Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dani731117 - специалист
мисля че бош е твоят котел.
LazarGanev - "Велик майстор"
Първо си направи горелката 20кВт, а после загледай Боша наистина
filmatoplo - майстор
Тарикатлъците да започнат-Сега :lol: .
bai_bradyra - специалист
Анди и още един колега искаха файлчето за изчисляване на дозите. Ето: http://dox.bg/files/dw?a=f58027264f . Обикновенно закръглям дозите с половин до една секунда, защото стъпваме на две величини дадени от производител ( а те обикновенно се поизхвърлят :axe: )- КПД на системата и калоричност на пелетите. При мен е така, моля колеги, които го ползват да споделят как е при тях. :partyman:

п.п. файлчето може да се тегли 5 дни.
bai_bradyra написа:
Анди и още един колега искаха файлчето за изчисляване на дозите. Ето: http://dox.bg/files/dw?a=f58027264f .
Благодаря, колега! Жив и здрав!
andy_forresite - майстор
Ако искам да заваря нещо по котела, трябва ли да се притеснявам за контролера?
andy_forresite написа:
Ако искам да заваря нещо по котела, трябва ли да се притеснявам за контролера?
Очудвам се,че питаш тук, а не този,който ти е продал котела.
Ако можеш да заваряваш, ще знаеш дали трябва да се притесняваш. Довери се на професионалист!
Изгъзиците си ги правя на свой гръб-гъз.
andy_forresite - майстор
Ще стане без заваряване. Трябва да мога да го махна лесно ако не ми изнася. Почти съм готов със задвижването на клапата с ръчка като на бош 2000Б за раздвижване на скарата да смачка въглищата, само че по-малка и ми е горе отдясно. Пак е никелирана с черна томболка отгоре. Все едно котелът е направен с ръчката. Поне на мен ми хареса как се получи. Намерих си пружини, нагодил съм железа, дупки, шпилка купих, гайки имам ... остава да отделя някой час да се довърши. Дано има ефект и да издържи. Ако не друго, поне клапата ще може да се движи с ръчката против пропушване при първоначално палене :) така че в това отношение поне ще имам полза. Фабрично е фиксирана с едно винтче на конус и с шестограм. Махнах двете "тапи" да освободя клапата, извадих я и прокарах заводските дупки. Това ако не ми се получи, ще си правя пък турболатори. И ако и те не ми се получат, ще го ползвам както си е :lol:
stakoz - специалист
Ако някой проявява интерес към новия контролер на Натурела, който позволява достъп от интернет с допълнителни функции за управление, следене разхода и т.н., ето какво ми отговориха от Натурела относно горелка Грейко РБ20 от 2014 (извън гаранция вече) с настоящ контролер V3M-1..
Остава да убедя Лазар Ганев да го сложим тоя V3C (платка, контролер, датчици и интернет модул..), а и да платя сумите по-долу :sad:

+++
Относно контролер NPBC-V3C, бихте могли да го монтирате във Вашата горелка, стига това да не е проблем за гаранцията и поддръжката на горелката. Изпълнителният модул има същите размери и присъединителни отвори като този, който имате сега, но контролният модул (с дисплея) ще остане извън горелката. Освен това оптодвойката ще отпадне. Другата разлика е, че за измерване на температурата на котела се използва друг тип датчик - NTC, а не PT1000, както е в контролера на Грейко. Благодарение на възможността за настройка на всички важни за управлението на горенето параметри, NPBC-V3C може да се адаптира към почти всяка пелетна горелка. Към контролера може да бъде вграден NRM-W3 WiFi модул, служещ за дистанционно наблюдение и контрол на горелката през системата на Натурела- "Naturela Smart home“.
Повече информация за версията NPBC-V3C-1, която е подходяща за Вас, може да получите от следната документация:

http://www.naturela-bg.com/files/NPBC-V ... 3_0_BG.pdf

Стандартен кит с NPBC-V3C-1 съдържа следното:

„Изпълнителен модул“ в комплект с 5 изолиращи пластмасови дистанционни колонки за монтаж към ламарина;
“Контролен модул“ в пластмасова кутия с лицев панел с лого Naturela;
Кабел за връзка между Изпълнителен и Контролен модул с дължина 1 м;
NTC температурен сензор в метална капсула с кабел 0.5 м, предназначен за измерване на температурата на бойлера за БГВ;
NTC температурен сензор в метална капсула с високо температурен силиконов кабел 2 м, предназначен за измерване на температурата в котела;
Фотосензор Siemens QRB1A-A070B70A с фланец за монтаж;
Цените са както следва:

Кит с контролер NPBC-V3C-1 - 210,00 лв с ДДС
Високотемпературен сензор тип pt100 за измерване на температурата на изгорелите газове – 24,00 лв с ДДС

WiFi модул NRM-W3 , за свързване със системата за дистанционен мониторинг и управление през Интернет - "Naturela Smarthome". - 84 лв. С ДДС
+++

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: