GDoTT - специалист
Може ли да се монтира гипсокартон основно само с дюбели? Имам една стена с мазилка, която е в много лошо състояние и откровено казано не ми се занимава да я чегъртам до тухла и се чудех, дали да не сложа на гребен гипсово лепило и да залепя гипсокартон, и след това да дюбелирам с дюбел пирони или рамкови дюбели но да кажем по 12 или 15 дюбела на плоскост 260х120, за да съм сигурен че няма да педне. Въпроса ми е може ли да стане, или ще ме удари някоя вечер по главата цяла плоскост :D
muhala - майстор
В новото строителство масово се лепи картон на кюфтета, а ти си се притеснил за гребен и дюбели.
Според мен ако подготвиш стената и я обезпрашиш и грундираш няма да имаш проблеми.
EDI - майстор
Направо лепи с полиуретанова пяна.След няколко часа си готов за следващи операции.
GDoTT - специалист
Обаче се чудя, дали да не използвам от тези дюбелите за топло изолация. Принципно с тях се хваща вата за тухла, и смятам, че щом се ползват за това, ще държат и гипсокартон, а причината, поради която бих искал да ползвам тях е големия радиус с който държат картано и по този начин с времото дори и дупката да се разшири, няма как да излезе картона от дюбела.
wanderer - специалист
зависи какъв финиш ще има стената. то с тези глави споменатите от теб дъбели за топлоизолация бая покриване ще искат впоследствие. помисли пак дали пък няма да е по бързо и лесно да изкопаеш до тухла, и да го направиш по класическия начин. щом е кофти мазилката едва ли ще е голям проблем.
toshetozaz - специалист
GDoTT написа:
Обаче се чудя, дали да не използвам от тези дюбелите за топло изолация. Принципно с тях се хваща вата за тухла, и смятам, че щом се ползват за това, ще държат и гипсокартон, а причината, поради която бих искал да ползвам тях е големия радиус с който държат картано и по този начин с времото дори и дупката да се разшири, няма как да излезе картона от дюбела.
Правил съм го това упражнение в никакъв случай не твърдя ,че така се прави.Правих нещо за себи си и реших,че така ще е по-здраво.Не е мръднало 3 -та година.
wanderer - специалист
:arrow: Видео демонстрация в YouTube на руски
  • относно такива "образователно-рекламни клипове" - внасят леко объркване. в случая трябва да го направи по точно обратния начин. т.е. - кюфтетата и пълнежа, компесиращ евентуални криви стени се хвърлят на стената, и листа гк се лепи върху тях.
ssmmaaa - специалист
Дюбелите за гипсокартона са излишни, защото не държат абсолютно нищо. Лепиш с гипсово лепило, на топки или на гребен, зависи колко е крива стената.

Тема "Гипсокартон с дюбели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: