• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 512
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Днес пипах датчиците седят си на местото ,като застанеш пред камината - горе в дясно е медната тръбичка с ампулката на защитата ,отпред горе в ляво е датчика за температурата която се държи от сивата пвц гайка .Искам да кажа че крепко се държат и не се мандахерцат .
dobrev - специалист
А не е ли по добре да се предвиди място на изхода за топла вода за монтаж на допълнителен механичен термометър за сравняване на показанията.

Прикачен файл

20160922_161525-1.jpg
filmatoplo написа:
Днес пипах датчиците седят си на местото ,като застанеш пред камината - горе в дясно е медната тръбичка с ампулката на защитата ,отпред горе в ляво е датчика за температурата която се държи от сивата пвц гайка .Искам да кажа че крепко се държат и не се мандахерцат .
Това не ме очудва, но за човек, който не познава устройството, добре се справяш.
Не ползвам емотикони, ''който разбрал-разбрал''.
martolk - специалист
filmatoplo написа:
Днес пипах датчиците седят си на местото ,като застанеш пред камината - горе в дясно е медната тръбичка с ампулката на защитата ,отпред горе в ляво е датчика за температурата която се държи от сивата пвц гайка .Искам да кажа че крепко се държат и не се мандахерцат .
Чудесно! Може само при мен да са пропуснали да затегнат гайката. Дано няма повече такива или подобни пропуски.
martolk - специалист
dobrev написа:
А не е ли по добре да се предвиди място на изхода за топла вода за монтаж на допълнителен механичен термометър за сравняване на показанията.
Аз сложих, само че цифров с изнесена сонда. Показва 4-5 градуса по-малко, заради мястото, което е нормално.
filmatoplo - майстор
Не съм я разглабял камината главното се вижда и от вън ,дребните чаркалъци бяха пуснати в бункера .Кефят пружините в тръбите де мойто Прити да има такива.Как най лесно ги качвате по стълбите .В интерес на истината моята защита никога няма да сработи защото тръбата по която падат пелетите седи студена ,очаквах че ще се нагрява и уж там да предотвратява запалване на гъвкавия маркуч ,сега седи за красота .Единствено както писах спирала е само по температура на димните газове един ден духаше вятър който увеличи много тягата и газовете отидоха на 200 гр.Няма ли някоя нова случка с камината че ми е скучно. :)
martolk - специалист
Пренасянето май е най-лесно с колани или въжета прекарани отдолу. Иначе няма ново защото не се пали. Пелетите съм и избрал и купих половин тон, колкото да припалвам зимата. Един от тестовете беше с пелети от слънчоглед и чам (50/50), но като им гледам цвета, май повечкое слънчогледа. Пали и гори с фабрични настройки. Пламъкът дори е по-силен отколкото с дървесните. За 30 минути, обаче направи пепел като за час и половина, ако беше с дървесни. Не мисля, че е оферта да се ползват такива, тъй че някой ако ще я взима заради това, по-добре да не го прави.
geniya - специалист
Слънчогледови пелети в която и да е пелетна камина, ЗАБРАВЕТЕ!!!Да може да се накарат да горят, но отпадъка който се получава ще я задуши и блокира.
VelinPetrov - специалист
Моята поръчка днес пристигна. Само да купя неръждаеми димоходни тръби и да я подвържа към инсталацията (която е готова от 2 седмици). След което пуск и заверка на гаранцията от дистрибутора, след това отзиви :) За сега на пръв поглед като вид изглежда доста добре. Хареса ми че е с димогарни тръби и пружини за турболатори. Допада ми също че ревизиите за почистване са отпред отдолу, доста е удобно така. Повече като я запалим :)
filmatoplo - майстор
Моята камина ( не Грейко )гори слънчогледови пелети но издържа точно 5 часа и кошницата се напълва до горе с пепел и нажежена маса ,гася камината вадя и изчиствам кошницата и паля на ново да изкара нови 5 часа ,така седмица и ми писна .Иначе ги пали и си горят доста добре 6 мм слънчогледови пелети пакетирани ,8 мм насипни не съм пробвал те не са финния ми шнек и кошница .
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 512

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: