Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, сдобих се с циркуляр, занесох си го на село, нов диск, оправяне и опс изненада... 16А слагам прекъсвач, включвам в мрежата и веднага пада защитата (монофазен е моторът), реших да го вържа директно в мрежата , но бушона веднага се стопява. Понеже съм начинаещ , след това ми дойде на ум да проверя характеристиките и какво да видя 2.5kw , 220/24v , 133A. От моторът излизат кабели към кондензатори, надявах се, че с тяхна помощ ще го включа. Но електричар ми каза, че дори в трифазен (от, който е изкаран монокабел), няма да тръгне, трябвало да купя трансформатор и щяло да се случи. Моля за съвет, дали с такъв трансформатор ще стане, какъв трябва да взема, има ли други варианти?! Благодаря ви!
Ще опитам да приложа снимки
Прикачен файл:
rsz_img_20170826_143242.jpg
Прикачен файл:
rsz_img_20170826_143306_1.jpg
plamen6703 - майстор
Електричара явно много те мрази, щом не ти казал да не се занимаваш с неща, от които меко казано нямаш хал хабер!
Опасно е за живота и здравето! :partyman:
gogo7777 - майстор
А нещо по-конкретно....?
emsy - специалист
За парите с които ще купиш такъв траф ( и карантията по край него), ще си купиш нов двигател
какъвто ще ти свърши работа.
EDI - майстор
Сменяй мотора, не си създавай проблеми.
Hoвoceлckи - майстор
Виж цената на този цъкни, но на теб ти трябва още по-мощен.
Оказа се, че съм се объркал, това не са кондензатори, а диоди. Четох за диодите, пише , че правят променлив ток към прав (моторът е прав) и овладяват напрежението, това не означава ли, че не ми е нужен трансформатор, а трябва да работи?
Hoвoceлckи - майстор
Заора в дълбокото. Това не е твоя мотор. Ти си ги показал диодите. Този двигател с циркуляра оригинално ли си е или е присаждан? Би ли ни казал (показал) име, номер модификация ... на самия циркуляр или е самоделка?
Самоделка е, но работеше при предишният собственик. Качил съм снимки на мотора и плочата с диодите
plamen6703 - майстор
erosbg написа:
Оказа се, че съм се объркал, това не са кондензатори, а диоди. Четох за диодите, пише , че правят променлив ток към прав (моторът е прав) и овладяват напрежението, това не означава ли, че не ми е нужен трансформатор, а трябва да работи?
Това стана ясно веднага, че не са били компютри, а компоти :cool:
Хубаво си прочел за диодите, но опасността да се самоубиеш сам остава да виси, ако продължиш с опитите по овладяване на напрежението!
Не се води по акъла на профани, които "разбират" колкото теб от електротехника и не пипай без да знаеш какво правиш!

Тема "Електромотор/циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: