• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всички въпроси за вилата.
Руди - майстор
Брех, че хубаво е станало! За учебник, браво!
И този импрегнант какъв цвят е докарал на гредите.

Пробвай дали грунда изобщо ще държи върху импрегнанта,
ако не - може да го пропуснеш, вероятно и топлото лепене
няма да държи особено, ще разчиташ на коването на керемидите.

Ако грунда се държи добре, за уплътняване на фугите между дъските,
можеш да ползваш битумен уплътнител - полага се с
пистолет за силикон и след това да грундираш.
dragonn2 - специалист
Грундът хвана хубаво за дъските, но го нанесох само по середата на всяка дъска, за да не се стече по фугите:
Прикачен файл:
20170827_174134_HDR.jpg
И с воалита нямаше проблеми, освен че лепенето беше доста бавно, че ми е малка горелката (бензинова).
Както и да е, вече му се вижда краят, дори остана малко време да пробвам как се редят керемидите:
Прикачен файл:
20170826_152706_HDR.jpg
Следвашият уикенд се надявам да успея да ги накова и да сложа улука ... и съм готов :).
Руди - майстор
Браво! Много си напреднал!
И не си забравил подкосите, нали?
dragonn2 - специалист
Ами подкосите не съм решил още как да ги направя. Ще ми се да няма нищо между колоните... Мислех да закова по една скоба за греда в двата края отзад. Дали ще е достатъчно?

Изображение
BLUEPUPIL - майстор
dragonn2 написа:
Ами подкосите не съм решил още как да ги направя. Ще ми се да няма нищо между колоните... Мислех да закова по една скоба за греда в двата края отзад. Дали ще е достатъчно?
Не става. Ако искаше да няма нищо между дървените колони двете крайни ъглови колони трябваше да са ст. бетонни, пък било то и 20х20. Ако искаш тези подкоси, паянти, диагонали да работят както трябва, първо пусни едно чертежче, да го обсъдим и после давай пари за направата им.
Руди - майстор
dragonn2 написа:
Ами подкосите не съм решил още как да ги направя. Ще ми се да няма нищо между колоните... Мислех да закова по една скоба за греда в двата края отзад. Дали ще е достатъчно?
Може да се опиташ да замениш горните подкоси с планки.
Виж тая статия.

Ъглови планки като тази:
Изображение
или Г-планки в края и Т-планки в средните колони, двустранно.
Има прости, поцинковани, има и декоративни, гледай да са голям размер
за твоята конструкция, че има дребни - за врати и мебели.
Изображение
Изображение
Изображение
Подкосите долу към крайните колони не те съветвам да ги спестяваш.
шоп - майстор
BLUEPUPIL написа:
Не става. Ако искаше да няма нищо между дървените колони двете крайни ъглови колони трябваше да са ст. бетонни, пък било то и 20х20. Ако искаш тези подкоси, паянти, диагонали да работят както трябва, първо пусни едно чертежче, да го обсъдим и после давай пари за направата им.
Аз съм на друго мнение. Мразя подкосите! Искам като си седна с питието на терасата нищо да не ми скрива гледката към Витоша.

Терасата ми е 8х4м, покрива съответно 9,5х4.8м и няма подкоси. Отгоре има сигурно 1 тон солари и всичко е тип-топ! Колоните са 14х14см и хоризонталите също.

Прикачен файл

SAM_9235.JPG
BLUEPUPIL - майстор
Хубав ти е чардака. Пий си с кеф, сутрин кафето и вечер ичкията и се наслаждавай на гледката. Човека сондира за потенциални варианти и ти си му показал един от възможните. Но, за да не го въвеждаме в заблуждение, трябва да му опишем пълната картина. И той, на базата на нея, да направи своя, да го наречем информиран избор. Та, посочения от теб вариат е работил стотици години и до голяма степен ще продължава да удържа положението, но не отговаря съвсем на нормите.
Руди - майстор
шоп написа:
Аз съм на друго мнение. Мразя подкосите! Искам като си седна с питието на терасата нищо да не ми скрива гледката към Витоша.
Терасата ми е 8х4м, покрива съответно 9,5х4.8м и няма подкоси. Отгоре има сигурно 1 тон солари и всичко е тип-топ! Колоните са 14х14см и хоризонталите също.
Много добре изглежда навеса!
Страхотно си го барнал дървото, парапета ковано желязо, красота!
Това, че си малко в преразход с покрива - нищо. Един път се прави.
Между другото, здравият покрив компенсира донякъде липсата на подкоси.

Гледам, жена ми оставила на перваза на терасата една саксия.
Вече две седмици не е мръднала. Тип-топ, както се казва! :?

Та, има и други начини да се закорави детайла на стойките към гредите.
Като пита човек как да направи нещо, му казваме как трябва да стане най-добре,
по нашите разбирания. Не че не може и по друг начин, ама не бива...
Hoвoceлckи - майстор
Самият наклон на покрива, като че ли има малко отношение на към страничното натоварване подсигурявано с подкосите?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Съвет за малка площадка и дървен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: