Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
maxx271 - специалист
Здравейте,искам да си закупя прожектор компактен и да е силна светлина има много като този на снимката .Въпроса ми е дали е възможно да си закупя подобен като този на снимката и да му сменя лед диода да свети по силно .Пишат,че са по 3 вата диодите ако е така може примерно да му монтирам 5 вата или повече .
Прикачен файл:
PB050356.JPG
plamen6703 - майстор
Може да му "светиш маслото" на фенерчето... Сега поне продават всевъзможни изгъзици... огледай се за друг по-мощен фенер...и ще намериш каквото ти трябва. :partyman:
Kokar - специалист
При изобилието от добри продукти е излишно да се занимаваш със сглобяване...
Два въпроса:
1. Колко пари си предвидил за фенерчето общо?
2. Най-общо, се търси за близко и широко осветяване или далечно и стеснено? Има и комбинирани (с лупа), но са компромис, разбира се.
Има хора (и тук), за които фенерчетата са хоби и могат дадат добър съвет за краен продукт. Само изходните данни трябва да се знаят.
maxx271 - специалист
Kokar написа:
При изобилието от добри продукти е излишно да се занимаваш със сглобяване...
Два въпроса:
1. Колко пари си предвидил за фенерчето общо?
2. Най-общо, се търси за близко и широко осветяване или далечно и стеснено? Има и комбинирани (с лупа), но са компромис, разбира се.
Има хора (и тук), за които фенерчетата са хоби и могат дадат добър съвет за краен продукт. Само изходните данни трябва да се знаят.
Около 20 лева гледам има пише че са с диод 5 вата трябва ми за далечно осветление но не знам кой модел да си поръчам .Има и със същия модел диод но е повече вата искам да е по евтино но да го направя да свети повече .
plamen6703 - майстор
Голямо значение има и рефлектора и оптиката пред диода... това също трябва да имаш предвид при избора...
maxx271 - специалист
plamen6703 написа:
Голямо значение има и рефлектора и оптиката пред диода... това също трябва да имаш предвид при избора...
Аз от прожектори не разбирам просто ми се налага да си купя работата ми го изисква но за сега не мисля да влагам много пари за това търся нещо по евтино но и в същото време да свети добре .Видял съм ,че има с лупи и без но няма как при закупуването да разбера дали свети добре все пак трябва да е тъмно .
plamen6703 - майстор
Аз също ползвам фенерче при работа и такова сходно с твоето по-горе ми върши работа :) Не знам каква ти е работата и колко силно трябва да свети фенерчето. Нещо такова може би ще върши работа https://www.banggood.com/BLF-X6-SE-V2-X ... mds=search :wink:
maxx271 - специалист
plamen6703 написа:
Аз също ползвам фенерче при работа и такова сходно с твоето по-горе ми върши работа :) Не знам каква ти е работата и колко силно трябва да свети фенерчето. Нещо такова може би ще върши работа https://www.banggood.com/BLF-X6-SE-V2-X ... mds=search :wink:
Граничен полицай съм колегите дават по 100 лева и повече но това си е вече газария мен не ми се дават толкова пари когато и по евтините ще ми вършат работа .Предпочитам от български сайт да го купя човек който разбира и да ми каже .Има едни с 5 режима на светлина пишат ,че с диод 5 вата гледам ,че същия модел пишат и по 3 вата малко ми е трудно да избера .
plamen6703 - майстор
Който и да вземеш от двата фенера все ще ти върши работа. В този ценови диапазон това е избора.
burkov - специалист
Аз смятам че е срамно, хората които ни пазят границата да си купуват сами фенерите или каквото и да е за работа. Даваме милиарди за бюджета и не смятам, че човека от който зависи живота ми и този на близките ми трябва да зависи от фенер за 20 лева. За това колега ти предлагам да си избереш фенер до 50 лева(толкова са ми възможностите) и да го получиш като подарък от мен. Ако и друг реши да се включи, може да вземеш и нещо по сериозно. Щом държавата не си върши работата, поне ние да направим нещо.

Тема "Led прожектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: