• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vladimladi - помощник
Здравейте, в момента съм пред голяма дилема в избора на пелетна горелка и котел. Спрял съм се на Greyko и IVG. IVG имат нов котел който уж е 7 ходов и много ефективен, но няма информация от ползващи го. Ще отоплявам къща на един етаж 170кв.м. с тухли на Винербергер 38см и изолация 10см ESP, дограма Salamander 78 pvc. Ще има вързан 200 литра бойлер с две серпентини ако има значение. Ако някой ползва тези марки ще съм благодарен за съветите му и най- вече , защо да избера дадената марка.
vladimladi - помощник
Хайде колеги дайте съвети, кой за какво е.
filmatoplo - майстор
Сега ще кажете че се майтапя ,но току що хвърлих два пъти монета ези тура по въпроса ,падна се тура а именно IVG ,за ези беше Грейко но не се падна .Моето желание беше Грейко да се падне :) .
n.ganev - майстор
Аз съм за Златния Огин Баси :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: А може и Торч
filmatoplo - майстор
Сега пак ще помислите че се шегувам ,има монтирана горелка Грейко на котел Голден файер. :)
vladimladi - помощник
Като цяло мислех и над вариант за комбинация с котел IVG и горелка Greyko, но не откривам коментари за този 7 ходов котел. Разни майстори ми го хвалят че работел много добре даже с тяхната си горелка, но то всеки си хвали това което слага и му разбира що годе.
m.eit - специалист
filmatoplo написа:
Сега пак ще помислите че се шегувам ,има монтирана горелка Грейко на котел Голден файер. :)
Ще споделиш ли как се държи системата (колко киловата горелка и колко киловата е котела) щото много ми прилича на Дакон :weedman: :wink: Бош Солид 2000)само дето е на-по добра цена.И аз имам намерение за тази комбинация! Може и на лични!
filmatoplo - майстор
Котела е 25 клв ,горелката е Грейко рб 20 .предния котел беше Виадрус,с новия котел е по добре - така казва човека като сравнява .
Makro - напреднал
Bisolid или Green Eco Therm на Ерато е истината
filmatoplo - майстор
Без Бисолид , другите на Ерато стават .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Помощ в избор на пелетен котел и горелка между Greyko и IVG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: