• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 28
Ел. инструментите. Консумативи.
jekasus - майстор
Заеби това Спарки.
От една година ползвам професионално макита GA5030R, и машинката е добра, и цената е добра.
Функция "регулация на обороти" домашно почти не се ползва, по-точно никога...
teon - специалист
miroki написа:
Да попитам 750 вата на този ъглошлайф дали ще са достатъчни?
...достатъчни са... огледай Мактек МТ962/3, колегата Kumay е точен и ако има възможност ще 'удари' едно рамо...
gecata1059 - специалист
jekasus написа:
Заеби това Спарки.

Функция "регулация на обороти" домашно почти не се ползва, по-точно никога...
Зависи какво ще шкуриш. Ако е дърво или камък/ варовик/ ,има нужда да намалиш оборотите.
Ползвам 2 години този модел.Произведен е в Китай , но за хоби инструмент ми върши добра работа.
http://www.onlinemashini.bg/aglo6layf-b ... 5-mm-/1084
:partyman:
jekasus - майстор
gecata1059 написа:
Зависи какво ще шкуриш.
Те не шкурят с ъглошлайфове :-D В смисъл домашни майстори - първото -купуват разни там модели шлайфове.
Второто - с шкурка на ъглошлайф, дори и при низки обороти - ще "убият" повърхност на дървото или камък заради липса на опит...
На моя ръждив гоуф може да се пробвам да пастирам - по-лошо няма как да стане :-D
bat_danio - специалист
Имам спарки МВ 1200 СЕ и си ползвам реглажа .На ниските режа бетон/тухли огнеопорни и керемиди с диамантина( или както там се казва метален диск с посипка за сухо рязане), пластмасови ПВЦ тръби, Каменинова тръба рязах също на 3000 и др. Изпозвам ги и за грубо заточване с дебел карборундов диск 8 мм на тесли мотики и прочее. И не ги ползвам в случеите когато режа май само.. :-D та... чак да не се ползват никога
miroki - майстор
Аз имам една Акита оранжева, вече десетина години реже това онова, но, като циклих ъглите на паркета с шкурка за ъглошлайф и не ми харесаха оборотите. И сега ползвам дрелката за ниски обороти и гума с шкурка. Bur 2 160 Eltos 21 годишна вече. Но вече ще ме зарязва Акита и я оставих на село. За това търся друг.
Последна промяна от miroki на пет сеп 01, 2017 10:16 am, променено общо 1 път.
gecata1059 - специалист
jekasus написа:
gecata1059 написа:
Зависи какво ще шкуриш.
Те не шкурят с ъглошлайфове :-D В смисъл домашни майстори - първото -купуват разни там модели шлайфове.
Второто - с шкурка на ъглошлайф, дори и при низки обороти - ще "убият" повърхност на дървото или камък заради липса на опит...
На моя ръждив гоуф може да се пробвам да пастирам - по-лошо няма как да стане :-D
Прав си че неопитен хоби майстор ще съсипе повърхността.Но те и профитата не са се родили научени. Може след време от хоби да стигнеш до професионалист. :-D
miroki - майстор
Нямаше наличен малкия модел и стана този 1050 W, с регулация за 159 лв. Изпратиха ми го от Ловеч и пристигна днес. (не е купен от показания линк)
http://www.onlinemashini.bg/aglo6layf-s ... -mm-/13387
Отрязах на бързо едни 3 мм уши. Не намаля при натиск. Единствено ми се стори малко по-шумен и вибриращ за първо пускане. 4 м. кабел си е добре. С другия ползвах удължител винаги. Хареса ми въртенето на предпазителя с чоп. И ръкохватката е хубава. Дано искара достатъчно дълго.
bat_danio - специалист
Ще искара ако не прекаляваш с натискането... машините не са толкова лоши колкото някои ги описват . Има си вибрации и шум, ама са дурако устоичиви.Има части на всякъде за тях. Следи си лагерите. Слаби са в някой модели (китаиски). И може да ти удари ротора в старора иначе аз си режа кавото ми трябва с него( спаркито от 2-3 поста по нагоре) - веднъж е чистено от прах ( много бетон наряза). :-D
Фитилчо - майстор
miroki написа:
Нямаше наличен малкия модел и стана този 1050 W, с регулация за 159 лв. Изпратиха ми го от Ловеч и пристигна днес. (не е купен от показания линк)
http://www.onlinemashini.bg/aglo6layf-s ... -mm-/13387
Отрязах на бързо едни 3 мм уши. Не намаля при натиск. Единствено ми се стори малко по-шумен и вибриращ за първо пускане. 4 м. кабел си е добре. С другия ползвах удължител винаги. Хареса ми въртенето на предпазителя с чоп. И ръкохватката е хубава. Дано искара достатъчно дълго.
Ти си мазохист , според мен. И двата Бош-а с не по добри , а ПЪТИ ПО ДОБРИ !И са по евтини... =D>
Спарки е най глупавата машина,която съм ползвал, гаден дизайн ,супер небалансиран, грозен ръбест с прецакващи се копчета и шум като от резачка Щил.Ако ми го подариш, ще го хвърля в коша.... директно
И за какво са ти точно 1000 вата на малък флекс?

Има ебаси лудите хора, честно....
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 28

Тема "Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: