере правилните ЛПС при работа с азбест да пише.
kr1100 - майстор
briko написа:
Ако някой иска да разбере правилните ЛПС при работа с азбест да пише.
Не си прави реклама !!
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на покрив направен с плоски азбестови керемиди(плочи)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: